Józef Menet Robaczek

Wydawnictwo: Krośnienska Oficyna Wydawnicza
KMaria

Ppłk. pilot mgr inż. Józef Menet był postacią fascynującą, o bardzo ciekawej osobowości i wspaniałych predyspozycjach psycho-fizycznych. Był legendarną postacią na polskich lotniskach, fatalny wypadek przekreślił jego karierę pilota wojskowego. Nie był herosem, ale walczył z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Skromny i przyjacielski był przy tym wulkanem pomysłów. Pasjonat latania, chciał udostępnić latanie innym, stąd jego wielkie wsparcie dla konstruktorów maszyn ultralekkich. Książka oddaje w niewielkim stopniu bogactwo jego życia , ale jest próbą zachowania w pamięci następnych pokoleń wiedzy o człowieku , który swoją pasją zapłacił życiem.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjecie prywatne