Moralna i niemoralna historia pieniądza

Wydawnictwo: W.A.B.

Autor przedstawia historię pieniądza, jednego z największych wynalazków ludzkości. Prowadzi nas przez dzieje, od czasów, kiedy funkcje pieniądza pełniły muszelki, tkaniny, a nawet zwierzęta, do chwili obecnej, w której środki płatnicze coraz bardziej się dematerializują.

| 2014-11-21

Jest w tej książce o pieniądzach trochę ciekawostek. Złośliwie mógłbym je tu wszystkie wypisać i zakończyć: Oto poznaliście już to co warto było z tej lektury wynieść. I gdyby ktoś mi uwierzył, pozbawiłbym w ten sposób W.A.B. brzęczącej waluty. I tym niemoralnym uczynkiem doprowadziłbym "Serię z Wagą" do bankructwa. I to byłoby coś na kształt długu z którym ciężko by moje sumienie sobie radziło, bo jak go spłacić?

Osobiście nie znalazłem tu za dużo z obiecywanych odpowiedzi na wiele pytań, ale może zadałem te zbyt amoralne. Pozostał mi zbiór ciekawostek, jedna lub dwie naprawdę frapujące historie i dało by się z tego dobry artykuł zrobić, a tu 397 stron. I coś około 44,90 (cena okładkowa) lżej w portfelu. I czy płynie z tego chociaż jakiś morał?

No może, że chciwość ludzka dotyczy też wiedzy, a za nią trzeba płacić, a najbardziej bolą te wydatki, które wpadają w kategorię "nietrafiona inwestycja".

Krzysiek | 2012-11-01
Na półkach: historia, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2012

Fascynująca wycieczka przez stulecia dziejów ludzkości opowiedziana z punktu widzenia finansów, chciwości, żądzy bogactwa, chęci budowy idealnego systemu monetarnego i marzeń o świecie bez pieniędzy.

Sedillot ma niebywały dar opowiadania o historii gospodarki w porywający sposób - pełny anegdot, trafnych i często zaskakujących wniosków, objaśniania ponadczasowych mechanizmów wpływających na pieniądz - który nie tylko czyni zło - bywa też... moralny.

dud | 2012-08-09

Niektóre rozdziały niepotrzebnie długie, jednak ogólnie bardzo ciekawa.

Zak | 2016-08-30
TomekMiszkin | 2016-06-10