Batman: I am Gotham
batman, egmont, odrodzenie, dc,
komiksy
Jacob

Pierwszy tom serii o Mrocznym Rycerzu umieszczonej w realiach nowej kolekcji DC Odrodzenie. Rozpoczyna się kolejny etap w życiu Batmana. W Gotham pojawiła się para ludzi obdarzonych mocami porównywalnymi z mocą Supermana. Są skłonni poświęcić wszystko w imię uratowania tego, co w mieście nie zostało jeszcze skażone złem, dlatego nadali sobie przydomki Gotham i Gotham Girl. Zaczęli od...

Rozpoczyna się kolejny etap w życiu Batmana. W Gotham pojawiła się para ludzi obdarzonych mocami porównywalnymi z mocą Supermana. Są skłonni poświęcić wszystko w imię uratowania tego, co w mieście nie zostało jeszcze skażone złem, dlatego nadali sobie przydomki Gotham i Gotham Girl. Zaczęli od uratowania życia Batmanowi. Co się jednak stanie, jeśli nowi strażnicy przejdą na stronę zła? Jeśli zaczną obwiniać Mrocznego Rycerza za mrok, który zagraża ich miastu? W Gotham dochodzi do zdarzeń, w wyniku których zwyczajni ludzie zaczynają wariować, a bohaterowie zmieniają się w potwory. Batman i jego sojusznicy muszą powstrzymać kolejne zagrożenie.

Nową serię firmują uznani autorzy: scenarzysta Tom King (Grayson) i rysownik David Finch (Mroczny Rycerz) przy współudziale tak cenionych twórców jak Scott Snyder (Batman) czy Ivan Reis (Liga Sprawiedliwości).

źródło opisu: Własne

źródło okładki: Własne

Reckless Bastard | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

„Jestem Gotham” to komiks miałki fabularnie i raczej średni pod względem graficznym. Trudno zachwycać się historią, która nie wywołuje żadnych emocji, a do tego wielokrotnie potrafi zirytować drobnymi głupotami scenariusza oraz tandetnym efekciarstwem. Ilustracje również nie są elementem, który jakoś specjalnie przyciągnie oko czytelnika (przynajmniej te rysowane przez Fincha). Bardzo żałuję, ale komiks ten nie daje po prostu zbyt wielu argumentów, by wypowiadać się na jego temat w bardziej przychylny sposób...

Więcej szczegółów: https://comicbookbastard.blogspot.com/2017/10/batman-tom-1-jestem-gotham.html

Wkp | 2017-09-22
Przeczytana: 25 września 2017

BATMAN KONTRA GOTHAM

Jakiś czas temu całe uniwersum DC odmienione zostało przez event zatytułowany „Flashpoint”. Od tego momentu wszystkie serie zostały zrestartowne, status quo bohaterów odświeżony, a oni sami stali się młodsi i przede wszystkim wolni od części brzemienia przeszłości, jakie nałożyły na nie dekady obecności na rynku. Teraz za sprawą „Odrodzenia” opowieści znów się zmieniają. Zachowując ciągłość fabularną, rozpoczynają jednocześnie nowy rozdział, atrakcyjny zarówno dla starszych jak i nowych czytelników. Wydany pod tym szyldem „Batman” jest całkiem niezły, może nie tak rewolucyjny jak zaczynający przygody tej postaci w ramach Nowego DC „Trybunał sów”, ale nadal ciekawy i wart poznania.

Co by było, gdyby Batman musiał zmierzyć się z zadaniem przerastającym jego możliwości? W swojej karierze stawał już przed trudnymi wyborami, musiał choćby zdecydować kogo ocalić kosztem innej osoby, zdarzało mu się też zawieść, ale teraz musi zmierzyć się z samobójczym wyzwaniem....

eR_ | 2017-11-11
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 07 listopada 2017

Batman - albo jak kto woli Człowiek Nietoperz - po raz pierwszy pojawił się na łamach komiksu w 1939 roku. Postać ta została stworzona przez Boba Kane’a i Billa Fingera, a autorzy wzorowali się na takich postaciach jak Zorro, czy nawet Sherlock Holmes. Po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, Bruce Wayne, w przebraniu rozprawia się ze złoczyńcami w swoim rodzinnym mieście jakim jest Gotham City. Nie ma żadnych supermocy: jego bronią są intelekt, sprawność fizyczna i niezwykłe gadżety, którymi są nafaszerowane jego pojazdy na przykład. Jako jeden z najbogatszych ludzi, może sobie na to pozwolić. Komiks ten doczekał się mnóstwa adaptacji na potrzeby telewizji, czy kina i wraz ze Supermanem jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów.

DC Odrodzenie-nowość. W serii tej znani bohaterowie ukazani są w zupełnie nietypowych dla siebie sytuacjach, a co za tym idzie, niekiedy trudno ich rozpoznać.
„Batman. Tom 1. Jestem Gotham”, jest jedną z takich opowieści.
W Gotham...

Adam Grochocki | 2017-10-06

Ta i więcej recenzji na GeekLife.pl
Zapraszam :)

W skład recenzowanego tomu wchodzą zeszyty Batman: Rebirth oraz Batman #1-6. Pierwszy zeszyt to swego rodzaju wprowadzenie, w którym Mroczny Rycerz musi zmierzyć się z Calendar Manem. Przestępca nie robi nic szczególnego, ale dzięki niemu bliżej poznajemy nowego towarzysza Batmana – Duke’a Thomasa, który pojawił się jako dzieciak w serii Rok zerowy i odegrał dużą rolę w Wojnie Robinów jako dorosły już chłopak. Duke został zaproszony do rezydencji Wayne’a, ponieważ Bruce/Batman zdecydował się skorzystać z jego pomocy. W rezydencji Batman pokazuje mu jego strój – przypominający ubiór Lark, żółty kombinezon. W zasadzie nie dowiedzieliśmy się kim zostanie Duke, ponieważ przez większość tomu pomaga Batmanowi zdalnie z jaskini, zbierając dane i najpotrzebniejsze informacje.

Pozostałe zeszyty dotyczą już jednej, dużej sprawy. W mieście pojawia nowa para strzegąca porządku. Zafascynowani Batmanem, Gotham i Gotham Girl robią wszystko, by...

AliEns00 | 2017-09-29
Przeczytana: 28 września 2017

Zmęczony byłem już runem Snydera, więc z dużymi nadziejami wypatrywałem odświeżenia historii z Gackiem w roli głównej.
Za sterami serii zasiadł Tom King (znany np. z Nightwinga New52), a jego wizja postaci Batmana wypada póki co przeciętnie.
Po pierwszym zeszycie, w którym Nietoperz zajmuje się sprawą Calendar Mana (swoją drogą szkoda, że nie jest to dłuższa historia), na pierwszy plan wysuwa się rodzeństwo o "oryginalnie" brzmiących ksywkach: Gotham i Gotham Girl. Posiadają oni supermoce, a ich celem jest szerzenie pomocy miastu. Nowa sytuacja w metropolii i reakcja na nią protagonisty mogłaby być interesująca, jednakże fabuła zostaje poprowadzona w zbyt sztampowy sposób. Najciekawsze są kameralne momenty, dialogi pomiędzy Brucem a Alfredem czy młodym Duke Thomas'em.
David Finch to przeciętny rysownik, któremu brak charakterystycznego rysu. W tej serii stawia on jednak na klasyczną kreskę, przyjemną dla oka i bez taniego efekciarstwa.
Całość oceniam 6/10, przeciętna pozycja na...

mela | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017