Kim i Ktoś z Nikim

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Zaskakująca - tak wizualnie, jak treściowo - adresowana jest do młodszych i starszych dzieci (5-7 lat), lubiących łamigłówki słowne i niespodzianki. Jej bohaterowie prowadzą pozornie prostą rozmowę, jednakże naszpikowaną tak wieloma zabawnymi pułapkami dwuznaczności i gry słownej, że staje się dla czytającego nie lada wyzwaniem. Ponadto, można tę książkę czytać na dwa sposoby: dialogi z...

Ponadto, można tę książkę czytać na dwa sposoby: dialogi z komentarzem, ale również z pominięciem tego drugiego.

Wyjątkową atrakcją książki jest konkurs plastyczny: "Portret Przyjaciela" z niecodzienną nagrodą!
Ale jest w tej książce jeszcze coś...
Oprócz wyzwań związanych z gimnastyką umysłu, autorka ma dziecku do przekazania bezcenną wiedzę: jak ważna jest dla nas przyjaźń, jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela, jak zdobyć przyjaciela i jak samemu stać się dobrym przyjacielem, pomagając innym swoją obecnością i zainteresowaniem.

Jolanta Marcolla - znana od wielu lat na rynku wydawniczym ilustratorka książek dla dzieci, zajmująca się również fotografią, filmem artystycznym i malarstwem, tworzy ostatnio i wydaje we własnym Wydawnictwie, autorskie książki obrazkowe.

"Kim i Ktoś z Nikim" jest drugą, po "Wiedźmach i czarownicach", pozycją, która w całości wyszła spod jej rąk. Każda z tych książek opracowana indywidualnie, charakteryzuje się wyjątkową dbałością o ich warstwę tak merytoryczną, jak ilustracyjną i edytorską. Każda jest godna Twojej uwagi.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/kim-i-ktos-z-nikim/

źródło okładki: http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/20...»

Dawno już nie obejmowałyśmy patronatem medialnym żadnej książki. A szkoda, bo to naprawdę ogromna przyjemność zobaczyć logo swojego bloga na ostatniej stronie okładki jakiegoś ciekawego opowiadania. My już mamy dość pokaźną kolekcję tego typu lektur a i tak wciąż nam mało. Tym bardziej, że na rynku literatury dziecięcej jest cała masa naprawdę świetnych książek dla dzieci. Jednak nie ma co narzekać. Jest fajnie. Tym bardziej, że nie tylko wydawnictwa, ale i autorzy tych cudownych książek potrafią nas w taki sposób docenić. Jedną z tych osób jest z cała pewnością Pani Jolanta Marcolla, która po raz drugi nam zaufała. I właśnie mamy zaszczyt pokazać Wam kolejną książeczkę jej autorstwa.

Pierwszą lekturą wydawnictwa Jedyne Takie, oraz autorstwa Pani Joanny Marcolla były "Wiedźmy i czarownice...". Pisałyśmy Wam wtedy, że podoba nam się pomysł i wykonanie tejże książki. I choć zdania nie zmieniłyśmy powiemy Wam, że druga książeczka tej autorki jest... jeszcze lepsza! Gdy tylko...

Nasturcja | 2017-08-09