Star Wars Komiks nr 3/2017 - Ostatni lot gwiezdnego niszczyciela

źródło okładki: google

comboometga | 2017-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Komiks wyszedł niedawno, lecz dopiero dzisiaj udało mi się do niego siąść. Rozmawiałam o nim niedawno z kolegą i powiedział, że jego zdaniem to najlepszy, jaki dotąd wyszedł z tej serii. Niestety nie mogę się zgodzić.
Oczywiście, miał trochę plusów, których nie zauważyłam w poprzednich częściach - chociażby humor i lekkość akcji, że tak to ujmę. Chociaż była też ciężka (skoro już tak to określam), jej ilość przeważała. Komiks sam w sobie jednak nie był bardzo zachwycający. Miałam wrażenie, że momentami czytam o czymś, co już wydarzyło się w poprzednich zeszytach, jak gdyby sklejone sceny i - momentami nawet dialogi.
Ogólnie dobry, ale nie wybitny. Są lepsze w tej serii, jak najbardziej.

Przemek | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Mamy tu poniekąd kontynuację wydarzeń z komiksu "Luke, Leia, Han i Chewbacca i walka na Księżycu Przemytników", wydanego rok temu. Po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, Luke jak wiemy szukał inspiracji do rozwijania umiejętności Jedi i trafił na Księżyc Przemytników do Hutta Grakkusa, który kolekcjonował artefakty Jedi i organizował igrzyska na arenie. Jego głównym trenerem był Creel z Pięści Vadera. Creel potrafił posługiwać się mieczem świetlnym i robił to na tyle sprawnie, że pomimo obdarzenia Mocą, potrafił zdominować Luka w walce.

Wydarzenia niniejszego komiksu zaczynają się od imperialnej blokady sympatyzującej z rebelią Tureen VII. Rebelianci chcą przełamac blokadę i dostarczyć mieszkańcom żywność. Nie mają jak tego dokonać. Luke, Han i Leia postanawiają urządzić zasadzkę na Gwiezdny Niszczyciel i wykorzystać go do przełamania blokady. Nie wszystko idzie jak trzeba, chociaż zasadzka się udaje, tracą hipernapęd. Co gorsza, niszczyciel próbuje odbić jednostka Scar, której...

Hari_Seldon | 2017-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Na ten zeszyt składają się trzy historie. Pierwsza z nich to kolejny rozdział dzienników Bena Kenobiego, gdzie głównemu bohaterowi przyjdzie zmierzyć się ze złowrogim łowcą nagród. Z kolei druga to jedna z misji elitarnego oddziału szturmowców. Trzecia, najdłuższa opowieść, skupia się na głównych bohaterach starej trylogii, którym udało się przejąć imperialny gwiezdny niszczyciel.

Pierwszy rozdział to przede wszystkim walka. Miło tu zobaczyć jak Ben musi połączyć siły Owenem Larsem, żeby pokonać wspólne zagrożenie. Podobało mi się też, że w finale pojawia się dosyć nieoczekiwana pomoc. Plus też za pewne drobne wyjaśnienia dotyczące antagonisty. Za rysunki odpowiada Mike Mayhew znany z innych rozdziałów tej retrospekcji. Artysta posługuje się tu niemal fotorealistyczną kreską przypominającą trochę prace Alexa Rossa. Jego rysunki są na tyle dynamiczne, że nawet tak mała potyczka wygląda spektakularnie. Jest to chyba najlepsza część zeszytu.

Następnie czytelnik przenosi się prosto...

LEGOMANIAK | 2017-08-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Jako wielki fan starego EU, podchodziłem do nowego Disneyowskiego kanonu z rezerwą. Ale w końcu przemogłem się i chwyciłem po ten komiks. I muszę przyznać, że pomimo negatywnego nastawienia, komiks podobał mi się. Nawet bardzo. Na album składają się dwie historie. Jedno zeszytowa "Z dzienników Bena Kenobiego" i główna, 5 zeszytowa historia tytułowa. Zacznijmy od tej pierwszej. Historia dzieje się na Tatooine, na kilka lat przed wydarzeniami z "Nowej nadziei". Fabularnie nie stoi na wysokim poziomie. W sumie trochę męczy. Większość tego story arc'u opiera się na pojedynki Obi vana w obronie domostwa Luka. Rysunki są foto realistyczne, bardzo szczegółowe i dopracowane. Kolory nałożone przez tego samego artystę również są bardzo realistyczne. Niektóre kadry wyglądają jak żywcem przeniesione z ekranu. Taka kreska niestety szybko się nudzi, bo nie prezentuje niczego oryginalnego. Kolejna historia w moim odbiorze jest znacznie ciekawsza. Na początku śledzimy losy specjalnego oddziału...

Zajcew | 2017-07-10

Recenzja "Ostatniego lotu gwiezdnego niszczyciela" w formie filmu na YouTube: