Nanook: Śnieżny potwór

Tłumaczenie: Iwona Michałowska
Cykl: Na tropie bestii (tom 5)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
6 (25 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Nanook: The Snow Monster

Piąta część cyklu "Bestie" opowiadająca o przygodach dzielnego Toma, który stanął w obronie królestwa Avantii. W Pradawnych Księgach napisano, że to spokojne królestwo kiedyś znajdzie się w opałach. Ten czas właśnie nadszedł. Pod wpływem zaklęcia złego czarodzieja Malvela sześć bestii - Ognisty Smok, Wąż Morski, Olbrzym Górski, Centaur, Śnieżny Potwór i Płomienny Ptak - poczęło niszczyć krainę, której niegdyś strzegły.

Bestsellerowa seria powieści fantastycznych dla dzieci. Krótkie opowieści utrzymane w baśniowym klimacie. Liczne czarno-białe rysunki. W tomach IV-VI karty do gry Memory. Do samodzielnego czytania przez dzieci w wieku 8+.

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008]

Amarisa | 2014-08-15
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

„Nanook. Śnieżny potwór” to piąta część wielotomowej serii przygodowo – fantastycznej dla dzieci i młodzieży pt „Na tropie Bestii”. Poszczególne historie pisane są przez różnych autorów, lecz wszystkie one sygnowane są wspólnym pseudonimem literackim: Adam Blade. Seria opowiada o przygodach Toma, który jednego dnia był zwykłym chłopcem mieszkającym we wsi Errinel pod opieką swego wujostwa, a już następnego stał się długo wyczekiwanym bohaterem, który miał do wykonania śmiertelnie niebezpieczną misję z jaką nie poradzili sobie silniejsi, mądrzejsi, bardziej doświadczeni rycerze od niego. Podjęte przez niego wyzwanie staje się również okazją do poszukiwania odpowiedzi dręczących go od lat, a dotyczących jego ojca – Taladona Zręcznego, niegdyś największego i najwierniejszego królewskiego rycerza, który odszedł od rodziny po śmierci matki chłopca. Tom nigdy go nie poznał, jednakże nie traci nadziei, że któregoś dnia dane mu będzie stanąć twarzą w twarz z własnym ojcem.

Naszemu...

Kiti | 2014-07-07

Adam Blade stworzył wielotomową serię. Każdy cykl zawiera 6 tomów. Tym razem miałam okazję zapoznać się już z piątą z kolei książką.

Nanook, kolejna Bestia, powodował, że lód zaczynał topnieć, gdyż podwyższała się temperatura. Gdyby potrwało to dłużej ludzie mogliby umrzeć, gdyż lekarstwa nie mogłyby być do nich dostarczane. Na szczęście na miejscu pojawili się Tom i Elenna, którym przyszło się zmierzyć z kolejną Bestią. Czy wyszli z tego zwycięsko?

Cenię sobie książki,w których sporo się dzieje, a kolejny tom serii nie jest nużący i mniej ciekawy. Tak jest właśnie w przypadku ,,Na tropie Bestii". Wszystkie tomy są bardzo ciekawe i wciągające, żaden nie ostaje poziomem od pozostałych. Styl autora jest niezwykle prosty, a książki mogą już czytać uczniowie szkoły podstawowej. Taka seria z pewnością zachęci młodych czytelników do czytania w przyszłości. Zawiera ona liczne ilustracje oraz karty do gry, które pojawiły się już także w czwartej części. Nie można także nie wspomnieć o...

Erza | 2015-11-25
Na półkach: 2 - Słabe, Przeczytane

Taka sama jak w tomie 1 - o smoku :)

Piotrek | 2014-06-15

superowa ta książka!!!