Sóweczka z fotografii. Tom 5

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
emik84

„Sóweczka z fotografii” to kolejna część serii dla dzieci „Przyjaciele Zwierząt”. Jest to historia o najmniejszej żyjącej w Polsce sowie. Co może zagrażać spokojnemu życiu sóweczki i innych mieszkańców Białowieży? Czy to ludzie, którzy urządzają sobie quadami rajdy po lesie? A może dzieci, które podczas warsztatów płoszą zwierzęta? A czy wy wiecie, że w lesie ludzie są tylko gośćmi? Jakie przygody tym razem spotkają Wojtka i jego siostrę Amelkę?

Seria „Przyjaciele zwierząt” powstała z myślą o młodych miłośnikach książek, zwierząt i polskiej przyrody. Poszczególne tomy będą przybliżać wybrane gatunki, które żyją w Polsce.
Książki z serii „Przyjaciele zwierząt” to nie tylko wciągająca lektura, ale również doskonała lekcja przyrody, odpowiedzialności i empatii. Każdy z tytułów ma opiekę merytoryczną specjalisty od danego gatunku, by pokazać dzieciom prawdziwe życie zwierząt, ich zwyczaje i czyhające na nie zagrożenia. Na końcu każdej książki znajduje się kompendium przystępnie podanej ogromnej porcji wiedzy i ciekawostek o zwierzęciu, które było bohaterem danego tomu.
Książkom z tej serii patronuje WWF, publikacje zdobyły też wyróżnienie w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/soweczka-z-fotografii-tom-5.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/soweczka-z-fotografii-tom-5.html

emik84 | 2017-07-25

Publikacja jak wskazuje tytuł poświęcona jest najmniejszej sowie europejskiej czyli sóweczce. Tego niezwykłego ptaka poznajemy wraz z rodziną Sosnowskich. Pan Adam Sosnowski jest leśniczym. Od jakiegoś czasu niepokoją go kierowcy quadów, którzy lekceważą zakaz wjazdu do lasu i płoszą mieszkające w nim zwierzęta. Mężczyzna zupełnie nie wie jak poradzić sobie z tym problemem. Z racji zbliżającego się długiego weekendu cała jego rodzina wybiera się do Białowieży. Tam pani Alicja ma wziąć udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez wielkiego miłośnika ptaków pana Roberta. Dzieci są ogromnie podekscytowane możliwością poobserwowania zwierząt zamieszkujących puszczę Białowieską. Pan Robert pokazuje rodzinie Sosnowskich dziuplę sóweczek. Opowiada o ich zwyczajach i o tym jak wiele trzeba cierpliwości aby sfotografować te niezwykłe ptaki. W trakcie wyjazdu Wojtek zaprzyjaźnia się z Przemkiem i razem spacerują po lesie szukając okazji do zdjęć. Przemek chce zrobić je jednak za...

Cysia | 2018-01-08