Siostra burzy

Cykl: Siedem sióstr (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
The storm sister
elenkaa

Ally D'Aplièse przygotowuje się właśnie do udziału w jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów jachtów na świecie, gdy otrzymuje wstrząsającą wiadomość o nagłej i bardzo tajemniczej śmierci swojego adopcyjnego ojca. Dziewczyna rezygnuje ze startu w zawodach i jedzie do położonego nad Jeziorem Genewskim urokliwego zamku, gdzie ma się spotkać z osieroconymi przez Pa Salta pozostałymi córkami. Na miejscu okazuje się, że bajecznie bogaty ojciec zostawił córkom w spadku zaszyfrowane wskazówki, które pozwolą im poznać historię ich pochodzenia.

Ally postanawia skorzystać z rady zmarłego ojca i odnaleźć własne korzenie. W tym celu wyrusza do mroźnej Norwegii, gdzie dowiaduje się o Annie Landvik, żyjącej przeszło sto lat temu dziewczynie z małej wioski w górach, która otrzymała szansę wyjazdu do Christianii, aby śpiewać na premierze poematu Henrika Ibsena „Peer Gynt”. Informacje na temat Anny rodzą w głowie Ally pytania dotyczące przeszłości Pa Salta, w tym również to najważniejsze: co się stało z siódmą siostrą?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

elenkaa | 2017-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/06/235-siostra-burzy-lucinda-riley.html

Lucinda Riley słynie z pisania magicznych, umiejscowionych kilkadziesiąt lat wstecz historii miłosnych. Zazwyczaj opowiada o kobietach, dla których czasy w jakich żyją, są wielką przeszkodą do samospełnienia się. Jej bohaterki jednak łamią wszelkie konwenanse i przecinają sznury nałożone im przez społeczeństwo, bo jest to jedyna droga do ich szczęścia. "Siostra Burzy" to druga część serii pt. "Siedem Sióstr" opowiadająca o sześciu wspaniałych kobietach i ich praprababkach.

Ally poznaliśmy już w pierwszym tomie, gdy wraz z pięcioma siostrami przybyła do Atlantis - bajkowego zamku położonego nad Jeziorem Genewskim, gdzie wszystkie się wychowały. Dowiaduje się, że jej ukochany ojciec Pa Salt zmarł, lecz jeszcze przed śmiercią postanowił, aby wszystkie jego adoptowane córki miały możliwość poznania swojego pochodzenia. Jednak za życia był bardzo tajemniczym i...

Elżbieta | 2017-05-02

Druga część "siedem sióstr" Lucindy Riley poświęcona następnej siostrze Ally .... i znów książka, od której trudno się oderwać ..... książka, do której myślami się powraca :) Część 2 jest zarówno pasjonująca jak i pierwsza .... a gdy ktoś jeszcze jest miłośnikiem muzyki klasycznej to w tym przypadku przodkowie głównej bohaterki są właśnie związani z tą muzyką :) Jestem pełna podziwu dla autorki za tak dokładne i zarazem ciekawe fakty historyczne wplatane w fikcję swej opowieści :) Ja już jestem wielką fanką tej serii... nie czekając na tłumaczenie zaczęłam część 3 i znów się nie zawiodłam :) Zapewniam wszystkich wielbicieli dobrej historycznej fikcji, że z pewnością się nie zawiodą :) Trudno się od książek oderwać ..... jednakże zdaję sobie sprawę z tego, iż skoro głównymi bohaterkami są kobiety ...... seria ta zapewne trafi najbardziej w serca kobiece właśnie :)

Kasia | 2017-06-19

"Unlocking the past is the key to the future" - cytat ze strony Lucindy Riley. Doskonale oddaje istotę książek, które pisze.

"Siostra burzy" to druga z cyklu Siedem Sióstr (o moich wrażeniach po przeczytaniu pierwszej przeczytasz tutaj http://naczytniku.blogspot.com/search?q=siedem+si%C3%B3str). Jako że pierwsza książka bardzo mi się podobała, to kolejna nie poczekała długo na przeczytanie, a wręcz dorwałam jeszcze "cieplutką". Piękna okładka przyciągnęła wzrok, a czy treść również była taka czarująca i magiczna?

Tym razem główną bohaterką jest Ally (Alkione). Utalentowany muzyk, a zarazem pasjonatka żeglarstwa. Śmierć ojca - Pa Salta - zbiegła się w czasie jej błogiego odpoczynku z Theo, nowo poznanym kapitanem, celebrytą w świecie żeglarskim. Tak jak i pozostałym siostrom, ojciec zostawił Ally wskazówkę, gdzie może szukać swoich korzeni. Splot tragicznych wydarzeń, sztorm w życiu osobistym sprawia, że poszukiwanie biologicznych rodziców schodzi na dalszy plan. Potrzeba czasu,...

Mariolus18 | 2017-06-23
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Sięgnęłam po nią zaraz po przeczytaniu pierwszego tomu i może dlatego trochę mnie znużyło czytanie powtarzanych tych samych sytuacji dialogów i przemyśleń na początku powieści związanych ze śmiercią przybranego ojca. Podobnie jak w pierwszym tomie połączenie bieżącej historii i czasów historycznych. Polecam na wakacje i nie tylko, choć nie jest to pozycja, która na długo zagości w moich myślach. Ale kiedy pojawią się następne tomy na pewno z przyjemnością po nie sięgnę.

V1t4lis | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017
shee | 2017-04-19
Przeczytana: 09 maja 2017
Patronaty tygodnia

Książka uhonorowana Nagrodą Pulitzera, kolejna powieść Dmitrija Glukhovsky’ego i nowa powieść Tarryn Fisher – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!