Kuroko's Basket 19

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: Kuroko''s Basket (tom 19)
Wydawnictwo: Waneko
Kuroko no Basuke
manga, akcja, humor, sport, koszykówka, shounen
komiksy
Dejikos

Dzięki umiejętnościom Murasakibary i Himuro mecz z Yousen stał się ciężką przeprawą. Kilka słów Kise sprawia, że Kagami wreszcie wchodzi w zone, jednak Himuro nie przestaje podsycać motywacji Murasakibary. Przed nami kulminacja meczu ćwierćfinałowego!

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2018-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2018

KOSZYKARSKI BITEWNIAK

Jak powszechnie wiadomo, kiedy w mandze trwa jakaś walka, rzadko kiedy ogranicza się ona tylko do ram jednego tomu. I wcale nie mam tu na myśli bitewniaków pokroju "Dragon Balla" czy "Naruto", bo mangi sportowe, takie jak "Kuroko's Basket" też nie ustępują im pola. Wystarczy spojrzeć na trwający właśnie mecz. Ten co prawda dobiega już końca, jednak jego losy śledzimy od samego początku siedemnastego tomiku. Daje nam to łącznie niemal pięćset stron rozgrywki, którą na szczęście czyta się jednym tchem i wciąż ma się ochotę na więcej, nawet jeśli wie się, że po raz kolejny dostanie się to samo.

Mecz Seirin z Yousen wchodzi w decydującą fazę. Kyoshi poddaje się „terapii” zapewnionej mu przez Riko, żeby móc wrócić do gry. Tymczasem Kagami po rozmowie z Kise wada wreszcie na pomysł, jak wejść w zone i dzięki temu zaczyna zdobywać przewagę na boisku. Dochodzi nawet do sytuacji, w której jest w stanie nie tylko bez trudu przełamać obronę Murasakibary, ale także i...

zandam | 2018-08-12
PustyKwadracik | 2018-07-16