Wariackie papiery

Wydawnictwo: Czytelnik
satyra

źródło okładki: https://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=b...»

Kuro Neko | 2017-01-06

Na "Wariackie papiery" składają się krótkie, dowcipne felietony ukazujące z przymrużeniem oka Warszawę połowy lat 50-tych. Zdecydowanie uroku dodaje im język, którym posługuje się autor - specyficzny warszawski styl, który do tej pory kojarzył mi się wyłącznie z filmowymi cwaniaczkami wywodzącymi się ze stolicy.
Przyznaję, że czytałam z przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Wspomniany wyżej język, którym napisano większość felietonów oraz komiczne (nieraz absurdalne) sytuacje wyjątkowo umilają lekturę.Jednak sięgając po "Wariackie papiery" nie spodziewajmy się nachalnego, kontrowersyjnego, czy mocno wysublimowanego humoru - należy pamiętać, że w tamtych latach sprawdzał się prosty, bezpośredni dowcip. Przy lekkim "przestrojeniu" oczekiwań, książka ta stanowi uroczą odskocznię, przy której niewątpliwie można odpocząć, uśmiechając się pod nosem.

Meggi59 | 2015-05-21
Przeczytana: wrzesień 1985