Wariackie papiery

Cykl: Wiech - opowiadania powojenne (tom 7)
Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
satyra
meteor2017

Obecny tom pt. "Wariackie papiery" czyli siódmy tom opowiadań powojennych Stefana Wiecheckiego w naszej edycji zawiera większość opowiadań opublikowanych przez autora w latach 1955-1957 w tomach "Szafa gra" (wyd. S.W. Czytelnik, 1955), a w zasadzie tylko w części tego tomu, tworzącej osobną całość, a zatytułowanej "Podróż po Warszawie" oraz większość opowiadań z opublikowanego w 1957 roku tomu "Wariackie papiery" (poza kilkoma opowiadaniami, które Wiech opublikował już przed wojną, a które znalazły się w opublikowanym przez nasze wydawnictwo XI. tomie opowiadań przedwojennych pt. "Pożycz mi rewolweru!", a także kilkanaście opowiadań o tematyce sportowej opublikowanych pierwotnie w zbiorze "Zero do kółka" (wyd. Sport i Turystyka, 1956). Tytuł jak zwykle zaczerpnęliśmy z jednego z opowiadań.

Pominęliśmy opowiadania, które Wiech opublikował już po wojnie, a w wymienionych wyżej tomach po prostu powtórzył pod identycznym tytułem bez zmian (lub ze zmianami jedynie o charakterze kosmetycznym), a które znalazły się we wcześniejszych tomach naszej edycji "Wiadomo – stolica!", "Pantofelki z flądry" i "Koza w kagańcu".

źródło opisu: http://www.etiuda.net/

źródło okładki: http://www.etiuda.net/