Siostra burzy

Cykl: Siedem sióstr (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
The storm sister
elenkaa

Ally D'Aplièse przygotowuje się właśnie do udziału w jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów jachtów na świecie, gdy otrzymuje wstrząsającą wiadomość o nagłej i bardzo tajemniczej śmierci swojego adopcyjnego ojca. Dziewczyna rezygnuje ze startu w zawodach i jedzie do położonego nad Jeziorem Genewskim urokliwego zamku, gdzie ma się spotkać z osieroconymi przez Pa Salta pozostałymi córkami. Na miejscu okazuje się, że bajecznie bogaty ojciec zostawił córkom w spadku zaszyfrowane wskazówki, które pozwolą im poznać historię ich pochodzenia.

Ally postanawia skorzystać z rady zmarłego ojca i odnaleźć własne korzenie. W tym celu wyrusza do mroźnej Norwegii, gdzie dowiaduje się o Annie Landvik, żyjącej przeszło sto lat temu dziewczynie z małej wioski w górach, która otrzymała szansę wyjazdu do Christianii, aby śpiewać na premierze poematu Henrika Ibsena „Peer Gynt”. Informacje na temat Anny rodzą w głowie Ally pytania dotyczące przeszłości Pa Salta, w tym również to najważniejsze: co się stało z siódmą siostrą?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Gosik62 | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

W drugim tomie "Siedmiu sióstr" poznajemy bliżej losy i pochodzenie kolejnej siostry - Alkione (Ally). Tym razem autorka przenosi nas do pięknej, klimatycznej Norwegii, gdzie rozgrywa się większa część powieści, zarówno w jej teraźniejszym aspekcie, jak i w przeszłości. W tej części dominuje muzyka, kompozytorzy i muzycy. Powieść tak samo fascynująca jak jej pierwsza część. Kolejna z sióstr odnajduje swoje korzenie i mimo osobistych strat (śmierć ojca i narzeczonego) zyskuje również nowe kochające i przyjazne osoby. Polecam!!!

elenkaa | 2017-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/06/235-siostra-burzy-lucinda-riley.html

Lucinda Riley słynie z pisania magicznych, umiejscowionych kilkadziesiąt lat wstecz historii miłosnych. Zazwyczaj opowiada o kobietach, dla których czasy w jakich żyją, są wielką przeszkodą do samospełnienia się. Jej bohaterki jednak łamią wszelkie konwenanse i przecinają sznury nałożone im przez społeczeństwo, bo jest to jedyna droga do ich szczęścia. "Siostra Burzy" to druga część serii pt. "Siedem Sióstr" opowiadająca o sześciu wspaniałych kobietach i ich praprababkach.

Ally poznaliśmy już w pierwszym tomie, gdy wraz z pięcioma siostrami przybyła do Atlantis - bajkowego zamku położonego nad Jeziorem Genewskim, gdzie wszystkie się wychowały. Dowiaduje się, że jej ukochany ojciec Pa Salt zmarł, lecz jeszcze przed śmiercią postanowił, aby wszystkie jego adoptowane córki miały możliwość poznania swojego pochodzenia. Jednak za życia był bardzo tajemniczym i...

Kate1404 | 2017-07-22
Przeczytana: 15 lipca 2017

I tomem serii Siedem sióstr byłam zachwycona, dlatego nie spodziewałam się, że uda się autorce pociągnąć taki poziom w kolejnych książkach.
Książki można czytać niezależnie, ale na pewno warto czytać po kolei. W pierwszym tomie poznaliśmy historię Mai, a w ostatnim rozdziale zaczyna się historia Ally. Jest to tak pięknie napisane, wracamy do początków, jak dana siostra dowiaduje się o śmieci ojca. Czytałam książkę kiedy tylko mogłam z wypiekami na twarzy, sama nie wiem którą historię wolę, czy Ally, czy jej przodków Anny, Jeansa czy Felixa. W akcję wpleciona jest klasyczna muzyka, co jak dla mnie dodaje książce pewnego smaczku i nutki delikatności.
CUDO.
Uwielbiam książki tej autorki, ale pisanie o 7 siostrach, przeplatanie ze sobą wątków z kolejnych tomów, tajemnica łącząca kolejne części. Cóż mogę napisać MAJSTERSZTYK.
Czyli jeśli lubisz obyczajówkę, połączoną z odkrywaniem kart przeszłości przodków i nie przeraża Cię ilość stron - WARTO sięgnąć po tę pozycję.

