9781977983077
dramat, pedofilia, przemoc, zemsta, miłość
angielski
mclena

Kiedy Ellis Earnshaw i Heathan James spotkali się jako dzieci, nie mogli być bardziej różni. Ellis była hałaśliwa i piękna — całkowicie blond włosy, promienne śmiechy i uśmiechy. Heathan był mroczny i złowieszczy oraz opętany obserwowaniem umierających rzeczy. Para stworzyła mało prawdopodobną przyjaźń, wyjątkową i dziwną. Dopóki nie zostali rozdzieleni chorym okrucieństwem innych,...

Para stworzyła mało prawdopodobną przyjaźń, wyjątkową i dziwną. Dopóki nie zostali rozdzieleni chorym okrucieństwem innych, odseparowani na lata, oboje zamknięci w wiecznym piekle.
Jedenaście lat później Heathan powraca do swojej dziewczyny. Wrócił z miejsca, z którego myślał, że nie ma powrotu. Powrócił, aby zemścić się na tych, którzy ich skrzywdzili.
Czas uczynił duszę Heathana mroczniejszą, skażoną nienawiścią i żądzą krwi.
Czas sprawił, że Ellis stała się powłoką swojego dawnego ja, dziewczyną zagubioną w bezmiarze bólu.
Gdy Heathan wyrwie Ellis z jej umysłowego więzienia, przywracając istotę tego, kim kiedyś była, wyjdą z króliczej nory.
Ze złośliwością w ich sercach i zemstą w ich żyłach, będą szukać tych, którzy ich zranili i zniszczyli.
Po jednym na raz.
Każdy, jeden bardziej zabójczy niż poprzedni.
TIK TAK.

źródło opisu: własny

źródło okładki: https://www.facebook.com/tilliecoleauthor

mclena | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

"You and me, Rabbit. We will have the greatest adventure of all."

"Sick Fux" udowodnił, że... chyba się starzeję.

Z racji tego, że w ostatnim czasie cierpię na kompletny brak wolnej chwili jestem zmuszona podjąć drastyczne kroki i nie poświęcać czasu książkom, które uznaję za niegodne uwagi, nudne, lub po prostu nie w moim guście. Tillie Cole po raz kolejny okazała się autorka która pisze pod publikę. Jej książki są płytkie, bez głębi, pisane pod presją, nie ciekawe. Wydaje mi się, że to też po części moja wina gdyż z biegiem czasu książki z gatunku "Dark" coraz bardziej mnie męczą. Nie ma w nich nic co mogłoby w jakikolwiek sposób mnie zaciekawić. Lubię kiedy książka potrafi przenieść mnie w świat fikcyjny kiedy całą sobą czuję dokładnie to co główni bohaterowie natomiast książki z mrocznymi elementami bardzo często okazują się nieudolnymi bajeczki dla dorosłych. Najnowsza książka Tillie Cole jest thrillerem psychologicznym z elementami romansu, na motywach Alicji w Krainie...

Shemmer | 2018-04-02

To pierwszy dark, jaki przyszło mi czytać i jednocześnie nie umieć przy nim na koniec wystawić oceny. Pozornie może się to wydawać złe, bo przecież skala jest nawet precyzyjna i uprzednio szafowanie gwiazdkami przychodziło mi z dziecinną łatwością.
A może wszystko to przez to, że dark romance, jakie do tej pory czytałam, nie pozostawiły mnie na rozdrożu emocjonalnym tak mocno.
"Sick Fux" nie jest idealną książką, a wręcz przeciwnie, ma w sobie parę mankamentów. Tylko jednocześnie jest w niej wszystko, co potrzeba przy nieprawdopodobnie po##banym darku. Chore, pokręcone... Czytał ktoś wcześniej jakiegoś darka? Nah, nie czytaliście tego. Tillie Cole sprawiła, że skuliłam się na łóżku, tępo patrząc na półkę z książkami. Nie potrafię rozwikłać uczuć, skłębionych po lekturze.
Obrzydzenie? Oczywiście. Zafascynowanie? Niestety tak. Strach? Całe multum. A i to nawet nie jest jednoznaczne. Czytajcie, jeśli chcecie "czuć" to co ja. Skoczcie w dół tej króliczej nory. Nigdy nie wiadomo co...

Shinedown | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Nie potrafię ocenić tej książki. Jest tak mocna, ciężka. Jedna z tych, gdzie czytasz i myślisz sobie "Co tu się do cholery dzieje?!".

Gabi | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Mroczna i poruszająca bardzo trudny temat "Pedofilia" , o jacie trzeba mieć mocne nerwy ,żeby ją przeczytać, bo najtrudniejsze w tej książce były sceny opisane jak byli małymi dziećmi i to co im robili jej ojciec i wujowie , to przekracza moje wszelkie wyobrażenie, cieszę się,że zrealizowali swoją zemstę po latach i robią to co lubią, a najważniejsze,że kochają się.

SylviasHotReads | 2017-11-07
Na półkach: Mroczne, Akcja, Romans, Przeczytane
Przeczytana: 07 listopada 2017

WoW PURE MADNESS !!

Lubię czytać książki z mrocznym motywem, ale Sick Fux przebiła je wszystkie.

Ellis / Dolly i Heathan / Rabbit są naprawdę skomplikowanymi psychotycznymi postaciami. Kombinacja szaleństwa i dziecięcej niewinności, szczególnie w Dolly, były czymś wyjątkowym. Tillie Cole wykonała fantastyczną robotę przy tworzeniu tych postaci. Były doskonałe pod każdym względem.
I historia !! ... na podstawie bajki "Alicja w krainie czarów" była po prostu szalona. Arcydzieło!!!

Niezwykła fantastyczna szalona historia !!!

Kasia_o2 | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Mam strasznie mieszane odczucia, zmieniały się one z każdym kolejnym rozdziałem. Żadne dziecko nie powinno przejść przez piekło jakie zgotowali naszym bohaterom dorośli. Mają swoją zemstę tyle że w prwnym momencie zabijanie zbytnio ich bawi, podnieca i chwilami nasuwa się myśl - kto dał im prawo do odbierania ludzkiego życia. Książka wywołuje skrajne emocje. Ale pomimo ciężkiej tematyki, wywołując emocje których nie spodziewałabym się po sobie jest pozycją którą warto przeczytać. Jednak polecamy tylko dorosłym czytelnikom.

Kittylittlekate | 2018-01-20

She was my living, breathing doll. She wore the face of the purest angel, masking such evil living within.

POLECAM.

broon | 2018-01-02

danse macabre polecam !!! mroczne bardzo mroczne ale warto !

ewcia6635 | 2018-04-02