Opowieści o Wiedźminie, t. 2

Wydawnictwo: Świat Książki
corrum

Zawartość zbioru

* Coś się kończy, coś się zaczyna
* Coś więcej

* Wieczny ogień

ponkin | 2019-04-08
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Sapkowski to mistrz słowa, kreacji bohaterów, świata. Są momenty, kiedy czytelnik zaczyna się głośno śmiać, a są momenty, kiedy opisana scena lub czyjaś śmierć budzi realny smutek. Autor panuje nad emocjami czytelnika niepodzielnie. A Geralt - nie da się go nie lubić, za jego prostotę, a jednocześnie ciekawość i skłonność do dociekania prawdy w każdej sytuacji. Momentami opowieści są jeszcze lepsze od Sagi, krótkie, ale pełne akcji, ciekawych i zabawnych rozmów, walki i barwnych opisów otaczającego świata i ludzi.

Violaa91 | 2018-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Kolejna dawka fantastycznych opowiadań, napisana genialnym językiem, w niesamowitym klimacie. Bywały momenty że płyneły łzy wzruszenia, bywały też takie gdy śmiałam się na głos jak i takie gdy przyspieszałam czytanie bo emocje i ciekawość brały górę. Polecam posłuchać ścieżki dźwiękowej z gry, podczas czytania mimowolnie słyszałam ją w głowie w momentach akcji, walki czy też w tych romantycznych i wzruszających. Świetna pozycja dla fanów fantastyki.

chmielciu | 2018-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Bardzo dobry zbiór opowiadań o Wiedźminie.

Po pierwszym tomie nie czułem do końca tego świata i nie byłem pewien czy proza Sapkowskiego do mnie dotrze. Po drugim tomie nie mogę się doczekać przeczytania pięcioksięgu. Wsiąknąłem w ten świat i w wykreowane postacie. Opowiadania są bardzo ciekawe i trzymają równy wysoki poziom. Bardzo wysoki poziom fantasy.

Polecam oba tomy na rozpoczęcie przygody z Geraltem z Rivii.

Power | 2018-01-03

Czytałem 25 lat temu, czytałem 20 lat temu .... i skończyłem czytać całą serię dzisiaj. Tak sobie lubię odświeżać. Tyle dowcipu, tyle śmiechu, tyle odniesień do historii i geografii Europy i Świata.
Na pewno przeczytam jeszcze raz.
Poooooolecam.

Ola | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2014

Styl Sapkowskiego jest, owszem, piękny. Mistrzowsko operuje polszczyzną, tworząc plastyczne, niezwykle zmysłowe opisy tajemniczego świata i jego bohaterów. Doceniam nawiązania do legend, baśni i podań, które umożliwiają wielopłaszczyznową lekturę. Wbrew temu wszystkiemu, u mnie zachwytu nad Wiedźminem nie było.

angela | 2016-08-16

Brakuje mi gwiazdek! Nie czytajcie Wiedźmina - SŁUCHAJCIE! Realizacja audiobooka to jakieś mistrzostwo świata. Słucham regularnie, jako przerywnik dla innych książek i jako przyjemność samą w sobie. Polecam wszystkim fanom p.Sapkowskiego, nie wierzę, że znajdzie się choć jedna osoba która nie wpadnie w zachwyt.

janisart | 2016-06-07

Dobra

Matylda Saresta | 2015-10-02

"Arcymistrz światowej i polskiej fantasy..." no comments...:-)!!!!

Anna Koniec | 2015-08-27

Nienajlepszy z tomów. Ale zawsze to Wiedźmin. Więc się czytało, a I owszem.

Za to wwydanie - do bani. już pierwotne na papierze toaletowym, czytało się lepiej.

Stokrotka | 2015-07-24

Kiedyś na hasło "fantasy" marszczyłam nos. Na szczęście Andrzej Sapkowski zmienił moje postrzeganie literatury fantastycznej. Jestem wielbicielką całego cyklu o wiedźminie Geralcie. Z drugiego tomu opowiadań bardzo podobają mi się: "Trochę poświęcenia" (pojawiają się tu dwie ciekawe postaci kobiece - trubadurka Essi Daven oraz syrena Sh'eenaz), "Miecz przeznaczenia" (mała Ciri daje w kość wiedźminowi), "Coś więcej" (wstyd się przyznać, ale za każdym razem ryczę przy tym opowiadaniu).