IwonaGa | 2017-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

To wg mnie bardzo dobra kobieca lektura, jeśli mogę tak książkę zaszufladkować. Jest w niej wszystko co w takich pozycjach jest oczekiwane: miłość, rodzinne tajemnice, przemieszanie teraźniejszości z historią. I to wszystko co najważniejsze,trzyma poziom. To jest druga część większej całości, i niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

Liza | 2017-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2017

Ally, to druga z sióstr D’Apliese. Straszna wieść o śmierci ojca dociera do niej, gdy spędza weekend z ukochanym Theo na łodzi. Bohaterka nie może sobie wybaczyć tej chwili szczęścia, strącona ze szczytów radości w otchłań rozpaczy, czuje się zagubiona. Tak jak pozostałe siostry, Ally dostaje od prawnika list- zalakowaną wiadomość od ojca oraz wskazówkę co do jej pochodzenia. (Ally tak jak jej pozostałe siostry) została adoptowana przez Pa Salta.)

„Tyle tajemnic. I nie ma nikogo, kto by je wyjaśnił.”

Niestety los ciężko doświadczy Ally, dozna niedługo kolejnej straty i chwil cierpienia, ale też zyska coś i kogoś nowego w swoim życiu. Jej korzenie sięgają do roku 1875, do wiejskiej dziewczyny o imieniu Anna, której wielką szansą okazuje się być piękny głos i śpiew, a zgubą okaże się miłość, dla której wiele poświęciła.

„Siostra burzy” tak jak pierwsza część sagi, to klimatyczna opowieść obyczajowa o rodzinie, poszukiwaniu korzeni, pasji, miłości i stracie. Serdecznie polecam,...

Justyna | 2017-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2017

Z niecierpliwością czekałam na 2 część sagi siedem sióstr. W tej części zajmujemy się historią Ally- drugiej w kolejności od starszeństwa. Zanim poznajemy jej historię pochodzenia, czytamy że praktycznie tydzień po tygodniu traci 2 osoby, które kochała najbardziej na świecie. Jej historia dzieje się w Norwegii. Poznajemy jej praprababkę Annę Landvik- dziewczynę o niebiańskim głosie, która zaczyna występować na scenie jako śpiewaczka. Jak się okazuje poznaje niewłaściwego mężczyznę, przechodzi wiele złego w swoim życiu, póki jej los nie wróci na właściwe tory. Ally coraz bardziej zagłębia się w opowieść, jest zaintrygowana i nie do końca rozumie pewne wybory Anny. Powraca do swojego zapomnianego talentu grania na flecie. Bardzo ładnie nakreślone są widoki i krajobrazy Norwegii i poszczególnych miasteczek opisywanych podczas powieści np. Lipska czy Christianii (dzisiejsze Oslo). Autorka za każdym razem i w każdej powieści bardzo nas zaskakuje. Tym bardziej mam do niej ogromny...

smolkosia | 2017-09-28
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 28 września 2017

Kolejna część serii Siedmiu Sióstr, ponownie zabiera nas w podróż w przeszłość i odkrywanie swojej historii, pochodzenia, tożsamości Ally, czyli Alkione, drugiej z sióstr. Ta część to nie tylko odkrywanie przeszłości to też poznawanie siebie, walka z przeciwnościami losu, emocje i po prostu nostalgiczna, tajemnicza i pełna ciepła opowieść.
Mamy też okazję poznanania historii kompozytorów z Norwegii i wędrówki po Lipsku i Bergen z końca XIX i poczatkach XX wieku.
Polecam, pochłania bez reszty

