Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych

Seria: Szkoła za pasem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Northman

Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych stanowi uzupełnienie ćwiczeń zawartych w pakiecie Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek zawiera zadania wprowadzające przedszkolaka w świat cyfr i znaków matematycznych. Ćwiczenia opracowano tak, by wykorzystać zainteresowania i naturalną u dziecka potrzebę odszyfrowania zapisu cyfrowego, zaspokojenia ciekawości, poszerzenia jego...

Kolekcja cyferek zawiera zadania wprowadzające przedszkolaka w świat cyfr i znaków matematycznych. Ćwiczenia opracowano tak, by wykorzystać zainteresowania i naturalną u dziecka potrzebę odszyfrowania zapisu cyfrowego, zaspokojenia ciekawości, poszerzenia jego wiedzy i zainteresowań matematycznych.

Ćwiczenia rozwijają umiejętności szkolne – sprawność grafomotoryczną, rozpoznawanie kierunków na płaszczyźnie kartki, poznanie i utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych, poznanie cyfr i znaków matematycznych, także rozwiązywanie prostych zadań z treścią, a także przybliżają poprawny zapis prostych działań arytmetycznych. Wewnątrz zeszytu znajduje się arkusz naklejek, dodatkowo urozmaicający pracę i uatrakcyjniający w oczach dziecka wykonywane ćwiczenia.

Zadania z Kolekcji cyferek powinny być dla nauczyciela grupy przedszkolnej inspiracją do tworzenia sytuacji matematycznych i działań manipulacyjnych przedszkolaków, gdyż nauczanie matematyki w przedszkolu powinno się zawsze opierać na przyjemnej zabawie i sytuacjach bliskich doświadczeniom dzieci.

źródło opisu: http://www.we.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Northman | 2017-05-04
Przeczytana: 02 maja 2017

Znakomita seria przygotowująca Małego Przedszkolaka do tego, co... za pasem ;) - krótko mówiąc do tego, co przyniesie ze sobą szkoła :)

"Szkoła za pasem" to świetny, przyjazny, bardzo bogaty i szeroki pakiet edukacyjny. Szalenie kompleksowy. Znajdują się w nim karty pracy w formie czterech zeszytów (w każdym 50 kart pracy!), kolekcja cyferek i literek (które mam przyjemność recenzować), kolekcja łamigłówek, (szalenie przydatnych w zasadzie tuż przed rozpoczęciem przez dziecko właściwej nauki szkolnej), a także bogate materiały dla nauczycieli w formie podręczników przeznaczonych do diagnozy pedagogicznej, przewodnika z opracowaniem metod pracy na załączonych materiałach przeznaczonych dla dzieci, a także plansze demonstracyjne oraz płyty CD, na których znajdują się uzupełniające całość materiały dydaktyczne. Patrząc na całość - robi ona niemałe wrażenie. To naprawdę godny polecenia i uwagi pakiet, szalenie pomocny w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym.

"Kolekcja cyferek....