Być jak Elektra

Wydawnictwo: Ridero
2 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
idaredalma

Jacek Cembrzyński, wracając z Okęcia do domu, spotyka w pobliskim barze dziewczynę łudząco podobną do jego pierwszej miłości. Pomimo tego, że ma żonę, bardzo szybko nawiązuje romans z Weroniką. Dziewczyna zarabia jako striptizerka w nocnym klubie. Okłamuje rodziców, że pracuje w call center. Czy jej kłamstwo wyjdzie na jaw i czy dany jej będzie szczęśliwy związek z Jackiem?

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/byc_jak_elektra/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/byc_jak_elektra/

almos | 2017-07-05
Przeczytana: 12 maja 2017

To nie powieść, raczej opowiadanie, które czyta się bardzo szybko. Mamy tu żonatego faceta w średnim wieku przeżywającego fascynację młodą dziewczyną, i zgubne skutki owego zauroczenia. Rzecz jest fatalnie napisana, psychologia postaci płaska jak deska, język toporny, fabuła sztampowa. Książka w tej postaci nie zasługuje na publikację. Nie polecam.

Książkę przeczytałem w pół godziny, to właściwie dłuższe opowiadanie. A fabuła jest taka, że żonaty facet wracający z zagranicy spotyka dziewczynę podobną do jego starej miłości, mamy szybki romansik, a potem rzecz cała zaraz kończy, a jak, to sobie może dopowiedzieć każdy, kto zna mit o Elektrze.

Rzecz jest słabiutka, wszystko tam płaskie jak naleśnik, psychologia postaci żadna, to raczej szkic powieści niż powieść, sam pomysł nienowy, zresztą wszystko tam nienowe. Styl też taki lekko kiczowaty, przykłady: „Lubieżność zżerała ją od środka, gdy patrzyła na jego ciało.” Albo: „Przenikliwe światło podejrzliwości emanowało z jej oczu”....

idaredalma | 2017-07-14