Flash: Lekcje historii

Tłumaczenie: Tomasz Kłoszewski
Cykl: Flash (tom 5) | Seria: Nowe DC Comics!
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Flash Volume 5: History Lessons
9788328119574
komiksy
Katriona

Piąty tom przygód jednego z najbardziej lubianych superbohaterów. W Central City grasuje upiorny seryjny zabójca, powiązany z rodziną założycieli miasta. Aby pokonać złoczyńcę, Barry Allen będzie musiał stawić czoło duchom własnej przeszłości. I chociaż Flasha wspiera obdarzony nadnaturalnymi mocami Deadman, walka z widmem czyhającym na niewinne ofiary nie będzie łatwa. Czerwony Sprinter wie, że musi wygrać, ponieważ jego śmiertelnie niebezpieczny przeciwnik może znać odpowiedź na pytanie, które od dawna dręczy Flasha - kto zamordował jego matkę? W albumie znalazła się również historia spotkania Flasha z Green Lanternem. Serię Flash przez kilka lat tworzyli razem Francis Manapul i Brian Buccellato. Tom Lekcje historii, zawierający materiał z zeszytów 26-29, powstał już bez udziału Manapula, który skupił się na pracy nad Detective Comics.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Apfelbaum | 2018-02-17
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2018

Dotychczas seria z Flashem wyróżniała się starannością rysunków, dobrymi koncepcjami oddania mocy prędkości, oraz ogólną sympatyczną atmosferą. Ten tom niestety odchodzi od tego nie oferując nic ciekawego. Mamy tutaj kilka malutkich historii mieszczących się w jednym zeszycie i jedną trochę większą historię. Te małe historie są wręcz fatalne, a większa historia o tyle jest dobra, że minimalnie posuwa historię z ojcem głównego bohatera. Niestety to chyba ostatni tom Flasha z New 52 i nie wiem czy Odrodzenie popchnie historię ojca dalej w związku z tym wraz z tym tomem budzi się w nas zaciekawienie co się kryje za podanymi strzępkami informacji, ale raczej polski czytelnik się tego nie dowie.

QUEENfan | 2017-12-20
Tomasz Piekarski | 2017-10-22