Pasjonaci. Rozmowy o tym, co w życiu ważne

Wydawnictwo: Melanż
Abdita

O swoich pasjach z Dorotą Kowalską rozmawiają: Julia Lachowicz, Zbigniew Mikołejko, Maciej Stuhr, Janusz Onyszkiewcz, Tamara Gonzalez Perea, Marek Niedźwiecki, Adam Małysz, Barbara Piwnik, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Czubkowska, Alicja Rzeczkowska, Barbara Sowa, Gromosław Czempiński, Martyna Tokarczuk, Damian Kordas, Agnieszka Odorowicz, Ryszard Bugaj. Rozmówcami są ludzie z różnych...

O swoich pasjach z Dorotą Kowalską rozmawiają:

Rozmówcami są ludzie z różnych środowisk, różnych profesji, z różnych pokoleń.

W większości znani, podziwiani, tacy, którym inni zazdroszczą sukcesu. Są też tacy,
którzy nie są bohaterami zbiorowej wyobraźni, znani są jedynie w swoich środowiskach. To, co ich łączy, to ogień płonący w oczach i sercach. Ciekawość, nieustępliwość i właśnie ta gotowość, aby każdego dnia wstać i iść, podążać swoją drogą. Ale te rozmowy to coś więcej, bo jest w nich też o polityce, show-biznesie, Polaków czytaniu, o wymiarze sprawiedliwości, sporcie, modzie, sztuce, o fenomenie programów kulinarnych i o tym, czemu boimy się obcych, innych niż my. Bohaterowie tej książki rozmawiają z Dorotą szczerze, bez krygowania się. A ona słucha, zadaje pytania, tak po prostu rozmawia.

Mira Suchodolska

źródło opisu: http://www.genczelewska.pl/ksiazki/pasjonaci