Fotografia bez tajemnic

Wydawnictwo: Galaktyka
Bryan Peterson's Understanding Photography Field Guide: How to Shoot Great Photographs with Any Came) Peterson Bryan
978-83-7579-134-1
fotografia, poradniki, technika
poradniki

Ten kompleksowy przewodnik pomoże ci robić lepsze zdjęcia w każdej sytuacji i każdym aparatem. Czy chcesz w końcu zrozumieć ekspozycję? Czy chciałbyś nauczyć się bardziej kreatywnego patrzenia i komponowania obrazów? Gotów lepiej poznać magię światła? To wszystko znajdziesz w tej książce – techniki, które każdy fotograf powinien znać, by robić lepsze zdjęcia przyrody, krajobrazów, ludzi i zbliżeń. Poznasz także twórcze metody, takie jak tworzenie „deszczu” i fotografowanie „duchów”, uzyskasz tu również rady na temat sprzętu i programów do obróbki zdjęć. Ten ważny przewodnik, wypełniony inspirującymi fotografiami Bryana, powinien znaleźć się w torbie każdego fotografa.

Bryan Peterson jest profesjonalnym fotografem o międzynarodowej renomie, nauczycielem fotografii i autorem bestsellerów: Ekspozycja bez tajemnic, Czas naświetlania bez tajemnic, Kreatywna fotografia bez tajemnic, Fotografia portretowa bez tajemnic oraz Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic. Założył też internetową szkołę fotografii The Perfect Picture School of Photography (www.ppsop.com). Mieszka w Chicago.

źródło opisu: nota wydawcy

kwiatuszek2104 | 2013-11-21
Przeczytana: 15 listopada 2013

Świetna książka, wspaniałe zdjęcia :)

almondfairy | 2015-11-16
Na półkach: 2015, Przeczytane

podstawowy przewodnik po fotografii. dla kompletnego laika wystarczy, aby robić przyzwoite zdjęcia. dla pasjonatów fotografii to trochę za mało. jasne, znajdziemy tam kilka fajnych, praktycznych wskazówek, jak robić lepsze pod względem technicznym zdjęcia, ale według mnie technika to nie wszystko. nie raz i nie dwa oglądam średnie pod tym względem zdjęcia, które zachwycają! do tej pory przeczytałam 2 (chyba) poradniki fotograficzne i na tym kończę. książkę polecam osobom, które chcą przywieźć ładniejsze zdjęcia z wakacji. pasjonatom nie. bo szkoda czasu.

Derufin | 2013-01-14
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Prosta, klarowna i atrakcyjna książka na początek przygody z fotografią. Ja porobiłem z niej sobie notatki z najważniejszymi zaleceniami - potem czytałem je wciąż i wciąż. To działa.

zuzankawes | 2013-05-23

Ilekroć widzę zdjęcie, które potrafi zrobić na mnie wrażenie, wstrząsnąć trzewiami i wywołać zazdrość w chciwych poklasku ślepiach, zastanawiam się wówczas „jak on/ona to zrobił/a?” Dzięki książkom takim, jak ta którą właśnie mam przed oczami, czyli „Fotografia bez tajemnic” Bryana Petersona, mam możliwość poznać kilka sekretów wielkich fotografów i fotografików, którzy dzielą się swoimi sztuczkami, patentami i umiejętnościami z laikami takimi jak ja. Nie daje to oczywiście gwarancji, że zrobię zdjęcia takie jak oni. Ba, nie mam nawet gwarancji, że zrobię choć jakościowo zbliżone, mam za to gwarancję, że wiedzę którą przekazał mi fotograf, będę mogła wykorzystać w praktyce i to z niezłym skutkiem.
Przewodnik Bryana Petersona śmiało mógłby stać się podręcznikiem dla uczniów zdobywających wiedzę np. w technikach fotograficznych, ale wykorzystać może go w zasadzie każdy, kto chciałby robić zdjęcia i mieć pojęcie o tym, czym jest przysłona, balans bieli, ekspozycja, albo czas...

lancelot135 | 2016-10-22
Magdalena | 2015-09-02