Stwory baśniowe małe i duże

Wydawnictwo: SBM
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ilustracje, baśń, stwory,
pozostałe
DemonaCrystal

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/stwory-basniowe-male-i-...»

Nietoperz | 2018-07-15

Autor przedstawia nam własną wizję fantastycznych postaci z baśni, legend i mitów, ich historię, ciekawostki dotyczące życia, ubioru, charakterystycznych elementów, jak np. szkielet cerbera, czy włos z brwi olbrzyma. Mamy też informacje skąd pochodzi dana postać, jej skróconą historię, prawdopodobne pochodzenie. Autor opowiada o takich postaciach jak tolkienowskie krasnoludy, bazyliszek, chimera, satyr, smok, czy pegaz. Ilustracje również są dziełem pisarza, i to one najbardziej mnie urzekły, ich kolorystyka, plastyczność, nawet najbardziej przerażające postaci są ukazane na nich jako przyjazne, bez obaw, że dziecko czymś się przerazi. Polecam szczególnie rodzicom lubującym się w klimatach fantasy, którzy swoją pasją chcą zarazić dzieci:)

Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

Caryarel | 2018-08-26
amina | 2018-05-25