Marillion. The Iron Curtain 1987

Wydawnictwo: C2
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
MRL

W 1987 roku zespół Marillion przygotowywał się do światowej trasy promującej nowy album. Wytwórnia EMI skorzystała z zaproszenia państwowego przedsiębiorstwa PAGART i na jedenaście dni wysłała swój zespół do kraju, gdzie nie można było oficjalnie zakupić jego płyt. Wydawało się, że to idealne miejsce, by w spokoju „ograć” nowy materiał, przetestować sprzęt i przygotować się do wielomiesięcznego światowego tourne. Okazało się, że nad Wisłą Marillion zmuszony był skonfrontować się z najbardziej gorącą publicznością w historii swojej działalności, a także, co tutaj ukrywać – z wieloma zaskakującymi sytuacjami, które wynikły z ówczesnych różnic kulturowych i politycznych. Z całości wyłania się fascynująca opowieść o tym, jak rodziła się obustronna sympatia na linii Marillion – Polska.

Na potrzeby publikacji wypowiedzieli się: John Arnison (menadżer Marillion w 1987 roku), Mark Kelly (Marillion), Ian Mosley (Marillion), Fish (ówcześnie Marillion), Cori Josias (chórki na trasie w 1987 roku), David Hepworth (w 1987 roku dziennikarz brytyjskiego „Q Magazine”), Andrzej Marzec (ówcześnie PAGART – organizator koncertów Marillion w Polsce), Roman Rogowiecki (dziennikarz muzyczny – tłumacz oraz opiekun Marillion podczas podróży do Polski w 1987 roku), Katarzyna Palarska (prowadząca w latach osiemdziesiątych pierwszy w Polsce fan klub Marillion).

Książka jest wydana w formie kolekcjonerskiego BOX'u - zawiera liczne reprodukcje: bilety, plakaty, kolekcjonerskie zdjęcia, plakietki backstage.

źródło opisu: http://www.theironcurtain1987.com

źródło okładki: www.theironcurtain1987.com

MRL | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Piękna pamiątka pamiętnych koncertów z 1987 roku.

Dominik Wolski | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017