Miasto śmierci

Cykl: Posłaniec Śmierci (tom 2) | Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Warhammer: Blood on the Reik: Death's City
warhammer, mitchell

W dzikich lasach w świecie Warhammera nie ma szansy na spokój. Zmuszeni przez łowcę czarownic do ucieczki z własnego domu Rudi i Hanna znajdują azyl w Marienburgu, ale już wkrótce okazuje się, że również w mieście życie jest niebezpieczne. Czy Rudiemu uda się zbliżyć do rozwiązania tajemnic swojej przeszłości, zanim dopadną go siły Chaosu. Druga część gotyckiej fantasy rozpoczętej w "Posłańcu...

Druga część gotyckiej fantasy rozpoczętej w "Posłańcu śmierci".

źródło opisu: Copernicus Corp., 2008

Juanhijuan | 2014-10-27
Przeczytana: 2013 rok

Po przeczytaniu pierwszej części przygód Rudiego miałem dosyć mieszane uczucia. Świat Warhammer-a jednak jest wciągający i postanowiłem dać szansę kolejnej książce. Czy okazało się to dobrą decyzją ? Ciężko powiedzieć bo przez książkę przebrnąłem całą, ale nie mogę stwierdzić, że świetnie się bawiłem. Zwykła książka, której raczej nie poleciłbym znajomym.

Główny bohater Rudi wraz ze swoją znajomą Hanną są zmuszeni do ucieczki ze swojego rodzinnego domu, gdyż łowca czarownic (inkwizytor) depcze im po piętach. Docierają do Marienburga i są przekonani, że tam znajdą azyl. W krótkim czasie uświadamiają sobie jednak, że w tym mieście również nie są bezpieczni. Rudi próbuje dowiedzieć się czegoś na temat swojej przeszłości, gdzie się urodził, kim byli jego rodzice. Ta wiedza może okazać się niezbędna, aby przeżyć... Jak potoczą się losy bohaterów ?

kosmopolitka | 2013-09-18
Przeczytana: lipiec 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z czysto dziewczeńskiego punktu widzenia, sądziłam, że Hanna i Rudi będą mieli romans. Sama książka lekka, historia dobra, z potencjałem, choć nie wykorzystana do granic. Fabuła zdecydowanie nadaje się na film, choć byłby on pewnie dość obrzydliwy ;)

Korneliusz | 2013-01-07
Przeczytana: styczeń 2013

Kontynuacja złej drogi jaką poszedł autor. Nie jest ona godna zbyt dużej uwagi.

Greedisgood | 2016-09-20
Dzwiedziu | 2016-05-15