Stwory baśniowe małe i duże

Okładka książki Stwory baśniowe małe i duże
Witold Vargas Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM pozostałe
56 str. 56 min.
pozostałe
Wydawnictwo SBM
2008-01-01
2008-01-01
56 min.
Ilustracje baśń stwory

Autor przedstawia nam własną wizję fantastycznych postaci z baśni, legend i mitów, ich historię, ciekawostki dotyczące życia, ubioru, charakterystycznych elementów, jak np. szkielet cerbera, czy włos z brwi olbrzyma. Mamy też informacje skąd pochodzi dana postać, jej skróconą historię, prawdopodobne pochodzenie. Autor opowiada o takich postaciach jak tolkienowskie krasnoludy, bazyliszek, chimera, satyr, smok, czy pegaz. Ilustracje również są dziełem pisarza, i to one najbardziej mnie urzekły, ich kolorystyka, plastyczność, nawet najbardziej przerażające postaci są ukazane na nich jako przyjazne, bez obaw, że dziecko czymś się przerazi. Polecam szczególnie rodzicom lubującym się w klimatach fantasy, którzy swoją pasją chcą zarazić dzieci:)

Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

Dodaj cytat z książki Stwory baśniowe małe i duże