Deadpool Classic, tom 2

Deadpool Classic Vol. 2
Marvel Comics, Deadpool, Marvel
komiksy
Lucy_Cruel

Druga odsłona wczesnych przygód Najemnika z Nawijką. Po wydarzeniach z poprzedniego tomu Deadpool stracił zdolność regeneracji. Teraz musi zaufać szalonemu naukowcowi z programu Broni X, który twierdzi, że może go uratować dzięki krwi Hulka. Ale kto wyleczy złamane serce Wade’a Wilsona? Za scenariusz tej opowieści odpowiada Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man). Rysunki stworzyli m.in. Ed...

Za scenariusz tej opowieści odpowiada Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man). Rysunki stworzyli m.in. Ed McGuinness (Hulk, Spider-Man/Deadpool), Kevin Lau (Iron Fist), Aaron Lopresti (Excalibur) i Bernard Chang (Cable).

źródło opisu: www.swiatkomiksu.pl

źródło okładki: www.swiatkomiksu.pl

GrzegorzIgnacy | 2018-10-06
Przeczytana: 06 października 2018

Pretekstem to tego całego zamieszania, jakie zastaniemy w pierwszych sześciu zeszytach, jest porwanie Weasela - przyjaciela Deadpoola - oraz utrata czynnika regeneracyjnego, bez którego Wade Wilson nie będzie mógł bezkarnie stawać w szranki z różnej maści zakapiorami. Nieoczekiwanie jedną z pomocnych osób stanie się znienawidzony doktor Killbrew, osoba odpowiedzialna za to czym stał się Wilson. Pojawia się także nasz mały, zielony przyjaciel czyli Hulk, którego to krew jest niezbędna, aby czynnik gojący znowu mógł prawidłowo działać, a Deadpool żyć.

Dalsza część albumu poświęcona jest niezwykłemu zleceniu do jakiego zostaje zwerbowany Deadpool. Niejaka Mary Walker wynajmuje go, aby ją zabił. Wkrótce okazuje się, że kobieta jest jedną z tożsamości Thypnoid Mary - szalonej heroiny o wielu osobowościach. W potyczce z wspomnianą szaloną Mary Deadpoola wspomaga Daredevil. Taki ot gościnny występ,...

Wkp | 2017-07-22
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

KILL… LOVE IS ALL AROUND

Ever fallen in love with someone
Ever fallen in love, in love with someone
Ever fallen in love, in love with someone
You shouldn't have fallen in love with
Buzzcocks

Całkiem niedawno temu w ramach serii Marvel Now! Deadpool się żenił, a przy okazji wspominał wszystkie swoje wcześniejsze związki. No prawie wszystkie. Teraz nadszedł czas by klasyka z jego przygodami ukazała nam nieco więcej jego romantycznych perypetii. Oczywiście walk, trupów i typowego dla serii humoru także nie zabrakło, a jeśli w poprzednim tomie brakowało Wam gościnnych występów czołowych herosów Marvela, teraz nieco się to zmieni.

Ech te hormony! W końcu pewnie odpuszczą, póki co jednak Deadpool wzdycha do poznanej całkiem niedawno w trakcie jednej z misji Siryn. Niestety podglądanie jej nocą przez okno musi zaczekać, kiedy uprowadzony zostaje jego kumpel (i dostawca broni) Weasel. Kidnaperem okazuje się być Taskmaster, który ma co do niego konkretne plany, a Deadpoola postanawia...

Adam Grochocki | 2017-09-19

W małej przerwie od nowych odsłona Deadpoola postanowiłem sięgnąć pod tomik zatytułowany Deadpool Classic, za którym stoi Joe Kelly. Sprawdźmy, czy najemnik z nawijką sprzed 10 lat bawi równie dobrze, co run Briana Posehna i film z Ryanem Reynoldsem. Moja recenzja Deadpool Classic Tom 2.

Deadpool zabija nudę spędzając poranki ze swoją współlokatorką/więźniem Al, a wieczorami czuwa nad śpiącą Siryn, przywódczynię X-Force i obiektem jego westchnień. Wade próbując skontaktować się ze swoim kumplem Weaselem odkrywa, że towarzysz został uprowadzony i natychmiast rusza na pomoc. Na miejscu zaskakuje go Taskmaster, mający co do Deadpoola własne plany… Pierwsza historia prowadzi nas do ważnego odkrycia – Deadpool zatracił swój czynnik gojący. Szukając sposobu na poradzenie sobie z, jakby nie patrzeć, sporym problemem, Wilson postanawia zawiązać sojusz z doktorem odpowiedzialnym za przeprowadzane na nim eksperymenty, a w wyprawie towarzyszy mu Siryn.

Dwie główne części opowieści...

wew lad | 2018-09-21

Dużo lepsze, jak pierwszym tom. Humor jest tutaj już mniej czerstwy niż w pierwszych komiksach. Przedstawiona historia może nie jest jakoś wybitnie wciągająca, ale bohaterowie mają między sobą całkiem dobrą chemię na kartach komiksu i przyjemnie się to czyta. Doczekałem się tutaj również konfrontacji Deadpoola z Daredevilem. Obie postacie diametralnie się różnią, przynajmniej przed dogłębną analizą obu materiałów źródłowych. Uwidoczniony na kartach komiksu kontrast połyka się bardzo szybko, żałuję że nie było temu poświęcone więcej czasu, mam nadzieję że w przyszłości jeszcze natknę się na kolejne spotkanie tych postaci.

Generalnie polecam.

Oren | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Mocniejsza niż inne książki o przygodach Wade'a Wilsona. Przepraszam...komiks. Historia tutaj o Typhoid Mary jest dość...ciężka, zwłaszcza ostatnie strony. Mniej wesoła niż pierwsze zeszyty, mniej wesołe niż seria "Deadpool". Niemniej bardzo polecam!

McGreg | 2018-06-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Komiks