Nieznośne dzieci i zdesperowani rodzice

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320028809
poradniki

Co zrobić, kiedy maluch jest kapryśny, uparty, nie może usiedzieć chwili spokojnie?Autorka książki, Nessia Laniado, stawia sobie za cel pomóc rodzicom: rozpoznać, czy taki stan dziecka jest tylko przejściowy czy jest symptomem poważnej choroby. W tym celu autorka proponuje też test na zmierzenie poziomu agresji u dziecka. Rodzice mogą znaleźć tutaj również odpowiedź na istotne pytanie w przypadku niespokojnego dziecka: jak zganić dziecko, by nie wątpiło w miłość rodziców oraz jak karać i nagradzać.W publikacji podane są też najczęstsze, typowe reakcje lub odpowiedzi rodziców, które zamiast pomagać powodują frustrację u dzieci. Wszystkie przykłady są autentyczne, nadesłane przez czytelników, co sprawia, że ich problemy nie są wyimaginowane, a ich liczba świadczy o tym, że dotyczy dużej grupy ludzi.

zazanka | 2013-01-17
Na półkach