Strażniczka kłamstwa

Wydawnictwo: Amber
What Alice Knew
eMM

Jak daleko się posunie, żeby ocalić niewiernego męża? Alice ma doskonałe życie: ukochaną pracę, udane dzieci, wspaniałego męża. Utalentowana malarka ma obsesję na punkcie prawdy i niezwykły dar uchwycenia jej na portretach. I zawsze wierzy swojemu instynktowi. I wie, że wyszła za mąż za dobrego człowieka. Aż do pewnej nocy, gdy mąż nie wraca do domu…Był na przyjęciu, za dużo wypił, nic nie...

Jak daleko się posunie, żeby ocalić niewiernego męża?
Alice ma doskonałe życie: ukochaną pracę, udane dzieci, wspaniałego męża. Utalentowana malarka ma obsesję na punkcie prawdy i niezwykły dar uchwycenia jej na portretach. I zawsze wierzy swojemu instynktowi. I wie, że wyszła za mąż za dobrego człowieka. Aż do pewnej nocy, gdy mąż nie wraca do domu…Był na przyjęciu, za dużo wypił, nic nie pamięta. A kobieta, która była na imprezie, kilka dni potem nie żyje… W chwili słabości Alice przyrzeka sobie, że będzie wspierała męża, aby odsunąć od niego wszelkie podejrzenia. Ale kiedy prawda wychodzi na jaw, Alice zaczyna wątpić, czy zdoła wierzyć mężowi, utrzymać jego sekret i z tym żyć. Jakie konsekwencje będzie to miało dla jej rodziny, jej dzieci? Czy tak samo naznaczy ich życie, jak ją naznaczyło kłamstwo matki?Szaleństwo wątpliwości i niemożliwych wyborów w imię miłości, rodziny, przyszłości, zawiedzie Alice do zupełnie nieoczekiwanego obłędnego końca. Każdy wybór jest zły. I każdy prowadzi do tragedii…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/thriller-...»

Amelita55 | 2019-09-11
Przeczytana: 2019 rok

Choc przeczytalam ja do konca to z wielkim trudem. Meczaca. Malo przystepny jezyk puany. Nie polecam.

zaczytana-kociara | 2019-02-18

Thriller,który mnie wciągnął niesamowicie,chociaż nie spodziewałam się takiego zakończenia.Nie mogłam się od niej oderwać, bardzo ciekawy thriller, książkę czyta się lekko i z zaciekawieniem co będzie się działo dalej.
Z pewnością jest to książka godna przeczytania.

leskik1 | 2018-10-02
Przeczytana: wrzesień 2018

Podoba mi się to, że możemy dokładnie poznać uczucia i myśli głównej bohaterki. Książka, która kręci się wokół morderstwa, a jednak głównym bohaterem nie jest policjant, ofiara czy morderca- ciekawa odmiana. Nie rozumiem jednak sposobu myślenia głównej bohaterki, ale w końcu jest ona artystką, więc to może nie być takie łatwe.

Ewka | 2018-07-08
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Przyznam szczerze, że mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki, a w szczególności do głównej bohaterki. Z jednej strony rozumiem Alice i chęć chronienia ukochanego oraz rodziny, rozumiem jej zaufanie oraz uczucia które nią kierują jednak z drugiej strony jest w tym sprzeczność. Bo tak samo często pojawiają się inne uczucia i emocje które każą jej postępować zupełnie inaczej. Widzimy tutaj ciągłą wewnętrzną walkę bohaterki i próbę znalezienia najkorzystniejszego rozwiązania i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Jednak samej książce czegoś zabrakło, w dużej mierze dlatego, że wiele opisów było bliźniaczo do siebie podobnych i miałam wrażenie, że akcja stoi w miejscu, a wręcz czasami się cofa i ciągnie w nieskończoność. Mimo, że zakończanie lekko mnie zaskoczyło to wiem, że nie wrócę do tej książki ponownie.

Ania | 2018-04-26

Chociaż lubię książki z psychologicznym zadęciem, niekoniecznie historie kryminalne, to w przypadku "Strażniczki kłamstwa" trochę się zawiodłam. Miało być morderstwo - i jest, miał być sprawca - i jest, ale prócz tego cała masa rozterek i przemyśleń głównej bohaterki, odkrywanie przez nią tajemnic rodzinnych, a przede wszystkim dla mnie totalnie niezrozumiałe poświęcenie się (?) dla męża. W imię czego? Chyba tylko świętego spokoju, bo nie odkupienia win za czyn niepopełniony. Średnie.

