Ewangelia i Tradycja

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Seria: Alfa i Omega
Wydawnictwo: W drodze
Catholicisme. Les aspects sociaux du dogme
teologia, katolicyzm, ewangelia
religia
Ego_Sum

Jak to się stało, że Ewangelia przetrwała do naszych czasów, i w jakich warunkach może dalej żyć w przyszłości? Książka Bernarda Sesboue jest zapisem współczesnej debaty nad wiernością powołaniu chrześcijan – głoszeniu Ewangelii. Spotkanie ze światem, do którego Chrystus posłał swoich uczniów, możliwe jest dzięki istnieniu wspólnoty wierzących. To ona kształtowała i nadal kształtuje Tradycję Kościoła. Ewangelia żyje w żywym Kościele. A to nie oznacza strażnika sztywnych formuł – instytucji niebezpiecznie zbliżającej się do rutyny - lecz wspólnotę poruszaną mocą Ducha. Gdy jedni widzą dziś kryzys Kościoła w świecie, inni w zachodzących zmianach upatrują szansę, bo „kontynuatorami tradycji nie są ludzie mający obsesję na punkcie przeszłości, ale ludzie najgłębsi”.

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/opis,1002,Ewangelia_i_Tradycja.html

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/opis,1002,Ewangelia_i_Tradycja.html