Zgłosuj na książki roku 2017

Transformacje w Ameryce Łacińskiej

Cykl: Societas (tom 24)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Zbiór tekstów, który oddajemy w ręce Czytelników, stanowi pokłosie konferencji pt. "Transformacje w Ameryce Łacińskiej", zorganizowanej w czerwcu 2008 roku w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych. Wielkim wysiłkiem zorganizowali ją młodzi ludzie [...] Mówią oni o odległym kontynencie, o którym w naszym kraju niestety nie słyszy się często. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja nieco go przybliży. Autorzy z najrozmaitszych perspektyw podejmują różne wątki i wieloraką problematykę. Mowa jest więc o stosunkach gospodarczych i gospodarczych powiązaniach Ameryki Łacińskiej ze światem globalnym, o roli wojska, o rozliczeniach z historią, o wewnętrznych problemach politycznych różnych krajów oraz o integracji kontynentu, lecz także o dezintegracji i ruchach separatystycznych, o demokratyzacji, o meandrach tożsamości, związaną z nią etnicznością, o specyficznych dla regionu problemach gospodarczych, i kulturowych, o związkach polityki i kultury. A przy tym większość artykułów dotyka wielu z tych spraw jednocześnie.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=113959

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=113959