Opowieści o Wiedźminie, t. 2

Wydawnictwo: Świat Książki
corrum

Zawartość zbioru

* Coś się kończy, coś się zaczyna
* Coś więcej
* Granica możliwości
* Miecz przeznaczenia

* Okruch lodu
* Trochę poświęcenia
* Wieczny ogień

Stokrotka | 2015-07-24

Kiedyś na hasło "fantasy" marszczyłam nos. Na szczęście Andrzej Sapkowski zmienił moje postrzeganie literatury fantastycznej. Jestem wielbicielką całego cyklu o wiedźminie Geralcie. Z drugiego tomu opowiadań bardzo podobają mi się: "Trochę poświęcenia" (pojawiają się tu dwie ciekawe postaci kobiece - trubadurka Essi Daven oraz syrena Sh'eenaz), "Miecz przeznaczenia" (mała Ciri daje w kość wiedźminowi), "Coś więcej" (wstyd się przyznać, ale za każdym razem ryczę przy tym opowiadaniu).

shadow | 2011-01-11
Przeczytana: 2007 rok

Opowieści o wiedźminie, to książka, którą będę polecać każdemu. Obowiązkowa, gdy kochasz fantastykę. Nie do pominięcia, gdy czytasz polskich autorów. Konieczna, jeśli z jakiegoś powodu masz o niej złe zdanie - a jeszcze nie przeczytałeś. Nie do zastąpienia, gdy już raz po nie sięgniesz.

angela | 2016-08-16

Brakuje mi gwiazdek! Nie czytajcie Wiedźmina - SŁUCHAJCIE! Realizacja audiobooka to jakieś mistrzostwo świata. Słucham regularnie, jako przerywnik dla innych książek i jako przyjemność samą w sobie. Polecam wszystkim fanom p.Sapkowskiego, nie wierzę, że znajdzie się choć jedna osoba która nie wpadnie w zachwyt.

africansun | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Trochę gorsza niż pierwsza część, ale chyba głownie dlatego, że nie bardzo podobało mi się takie wgłębianie w psychikę Wiedźmina, a za mało było samych polowań na potwory.
Najlepsza część to na pewno 'Granica możliwości'. To opowiadanie zawierało wszystko, czego oczekuje od sagi o wiedźminie (po którą na pewno niebawem sięgnę). Bezuczuciowego wiedźmina, zabawnego Jaskra, wrednej Yennefer, groźnego potwora (tu akurat smoka) i ciekawych bohaterów pobocznych.
Dużym plusem jest też to, że prawie ciągle występował Jaskier, którego niezmiernie polubiłam.

Troche mam obawy, czy na pewno saga mi się spodoba, bo szczerze mówiąc postać Ciri nie bardzo przypadła mi do gustu i jak będzie przez całą sagę, to nie powiem, bardzo by mi ją zepsuła.

CzerstwaBula | 2014-11-16
Przeczytana: 2011 rok

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantasy, i nie tylko.

Michał Dudziak | 2013-07-05

Przeczytana: 11 października 2010

swietny zbior opowiesci

Homeryckie | 2012-10-26
Przeczytana: 2009 rok

Pierwsze tomy - fantasy z wyższej półki. A dalej tylko gorzej... W ostatnim tomie Sapkowski zakpił sobie z czytelnika i ni stąd ni zowąd wprowadził zupełnie inne reguły. Tak się chyba nie robi?

Świetniarski | 2014-03-24
Przeczytana: 17 marca 2014

Druga część "Opowieści o Wiedźminie" okazała się lepsza od pierwszej. Zakończenie jednak autor mógł wymyślić mniej banalne.