Miasto śmierci

Okładka książki Miasto śmierci Sandy Mitchell
Okładka książki Miasto śmierci
Sandy Mitchell Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Posłaniec Śmierci (tom 2) Seria: Czarna Biblioteka fantasy, science fiction
Posłaniec Śmierci (tom 2)
Czarna Biblioteka
Warhammer: Blood on the Reik: Death's City
Copernicus Corporation
2008-01-01
2008-01-01
Marcin Witkiewicz
warhammer mitchell

Okładka książki Zimne ostrze zdrady Christian Dunn, Marc Gascoigne
Zimne ostrze z... Christian Dunn, Mar...
Okładka książki Inwazja! Christian Dunn, Marc Gascoigne, Nathan Long, Steven Savile
Inwazja! Christian Dunn, Mar...
Okładka książki W głąb Maelstromu Marc Gascoigne, Andy Jones
W głąb Maelstromu Marc Gascoigne, And...

Mamy tutaj drugi tom przygód Rudiego, Hanny i Fritza. Tym razem nasi bohaterowie udają się do Marienburga i ich losy chwilowo się rozchodzą. Udało im się na jakiś czas zniknąć z widoku łowcy czarownic, który ich ściga. Rudi dalej pragnąć znaleźć Magnusa dołącza do Czarnych Kapeluszy – straży miejskiej miasta Marienburg. A Hanna próbuje się pozbyć pieczęci łowcy czarownic z czoła. Jednak z każdą chwilą nasz bohater jest coraz bliżej dowiedzenia się o swojej historii. Powoli ale nieubłaganie jego przeszłość zostaje po trochu odkryta.
Jest to druga część po „Posłańcu Śmierci”. Ogólnie uważam, że jest to książka ciekawsza od pierwszej części. Dalej jest ona mniej epicka niż np. przygody Gotreka i Felixa ale w świetny sposób przedstawia ona zwykłe życie ludzi w Starym Świecie. Poza tym możemy jeszcze się przekonać jak ono wygląda w wolnym mieście Marienburg gdzie przepisy nie są tak restrykcyjne jak w Imperium.

Po przeczytaniu pierwszej części przygód Rudiego miałem dosyć mieszane uczucia. Świat Warhammer-a jednak jest wciągający i postanowiłem dać szansę kolejnej książce. Czy okazało się to dobrą decyzją ? Ciężko powiedzieć bo przez książkę przebrnąłem całą, ale nie mogę stwierdzić, że świetnie się bawiłem. Zwykła książka, której raczej nie poleciłbym znajomym.

Główny bohater Rudi wraz ze swoją znajomą Hanną są zmuszeni do ucieczki ze swojego rodzinnego domu, gdyż łowca czarownic (inkwizytor) depcze im po piętach. Docierają do Marienburga i są przekonani, że tam znajdą azyl. W krótkim czasie uświadamiają sobie jednak, że w tym mieście również nie są bezpieczni. Rudi próbuje dowiedzieć się czegoś na temat swojej przeszłości, gdzie się urodził, kim byli jego rodzice. Ta wiedza może okazać się niezbędna, aby przeżyć... Jak potoczą się losy bohaterów ?

Główny bohater...

Kontynuacja złej drogi jaką poszedł autor. Nie jest ona godna zbyt dużej uwagi.

Kontynuacja złej drogi jaką poszedł autor. Nie jest ona godna zbyt dużej uwagi.

Z czysto dziewczeńskiego punktu widzenia, sądziłam, że Hanna i Rudi będą mieli romans. Sama książka lekka, historia dobra, z potencjałem, choć nie wykorzystana do granic. Fabuła zdecydowanie nadaje się na film, choć byłby on pewnie dość obrzydliwy ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Warhammer
  • Top 1
  • Centrum
  • Otrzymane :)
  • Świat WarHammer
  • 2015

Dodaj cytat z książki Miasto śmierci