Złodzirej

Wydawnictwo: Agora SA
Stelmaszewski,
dasio72

Gdybym mógł się cofnąć i coś zmienić, to zrobiłbym tak: złapałbym za fraki samego siebie i zdzielił po pysku tak mocno, żebym w końcu zaczął myśleć jak człowiek. Grzegorza Stelmaszewskiego widzieliście nie raz w kinie i telewizji, w wielu barwnych epizodach. Jest przecież teraz aktorem. Ale nie wiecie, że jego życie to dopiero materiał na gotowy film! A właściwie na kilka: na thriller...

A właściwie na kilka: na thriller więzienny (siedział siedmiokrotnie), melodramat (kochał Cygankę, która przedwcześnie umarła), sensację przygodową (opisywane napady mógłby nakręcić Scorsese), barejowską komedię (właścicielka mieszkania, z którego go wyrzuciła, okazała się lekarzem w ośrodku dla bezdomnych) oraz… (sami poczytacie).
Lecz i to nie wszystko: „Złodzirej” to zarazem barwna kronika społeczno-obyczajowa z czasów Polski dwóch epok i wreszcie – współczesny moralitet.

Bulwersująca spowiedź chłopaka z łódzkich Bałut, człowieka z marginesu, po lekturze której nic was już nie zdziwi – poza happy endem!

Chciałem napisać książkę o prawdziwym człowieku. Nie nudną biografię celebryty, sportowca, czy polityka, a człowieka z charakterem, który przeżył swoje życie tak, że inni baliby się wejść w jego buty. Ale też takiego, który przez całe życie był blisko szarego człowieka, który rozumiał ich ból dnia codziennego w latach, kiedy wolność była słowem niemal zakazanym, lub co najmniej słowem zniekształconym.
Ivo Vuco

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl

tasia | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Książka przepiękna. Naprawde warta przeczytania. To co spotkalo w zyciu pana Grzegorza nadaje sie i na ksiazke, i na film. Az dziw bierze, ze takie rzeczy i tyle przedziwnych wydarzen, zbiegow okolicznosci moze przytrafić się jednemu czlowiekowi. Od pierwszej strony ksiazka porywajaca i ciekawa. Chociaz jezyk więzienny momentami jest tak niezrozumialy, ze az trudno czytac. Mnóstwo scen erotycznych, wulgaryzmów, ktorych momentami mialam dosc... ale jesli zycie tego czlowieka w pewnym jego momencie tak wygladalo, to wlasnie w taki sposób nalezalo te ksiazke napisać. Bo to naprawde bylo ciekawe zycie... i smutne. Szkoda tylko, ze glowny bohater nigdy nie przeczyta żadnej opinii na temat ksiazki. Zycie naprawde roznie sie uklada. Gratulacje panie Grzegorzu i dla autora ksiazki. Naprawde polecam lekturę.

anteeekg | 2017-12-28
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Niesamowita historia niesamowitego człowieka. Życie, jakiego wielu, w tym i ja bało by się skosztować choć odrobinę. To nie historia plastikowych lalek znanych z ekranu telewizora - to brutalna, szara, pełna seksu i przemocy historia człowieka doświadczonego przez życie. Nie oceniam czy dobrego czy złego - z pewnością bardzo ciekawego.

PS. Gregor, jeśli w niebie masz internet i to czytasz - pozdrawiam Cię serdecznie.

czytelnik_jg | 2018-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Jest to najlepsza książka spośród 64, które przeczytałem w minionym roku.
Książka dostarcza szeroki wahlarz emocji. Głównego bohatera raz nienawidzisz, raz jest Ci go żal a raz sprawi że się uśmiejesz. Wydaje się nieprawdopodobne że te wszystkie historie przytrafiły się jednemu człowiekowi. W tej książce akcja dzieje się na każdej stronie. POLECAM WSZYSTKIM!!!

Jan | 2017-10-19

Jak złożone i trudne może być życie ludzkie na przykładzie Grzegorza Stelmaszewskiego którego większość z nas zna z filmu.Autor nawiązał ze swoim rozmówcą prawdziwą intymną więź w trakcie rozmów.To widać,słychać i czuć.

Zbigniew Walkiewicz | 2018-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Rewelacyjna , dla fanów ,,Kochanek Wielkiej Niedzwiedzcy '' i ,,Co jest za tym murem''

Muminka | 2018-04-19
Na półkach: 2018, Przeczytane