Żyj zamiast wegetować

Okładka książki Żyj zamiast wegetować Ron Jenson
Okładka książki Żyj zamiast wegetować
Ron Jenson Wydawnictwo: poradniki
poradniki

Czy sukces i szczęście w jednej dziedzinie życia przekłada się na ogólną satysfakcję z tego, co nas otacza? Dlaczego coraz więcej mówi się o medycynie komplementarnej, a zagadnienia samorealizacji zwykle rozpatrujemy pod kątem kariery, życia rodzinnego lub zaangażownia w sport lub życie towarzyskie, dążąc do maksymalizacji korzyści w jednej dziedzinie, zamiast holistycznego podejścia do zadowolenia z życia? W świat świadomego dążenia do doskonalenia się i zdobywania sukcesów we wszystkich dziedzinach życia wprowadza nas książka: „Żyj zamiast wegetować”.

„Sukces to coraz głębsze rozumienie tego wszystkiego, do czego zostałeś stworzony”

Autor przedstawia nam swoją piramidę zasad i reguł MAKSYMALISTY, aby stała się naszymi drogowskazami, kierującymi nas w stronę sukcesu i uczącymi nowych nawyków w codziennym dążeniu do doskonałości. I te właśnie zasady stają się tematami kolejnych rozdziałów książki, obfitując we wpadające w pamięć cytaty, ćwiczenia i sytuacje wzięte z życia.

Na czym polega skuteczne działanie, jak ważne jest podążanie drogą prawdy i stawianie czoła temu, co budzi nasz strach? Czym jest prawidłowe słuchanie i koncentracja na przyszłości, pozbywanie się stereotypów myślowych i w jaki sposób nasze myśli nas kształtują?

„Życie i sukcesy są takie, jakimi chesz, żeby były. Nie takie, jak widzą inni ludzie, ale takie, jak ty widzisz. Nie są tym, co osiągają inni ludzie, ale tym, co ty osiągasz. Przyjżyj się wizerunkowi siebie samego teraz, zanim będzie za późno.”

Czy sukces można osiągnąć dążąc jedynie do maksymalizacji swoich korzyści, czy warto wspierać ludzi dookoła, podnosić ich na duchu w trudniejszych chwilach i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi? A co z krytyką? Czy umiemy dobrze wykorzystać tak zwaną pozytywną krytykę i walczyć z pesymizmem, który jak złodziej wdziera się do naszego życia przysłaniając naszą wyjątkowość i niezwykłą wartość?

Głębokie zasady, stające się naszymi korzeniami będą podstawą dążeń, czynów i myśli gdy będą miały silne podstawy. Dlatego tak ważne jest dążenie do celu, realizacja własnej misji, kształcenie się i bycie naprawdę dojrzałym ekspertem, a nie powierzchownym, lecz głośnym obserwatorem życia.

W książce zawarto także zachętę do pozytywnego myślenia, wiary w najlepsze oraz wezwanie do walki ze słabościami i wyciągania wniosków z niepowodzeń. A może ustępstwo wobec drugiej osoby stanie się dla nas krokiem do przodu, a nie do tyłu?

Książka zawiera tyle wartościowych rad, cytatów i opisów sytuacji, że każdy czytelnik znajdzie na pewno te, które najsilniej na niego oddziałują, które dotyczą sfer, nad którymi musimy pracować oraz te, które zapamiętamy na zawsze. Dlatego warto sięgnąć po „Żyj zamiast wegetować” i zacząć żyć pełnią swoich możliwości : )

• Poradniki/Odmień swoje życie
  • Czeka na półce

Dodaj cytat z książki Żyj zamiast wegetować