Szkoła za pasem. Kolekcja literek. Przygotowanie do nauki czytania i pisania

Seria: Szkoła za pasem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Northman

Kolekcja literek. Przygotowanie do nauki czytania i pisania została przygotowana z myślą o dzieciach, które z przyjemnością podejmą z nauczycielem „zabawę w czytanie i pisanie”. Zaprojektowano je tak, aby znalazły się w nich ćwiczenia doskonalące słuch fonematyczny, czytanie globalne, rozpoznawanie liter, wprawki w czytaniu oraz ćwiczenia sprawności grafomotorycznej, dodatkowo utrwalające...

Zaprojektowano je tak, aby znalazły się w nich ćwiczenia doskonalące słuch fonematyczny, czytanie globalne, rozpoznawanie liter, wprawki w czytaniu oraz ćwiczenia sprawności grafomotorycznej, dodatkowo utrwalające kształty liter. Wykonanie tych ćwiczeń, z którymi dziecko początkowo nie radzi sobie samodzielnie ani z pomocą opiekuna, można odłożyć w czasie.

Wewnątrz zeszytu ćwiczeń znajduje się wycinanka, z której dzieci samodzielnie lub przy małym udziale nauczyciela wycinają niezbędne do uzupełnienia zadań obrazki, sylaby, litery, wyrazy i zdania. Na kartach pracy, obok polecenia, znajduje się symbol (tubki z klejem) wskazujący na konieczność wykorzystania elementów wycinanki. Dla dzieci, u których nauczyciel obserwuje sprawną pracę nadgarstka oraz płynność ruchów dłoni połączoną ze spostrzeganiem wzrokowym, przygotowano ćwiczenia z elementami pisania po śladzie. Oznaczone są one gwiazdką, a o ich wykonaniu decyduje nauczyciel.

Kolekcja literek jest przeznaczona do realizacji z wychowankami wykazującymi gotowość do podjęcia tego rodzaju ćwiczeń. Forma prowadzenia zajęć w oparciu o niniejszy zbiór ćwiczeń (indywidualna, w małym zespole, z całą grupą) zależy od możliwości wychowanków, a dobór odpowiedniej formy należy do nauczyciela.

źródło opisu: http://www.we.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Northman | 2017-05-04
Przeczytana: 02 maja 2017

Znakomita seria przygotowująca Małego Przedszkolaka do tego, co... za pasem ;) - krótko mówiąc do tego, co przyniesie ze sobą szkoła :)

"Szkoła za pasem" to świetny, przyjazny, bardzo bogaty i szeroki pakiet edukacyjny. Szalenie kompleksowy. Znajdują się w nim karty pracy w formie czterech zeszytów (w każdym 50 kart pracy!), kolekcja cyferek i literek (które mam przyjemność recenzować), kolekcja łamigłówek, (szalenie przydatnych w zasadzie tuż przed rozpoczęciem przez dziecko właściwej nauki szkolnej), a także bogate materiały dla nauczycieli w formie podręczników przeznaczonych do diagnozy pedagogicznej, przewodnika z opracowaniem metod pracy na załączonych materiałach przeznaczonych dla dzieci, a także plansze demonstracyjne oraz płyty CD, na których znajdują się uzupełniające całość materiały dydaktyczne. Patrząc na całość - robi ona niemałe wrażenie. To naprawdę godny polecenia i uwagi pakiet, szalenie pomocny w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym.

Litery i nauka pisania...

Na półkach