KaSia | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Początkowo byłam zachwycona. Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę. Z reguły na początku książki mamy do czynienia z morderstwem i próbujemy odgadnąć kto popełnił zbrodnię natomiast w "Strażniczce kłamstwa " od początku wiemy kto zabił i widzimy zmagania głównych bohaterów ze swoim sumieniem i ich próby zatajenia prawdy. W moim odczuciu był to bardzo dobry pomysł i byłam niezwykle ciekawa jaki finał szykuje dla nas autor. Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie co daje dobre pole do zapoznania się z konfliktem wewnętrznym Alice i z jej rozterkami, dzięki niej lepiej możemy zrozumieć zachowanie bohaterki. Przynajmniej początkowo... Z czasem coraz mniej rozumiałam. O ile ciągle zmiany zdania co do tego czy chronić męża czy jednak wyznać prawdę były dość jasne o tyle nie pojmowalam jak Alice doszła do wniosku, że trzeba wtajmniczyc dzieci? Jej argumentacja w ogóle do mnie nie przemawiała, w tej kwestii zgadzałam się z Edem.Ponadto przyznanie się do winy...w jaki sposób to...

klaudia28ck | 2018-01-11
Na półkach: Przeczytane, 52/2018
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Zdrada, kłamstwo, śmierć młodej kobiety... Alice Sheahane myślała, że takie rzeczy zdarzają się w filmach lub u innych ludzi, lecz na pewno nie w jej poukładanym szczęśliwym życiu. Malarka, artystka, z dobrego domu, spełniona kobieta z dwójką dzieci, przystojnym, szczerym, wiernym mężem przy boku,ale czy na pewno? Pierwszy raz w swoim życiu będzie musiała stawić czoła, ogarniającym ją wątpliwościom, zmierzyć się z czymś, czego nie może pojąć, co dalekie jest od tego, w co wierzyła.
Bo jak i czy w ogóle, można położyć na szali: rodzinne szczęście, dobre imię szanowanego w środowisku medycznym lekarza, rozwój dzieci, przeciw kłamstwu, zdradzie, obcej kobiecie, która mogła chcieć rozbić szczęśliwe życie czworga ludzi, na które pracowało się tak długo? Czy ceniony położnik Ed Sheahane jest pozbawionym skrupułów mordercą? Jak postąpi Alice, dla której prawda i uczciwość zawsze były życiowym drogowskazem? Jak daleko się posunie, aby wspólnie z Edem uratować dotychczasowe życie?

Arlettt | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Thriller psychologiczny, który mnie niesamowicie wciągnął, chociaż nie spodziewałam się takiego zakończenia. Decyzja, którą podejmuje główna bohaterka mnie tylko zirytowała, pytam dla kogo te poświęcenie....

Iwona Stopka | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

"Dreszczowiec (z ang. thriller) – rodzaj utworu sensacyjnego, powieści, filmu lub serialu telewizyjnego, mającego wywołać u czytelnika bądź widza dreszcz emocji. Wykorzystuje on napięcie, niepewność i tajemniczość jako główne elementy utworu."
No cóż... nie było ani napięcia, ani niepewności, ani tajemniczości, a jedynym uczuciem była irytacja i siedzące ciągle w głowie pytanie:kiedy zacznie się coś dziać? Niestety towarzyszyło mi ono do ostatniej strony książki. Kompletny brak jakiejkolwiek akcji.
Nie polecam.

Zaczytana_eM | 2017-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2017

Strzał w ciemno

Po pewniaku jakim była książka Joy Fielding, o której pisałam tutaj,przyszedł czas na coś nowego, jakiś strzał. Padło na książkę T. A. Cottrel.

Co prawda ostatnio przeczytałam niemożliwą liczbę thrillerów psychologicznych i nie byłam do końca przekonana czy kolejny jest dobrym wyborem, ale co tam, pomyślałam i zaczęłam czytać.

Przez książkę przebrnęłam dość opornie, a składało się na to wiele czynników, ale po kolei.

Strażniczka kłamstwa

Alice i Ed to wzorowe małżeństwo, obrazek szczęśliwej rodziny dopełnia dwójka dzieci. Oboje rodzice spełniają się zawodowo i gorąco wierzą w to co robią. Ona jest znaną portrecistką osób z wyższych sfer, on zaś uznanym lekarzem.

Wszystko układa się jak w bajce do czasu pewnej imprezy, na której pojawia się Ed. Alice, kiedy mąż o umówionej godzinie nie pojawia się w domu nie podejrzewa niczego złego. Ot pewnie przedłużył mu się dyżur bądź wylądował u którejś ze swoich pacjentek....