Ucieczka szmuglerów: Przygody Hana Solo i Chewbacki

Seria: Kanon Star Wars
Wydawnictwo: Egmont Polska
Smuggler's Run: A Han Solo & Chewbacca Adventure
werorowero

Sojusz Rebeliantów zadał Imperium dotkliwy cios – podczas skomplikowanej akcji wojskowej Luke Skywalker zniszczył Gwiazdę Śmierci. Wojownicy spod znaku Rebelii nie mogą jednak długo cieszyć się z triumfu – ich przeciwnicy z determinacją podejmują działania, żeby odegrać się za porażkę. Imperium nie wie jednak, gdzie rebelianci mają swoją bazę oraz jakimi siłami i sprzętem dysponują. Jest jednak sposób, żeby zdobyć te informacje – najsekretniejsze dane i plany wrogów Palpatine’a są w posiadaniu jednego człowieka, więc wystarczy dostać go w swoje ręce. Imperium już wpadło na jego ślad i niebawem wszystkie tajemnice Rebelii mogą wyjść na jaw.

Księżniczka Leia prosi kapitana Hana Solo, żeby podjął się misji ratunkowej i ocalił ściganego. To bardzo niebezpieczne, może wręcz samobójcze zadanie. Na domiar złego załoga Sokoła Millennium musi strzec się nie tylko szturmowców Palpatine’a, lecz także łowców nagród nasłanych przez Jabbę, który nie lubi, kiedy ktoś nie spłaca mu długów.

A Solo ma na swoim koncie kilka nierozliczonych należności…

źródło opisu: egmont.pl

źródło okładki: sklep.egmont.pl

Crenshibio | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: 24 października 2018

Lekka, krótka i niezwykle przyjemna historia o Hanie i Chewiem tuż po Nowej Nadziei. Świetnie uchwycono charakter dwójki bohaterów.

Garbaty-Aniol11 | 2018-05-14
Przeczytana: 08 maja 2018

Ciekawa opowiastka z Hanem Solo w roli głównej i nietypowej misji ratowniczej. Bardziej jednak intrygująca w mojej ocenie była postać komandor Beck, szkoda że została mocniej zarysowana jej postać.
Książka do przeczytania w jeden wieczór, potem trzeba się brać za kolejne z cyklu Star Wars:)

Kapcerolo | 2017-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Super ksiązka lubie star wars chciałbym przeczytać inne książki tej historii rebelii naprawde fajna książka polecam Kacperolo.

Moogwai89 | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016

Ucieczka Szmuglerów to bardzo prosta opowieść, której głównymi bohaterami są Han Solo i Chewbacka. Mają oni uratować pozostałego przy życiu agenta Rebeliantów - Ematta. Zna on największe tajemnice Rebelii, dlatego też jest tak cenny dla obu stron konfliktu. Po piętach depcze im Imperialne Biuro Bezpieczeństwa z komandor Beck na czele oraz grupa łowców nagród. Prolog i Epilog ma miejsce tuż przed wydarzeniami z najnowszego epizodu VII Przebudzenia Mocy.
Nie da się ukryć, że jest to pozycja skierowana głównie do młodszego odbiorcy. Odniosłem wręcz takie wrażenie, że czytam komiks, z którego wyrzucono obrazki, a tekst z dymków został rozbudowany. Może o tym świadczyć fakt, że Greg Rucka czyli autor tej opowieści, jest scenarzystą komiksowym, który współpracował z DC i MARVELEM.
Akcji jest dużo, historia jest dynamiczna. Występują postacie, które są lubiane przez fanów. Starszy czytelnik może sobie odpuścić lekturę, ale młodszy na pewno będzie się dobrze bawił.

Paweł | 2016-10-31

Zdecydowanie najlepsza książka z świata Star Wars, jakie czytałem. Polecam osobą ,które lubią Gwiezdne Wojny .(ja akurat taką osobą jestem.). Inne osoby będą się nudziły, ale może zdarzają się wyjątki?

KaMinoda | 2016-07-23
Przeczytana: lipiec 2016

Książka naprawde super, czytało się ją lekko, szybko i bardzo przyjemnie. Han i Chewie są tak samo przedstawieni jak w filmach. Polecam bardzo.

Muflon | 2016-07-09
Na półkach: Przeczytane, W posiadaniu
Przeczytana: 01 lutego 2016

Fajnie utrzymana relacja między Hanem a Chewbacką oraz Leią. Brakowało przede wszystkim jakiegoś poważnego zagrożenia dla bohaterów, bo nie było w tej książce typowego villaina, tylko "przeszkadzacz".

mrs_dalloway | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Polecam fanom Hana Solo i Chewbacci;)