X-Men - Mordercza geneza

Wydawnictwo: Egmont Polska
X-Men: Deadly Genesis
komiksy
Łukasz

Czasem historie, znane nam od lat, kryją w sobie mroczne tajemnice, które wypływają na powierzchnię w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Niedługo po wydarzeniach z sagi Ród M, gdy na Ziemi pozostało niespełna dwustu mutantów, wychodzą na jaw fakty z przeszłości, które wstrząsają w posadach ich światem. Twórcami tej historii są czterokrotny laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Ed Brubaker...

Twórcami tej historii są czterokrotny laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Ed Brubaker (Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Tajni Avengers) oraz rysownicy Trevor Hairsine (Kapitan Ameryka, Ultimate Six) i Pete Woods (Deadpool, Excalibur).

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/325003-x-men-mordercza-geneza

źródło okładki: https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/321/832...»

Wkp | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

MUTANCI, DUCHY I TAJEMNICE XAVIERA

To, że marvelowscy mutanci nigdy nie mieli lekko wie każdy czytelnik ich przygód. Jednak to wydarzenie opublikowane jako „Ród M” stało się jednym z najcięższych okresów w ich historii. Scarlet Witch wymazała istnienie większości mocy homo superior oraz sprawiła, że miał już więcej nie narodzić się żaden przedstawiciel tej rasy. „Mordercza geneza” podejmuje opowieść w tym właśnie miejscu i korzystając ze sprawdzonych schematów fabularnych wrzuca X-Menów w wir szalonej walki, która wydaje się nie mieć dobrego zakończenia.

Po ostatnich wydarzeniach dla mutantów nadszedł kolejny ciężki okres wypełniony niepewnością i pytaniami. Nikt nie wie gdzie zniknął ich mentor, Charles Xavier, Hank natomiast zastanawia się nad jeszcze jedną kwestią: co się stało z odebraną mocą tysięcy mutantów. W przyrodzie nic przecież nie ginie, energia jest stała, więc i ta nie mogła zniknąć. Tymczasem na orbicie w zniszczonym promie kosmicznym pojawia się tajemnicza...

Marek Adamkiewicz | 2017-05-03

Nie jestem fanem Marvela, ale gdy już sięgam po coś z ich oferty, są to najczęściej "X-Men".
"Mordercza Geneza" zachęciła mnie przede wszystkim nazwiskiem scenarzysty. Brubakera bardzo sobie cenię i miałem nadzieję, że zaprezentuje tu tak wysoką formę jak w przypadku "Catwoman". Jak wyszło w praktyce? Całkiem dobrze.

Scenarzysta zastosował tu znaną praktykę wyciągania bohaterom brudów przeszłości - jest to zabieg najbardziej ekscytujący dla fanów danych postaci, ale w tym przypadku nawet czytelnicy przypadkowi nie powinni czuć zagubienia. Ja nie czułem.
Sama fabuła jest interesująca, odpowiednio gra na emocjach i potrafi zaskoczyć. Podobać się może zwłaszcza przedstawienie profesora Xaviera jako kogoś, kto wcale nie jest kimś bez skazy.
Warstwa wizualna jest tu odpowiednio efekciarska, rysunki są ostre i dynamiczne, a do tego co zaprezentował scenarzysta, taki wybór pasuje doskonale.
Jakkolwiek nie jest to najlepszy tytuł o mutantach od Marvela, to tak czy owak dostarcza on...

AliEns00 | 2017-03-29
Przeczytana: 27 marca 2017

Akcja komiksu dzieje się w czasach "post-House of M" kiedy populacja mutantów jest mocno przetrzebiona a X-Men próbują odnaleźć się w zaistniałej sytuacji.
Hank McCoy zastanawia się, gdzie podziała się energia, która wypełniała "niezwykłych" a teraz została uwolniona. Natomiast na orbicie zostaje zaobserwowana istota, która wykazuje duże stężenie mocy i mutanci liczą, że pojawia się szansa na nowy początek. Okazuje się jednak, że ta osoba powiązana jest z odległą przeszłością grupy, z historią znaną w Polsce jako "Druga geneza".
Ed Brubaker postanowił nawiązać do słynnego restartu serii o mutantach, w której zadebiutował tzw. "drugi team" w skład którego weszli m.in. Wolverine, Storm czy Nightcrawler. Autor przedstawia nam co tak naprawdę się stało z oryginalnymi X-Men i jak doszło do tego, że Profesor X musiał stworzyć nowy międzynarodowy zespół.
Historia jest bardzo dobrym uzupełnieniem początków mutantów, tworzy kolejne rysy na wizerunku Charlesa Xaviera i jest kolejnym ciosem w...

Krzysztof Lewandowski | 2017-04-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Następny mały zawód w "Klasyce Marvela". Nie jest to zły komiks, ale po takich tytułach jak "Elektra: Assassin" Franka Millera oczekuje się samych perełek.

Z ostatnich stron można trochę dowiedzieć się o "Morderczej genezie", która zajmuje ważne miejsce w historii X-Men. Przedstawia wydarzenia, których konsekwencje fani odczuli w kolejnych seriach, a także wiąże się z poprzednimi opowieściami. Za tym jednak nie idzie naprawdę DOBRA fabuła.

To przeciętniak - opowiedziany tak, żeby nie zanudzać, posiadający sporo zwrotów akcji, mniej lub bardziej wiarygodnych, i stawiający słynnego Profesora X w innym świetle. Odkrywający dawne sekrety, na które reakcją bohaterów są twarze pełne zdumienia. Pytanie, czy nie wydaje się to trochę sztuczne, jest zasadne.

Mamy do czynienia z tragiczną historią o mutantach, borykających się z problemem akceptacji ze strony ludzi i nowym zagrożeniem - jednak mało emocjonującą i niewykorzystującą potencjału wszystkich bohaterów. Tło wydarzeń chwilami...

Adam Grochocki | 2017-06-07

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl
Zapraszam :)

Za sprawą wydawnictwa Egmont w Polsce zadebiutowała kolejna ważna opowieść z uniwersum Marvela. X-Men: Mordercza Geneza to próba odświeżenia i przebudowania historii mutantów oraz nowego spojrzenia na Profesora X. Czu sztuka się udała? O tym w mojej recenzji!

Fabuła Morderczej Genezy odwołuje się do wydarzeń z wyspy Krakoa na Pacyfiku, gdy oryginalna grupa X-Men (Cyclops, Angel, Havok, Iceman, Polaris i Jean Grey) stała się więźniami potężnej istoty. Okazuje się, że grupa Wolverine’a nie była pierwszą, która próbowała uratować mutantów. Kto pojawił się tam wcześniej i co ma z tym wspólnego zaginiony Profesor X?

Za składającą się z sześciu zeszytów serię odpowiada Ed Brubaker, zdobywca sześciu nagród Eisnera. Brubaker pracował przy Daredevilu, Kapitanie Ameryka, Uncanny X-Men, Catwoman, czy Immortal Iron Fist. Brubaker tworząc swój run nie miał do końca wolnej ręki, ponieważ musiał oprzeć się na wielu wydarzeniach z przeszłości....

Chudi_X | 2017-04-17
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Mam słabość do X-Men, dlatego historia rozwijająca legendarne "Giant Size X-Men 1" wciągnęła mnie całkowicie. Mamy tu zwroty akcji, mroczne tajemnice, które po wyjawieniu sieją duże spustoszenie w kręgu X-Men i trochę walk. Ilustracje należą do przeciętnych, ale da się na nie przymknąć oko, zwłaszcza, że kolorystycznie świetie pasują do mrocznego i ciężkiego klimatu komiksu.

NieZnamSięToSięWypow | 2017-05-21

X-Men? Wolverine i Xavier to prawdopodobnie pierwsze postacie pojawiające się w głowach po usłyszeniu nazwy mutanckiej grupy. Nikogo więc nie powinno dziwić, iż jeden z nich odgrywa kluczową rolę w wydanej niedawno przez Egmont Morderczej genezie.

Recenzja na blogu:

xardas96 | 2017-06-24