Miecze Chaosu

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Niewolnicy Ciemności (tom 2) | Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Warhammer, Czarna Biblioteka

Wydając z siebie nadnaturalny ryk, Kurt skoczył naprzód z uniesionym do ciosu mieczem. Przez chwilę pozostali Norsmeni przyglądali się temu biernie, aż w końcu także oni ruszyli się do walki. Ich okrzyki bojowe utonęły w grzmiącym tupocie kroków nieumarłej armii. Kurt wdarł się jak huragan w pierwszy szereg ożywionych nieboszczyków. Jego miecz ciął na lewo i prawo, odbijając w bok miecze,...

Kurt wdarł się jak huragan w pierwszy szereg ożywionych nieboszczyków. Jego miecz ciął na lewo i prawo, odbijając w bok miecze, zdzierając z karków kościste czerepy i rozłupując prastare, spiżowe tarcze. Tuzin chodzących trupów padł podczas jego pierwszego ataku. Miecz Kurta wybuchnął płomieniem, od którego zajął się suchy jak wiór przyodziewek nieboszczyków i ich pokryte warstewką smoły kości. W ciągu zaledwie paru chwil cały środek formacji stanął w ogniu.

Po dramatycznych wydarzeniach opisanych w "Szponach Chaosu", ścieżki Ursuli i Kurta rozchodzą się. Dziewczyna poszukuje własnej drogi, zaciągając się na niebezpieczną ekspedycję w poszukiwaniu dawno utraconego artefaktu, mogącego odmienić losy Imperium. Jej były oblubieniec, Kurt, obecnie Wybraniec ludów Północy, podejmuje pierwszą w swoim życiu łupieżczą wyprawę do odległej Arabii, w nadziei na zdobycie bogactw, które pomogłyby mu otworzyć drogę do przyszłych podbojów. Były rycerz nie przypuszcza nawet, jak przerażające i nienazwane niebezpieczeństwa czekać mogą na śmiałków w zapomnianym mieście wśród bezkresnych pustyń. Pierwsza wyprawa Kurta może równie dobrze okazać się ostatnią...

"Miecze Chaosu" to drugi tom trylogii Gava Thorpa z cyklu "Niewolnicy Chaosu" zapoczątkowanej powieścią "Szpony Chaosu" i osadzonej w świecie Warhammera.

źródło opisu: [Wydawnictwo Copernicus, 2008]

BaalRavenlock | 2016-07-28