Zgłosuj na książki roku 2017

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
meteorologia, pogoda, chmury
popularnonaukowa
Alderamin

Prezentowany atlas zawiera najważniejsze informacje dotyczące chmur – ich genezy, zjawisk im towarzyszących, a także wiadomości związane ze zjawiskami optycznymi oraz elektrycznymi występującymi w atmosferze. To doskonały przewodnik dla osób chcących zgłębić tajniki prognozowania pogody.

źródło opisu: Wydawnictwo SBM

źródło okładki: google

Przyzwoicie opracowane zestawienie podstawowych zagadnień meteorologicznych. Niestety, dość nierówne. Raz opisy są proste, wręcz trywialne, by za chwilę przejść w skomplikowane, pełne naukowej terminologii wywody. Nie da się pisać jednocześnie dla laika i dla kogoś, kto już liznął nieco informacji w temacie; mam wrażenie, że autor nie mógł się zdecydować. Na plus za to rozsądny balans między tekstem, a ilustracjami, spis pozycji dla chcących poszerzyć wiedzę oraz bardzo estetyczne wydanie.

Chaoticreader | 2018-02-22
noexcuses | 2018-01-31