Belfrzy

Wydawnictwo: Wielka Litera
Belfrzy
MsChocolate

Tę książkę powinien przeczytać każdy w tym kraju – w końcu taka nasza przyszłość, jaka edukacja naszych dzieci! Kiedy Polskę sparaliżował strajk nauczycieli, z jednej strony pojawiły się głosy, że nauczyciele nie powinni oczekiwać więcej, bo ich praca nie jest tak wymagająca, mają luksusowe dwa miesiące wakacji, a dzieci i tak uczą się dopiero na korepetycjach. Z drugiej strony zaczęto głośno...

Kiedy Polskę sparaliżował strajk nauczycieli, z jednej strony pojawiły się głosy, że nauczyciele nie powinni oczekiwać więcej, bo ich praca nie jest tak wymagająca, mają luksusowe dwa miesiące wakacji, a dzieci i tak uczą się dopiero na korepetycjach. Z drugiej strony zaczęto głośno mówić o tym, że polski program edukacji jest daleko w tyle za innymi krajami europejskimi, że niskie zarobki sprawiają, że do zawodu trafiają osoby z przypadku, a jakakolwiek inicjatywa ze strony nauczycieli z pasją rozbija się o brak pieniędzy i niekończący się proces reform. Co szwankuje w polskiej edukacji, że polskie uczelnie wyższe są tak daleko w światowych rankingach, a szkoła jest uciążliwym koszmarem dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Ponoć nauczyciel ma być intelektualnym autorytetem dla swoich uczniów, ale czy rzeczywiście nim jest?

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1279217-belfrzy

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1279217-belfrzy

KingaB | 2019-09-17
Przeczytana: 17 września 2019

Warto przeczytać, bo prawda zawsze elezy pośrodku.

Sandra Jasona | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

Zbiór rozmów z nauczycielami na temat ich pracy w szkole, zmian w niej następujących, różnic w pracy kiedyś i dziś, pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, różnic miedzy szkołami państwowymi, a prywatnymi, strajku nauczycieli. Są to zwykli nauczyciele, obcokrajowiec, dyrektorzy, ale przede wszystkim Ci, którzy wierzą, że chcą pracować i jeszcze widzą sens tej pracy.
Nie ukrywam byłam ciekawa tej pozycji ze względu na zawód i własne doświadczenie, nie ukrywam, ze jest to trudny temat, nie ma dobrej rady, nie da się zmienić pewnych zachowań. Niestety rozwiązania problemu nie będzie, nauczyciele, rodzice i uczniowie rozbiegli się na wszystkie strony. Uczniowie są albo bardzo ambitni, albo sprawiają poważne problemy – tymi zajmuje się system, ci pośrodku są pozostawieni sami sobie – a wszyscy nie znoszą szkoły – normalna sprawa. Nauczyciele – tak jak w każdym zawodzie są dobrzy i źli, niestety pozostawieni sami sobie, a fala hejtu powoduje, że wielu z nich odchodzi z zawodu.. Rodzice tutaj...