Elżbieta | 2017-05-02

Druga część "siedem sióstr" Lucindy Riley poświęcona następnej siostrze Ally .... i znów książka, od której trudno się oderwać ..... książka, do której myślami się powraca :) Część 2 jest zarówno pasjonująca jak i pierwsza .... a gdy ktoś jeszcze jest miłośnikiem muzyki klasycznej to w tym przypadku przodkowie głównej bohaterki są właśnie związani z tą muzyką :) Jestem pełna podziwu dla autorki za tak dokładne i zarazem ciekawe fakty historyczne wplatane w fikcję swej opowieści :) Ja już jestem wielką fanką tej serii... nie czekając na tłumaczenie zaczęłam część 3 i znów się nie zawiodłam :) Zapewniam wszystkich wielbicieli dobrej historycznej fikcji, że z pewnością się nie zawiodą :) Trudno się od książek oderwać ..... jednakże zdaję sobie sprawę z tego, iż skoro głównymi bohaterkami są kobiety ...... seria ta zapewne trafi najbardziej w serca kobiece właśnie :)

książek: 1972
milla | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

„Siostra burzy” to z niecierpliwością wyczekiwany przez mnie drugi tom sagi rodzinnej o losach sześciu niezwykłych sióstr. Utwory wchodzące w skład cyklu Lucindy Riley stanowią niesamowite połączenie powieści romantycznych z powieściami historycznymi, w tle których przewija się intrygująca tajemnica ojca adoptowanych bohaterek. Smaczku całej serii dodają ukryte w niej nawiązania do mitologii.

Drugi tom serii „Siedem sióstr” przedstawia historię Ally – zawodowej żeglarki, która miłość do morza przedłożyła nad miłość do muzyki. Druga z kolei siostra adoptowana przez tajemniczego milionera Pa Salta dowiaduje się o śmierci swego ojca, kiedy spędza upojne chwile z ukochanym mężczyzną. Kobiecie trudno pogodzić się z faktem, że kiedy jej najbliżsi najbardziej jej potrzebowali, ona była skupiona na sobie i świeżo odnalezionej miłości. Śmierć taty nie będzie niestety ostatnią tragedią, która w najbliższym czasie spotka bohaterkę.

Los nie szczędzi Ally razów. Kiedy dochodzi do kolejnego...

księgozbiór | 2017-10-19
Przeczytana: 18 października 2017

W sierpniu na naszym blogu pojawiła się recenzja pierwszej części z cyklu Siedem Sióstr. Dziś wracam do Was z recenzją Siostry Burzy drugiej w kolejności książki. Po przeczytaniu Siedmiu Sióstr (dla tych co nie mieli okazji zetknąć się z tą pozycją wyjaśniam, że pierwsza część nosi taki sam tytuł jak nazywa całego cyklu) z niecierpliwością czekałam na kolejną odsłonę sagi rodziny D’Aplièse.
Druga część opowiada o drugiej w kolejności siostrze imieniem Ally – Alkione - i zaczyna się w tym samym miejscu co poprzednia, czyli w momencie gdy nasza bohaterka dowiaduje się o śmierci Pa Salta. Dziewczyna jest zagubiona. Czuje, że nie jest w stanie do końca właściwie pożegnać ukochanego ojca, gdyż jest obecnie w najszczęśliwszym momencie swojego życia - przeżywa wielką miłość. I choć tak jak Maja (starsza siostra) otrzymuje kopertę ze wskazówkami, które mają jej pomóc w odnalezieniu swoich korzeni jednak Ally przygotowuje się właśnie do regat i eliminacji krajowych przed Olimpiadą, więc...