poradniki

Pierwszy polski tak obszerny poradnik o wędkowaniu w morzu. Dowiesz się z niego: jak zacząć przygodę z wędkarstwem morskim, jak doskonalić swoje umiejętności ( liczne rysunki pomogą opanować technikę wędkowania) jaki sprzęt warto posiadać które przynęty są najskuteczniejsze, jakie są nowoczesne metody łowienia z brzegu i z kutra, jakie gatunki ryb możesz łowić w Bałtyku i w norweskich fiordach, gdzie znajdują się najlepsze morskie łowiska ( na Bałtyku i w Norwegii). Książkę polecamy zarówno doświadczonym, jak i początkującym wędkarzom. O AUTORACH Jacek Kolendowicz Trzykrotny mistrz Polski w spinnigu, wielokrotny zwycięzca ogólnopolskiej klasyfikacji Wędkarz Roku , były trener spinningowej kadry narodowej. Autor książek, filmów wędkarsko-przyrodniczych, publikacji w prasie polskiej i zagranicznej, dotyczących wędkarstwa i ochrony przyrody. Organizator i uczestnik wielu wędkarskich wypraw na Bałtyk i północny Atlantyk. Redaktor naczelny miesięcznika Wędkarski Świat Władysław Owcarz Oficer Marynarki Wojennej, w służbie od 1956r., obecnie w stanie spoczynku. Przez wiele lat pływał na ścigaczach okrętów podwodnych, poznając Bałtyk i okoliczne morza oraz porty. Jest doświadczonym morskim wędkarzem i jednym z pionierów wędkarstwa morskiego w Polsce. Popularyzator wędkarstwa morskiego oraz tradycji i kultury morskiej, autor licznych publikacji w prasie wędkarskiej. Patronat nad książką objął prestiżowy magazyn Wędkarski Świat .