Nie musisz tego słuchać. Jak powstrzymać przemoc słowną w pracy

Tłumaczenie: Jolanta Kubiak
Wydawnictwo: Rebis
You can't talk so me that way!
poradniki

Któż choć raz w swojej karierze zawodowej nie usłyszał przykrych słów wypowiedzianych ostrym bądź zjadliwym tonem przez szefa lub współpracownikaa Przemoc słowna jest powszechnym zjawiskiem w wielu firmach. Autor wyjaśnia, na czym ona polega, bada metody ludzi posługujących się obelgami, analizuje psychikę ofiar i okoliczności, w jakich dochodzi do tego typu nadużyć. Proponuje też działania, które można podjąć indywidualnie lub w całej firmie, by ujawniać i zwalczać takie destruktywne zachowania i kształtować środowisko pracy sprzyjające wydajności, kreatywności i dobremu samopoczuciu.

Mól | 2015-07-29
Na półkach: Poradniki, Studia, 2015, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest typowym poradnikiem, omawiającym problem agresji słownej w środowisku pracowniczym, ale tylko w relacji przełożony-podwładny. Sporo w niej wodolejstwa i jest bardzo chaotyczna, wręcz nieprzemyślana. Strategie przedstawione przez autorkę z pewnością są skuteczne, jeśli dostosuje się je do sytuacji, co jest największą zaletą tej książki. Jednakże brak w niej rozdziału o cechach osobowości, które warto rozwinąć, aby zwalczyć problem tego typu - na przykład asertywność.

trufla | 2016-07-23
Przeczytana: 24 lipca 2016