Siostra burzy

Okładka książki Siostra burzy Lucinda Riley Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Siostra burzy
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Siedem sióstr (tom 2)
The storm sister
Albatros
2017-06-14
2017-06-14
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
literatura irlandzka miłość Norwegia podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica

Okładka książki The Hidden Girl Lucinda Riley, Harry Whittaker
The Hidden Girl Lucinda Riley, Harr...
Okładka książki Atlas. Historia Pa Salta Lucinda Riley, Harry Whittaker
Atlas. Histori... Lucinda Riley, Harr...

✨Siostra burzy✨

Tym razem Lucinda Riley zabrała mnie w niesamowitą podróż do Norwegii i Niemiec😃.

Razem z Ally D’Apliese, drugą siostrą, przeżywałam miłosne uniesienia, a później czarną rozpacz spowodowaną kolejną życiową tragedią. Oprócz tego, poznawałyśmy losy Anny Landvik i Jensa Halvorsena.

W miarę zagłębiania się w historię, odkrywałyśmy powiązania dwójki muzyków z Alkione, a wszystkie tajemnice rozwiewały się jak mgła nad norweskimi fiordami. Niezwykłego klimatu całej historii nadawała także wszechobecna muzyka. Aż chciałoby się posłuchać jej na żywo 😍

Osobiście jestem oczarowana, nie tylko dlatego, że sama kocham Norwegię, ale też dlatego, że zdaje sobie sprawę, że stworzenie tak pięknej historii wymagało nie tylko wyobraźni, ale również wiedzy historycznej na temat prawdziwych postaci, których pani Riley wykorzystała w swojej powieści. Całość wyszła naprawdę fenomenalnie i już nie mogę się doczekać kolejnych tomów!

Podtrzymuj to, co mówiłam przy okazji pierwszej powieści - jest to idealna książka na jesienne wieczory, a lektorki miały tak piękne głosy, że słuchania audiobooka, było dla mnie prawdziwą przyjemnością! ❤️ Ogromnie polecam 😍✨

✨Siostra burzy✨

W miarę zagłębiania się w historię, odkrywałyśmy powiązania dwójki muzyków z...

Poznajemy losy kolejnej z sióstr. Ta pozycja zaskakuje i wzrusza do łez. Gorąco polecam

Drugi tom za mną. Siostra burzy równie wciągająca (pomimo ponad 600 stron ) co pierwszy tom. Czas na kolejną pozycję, już nie mogę się doczekać!

Z każdą przeczytaną książką mówię sobie, jaka szkoda, że autorce nie jest dane napisać jeszcze wielu podobnych książek, dlatego czytając książki Lucindy staram się je celebrować.
Siostra burzy to druga część cyklu siedmiu siostrą o bardzo ciekawej fabule. Akcja każdej z książek rozpoczyna się w tym samym momencie, bardzo fajne jest to, że każdą książkę można więc czytać niezależnie od siebie i w różnej kolejności. Każda z sióstr otrzymuje drobną wskazówkę, która ma pomóc jej w odkryciu prawdy o sobie i swoim pochodzeniu.
Ally zawsze wiedziała, że coś jej w duszy gra i w najgorszym momencie jej życia, kiedy traci wiarę we wszystko postanawiać iść tropem pozostawionego listu i wyrusza do Norwegi.
Wciągająca powieść, pełna zagadek, czasami niedomówień i tajemnic, które do samego końca pozostają prawie, że niewyjaśnione.

Drugi tom cyklu również okazał się ciekawy.
Świetnie to się czyta i dobrze odpoczywa się przy lekturze.
Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, bardziej zainteresowały mnie wydarzenia sprzed lat niż te bieżące.

Drugi tom cyklu również okazał się ciekawy.
Świetnie to się czyta i dobrze odpoczywa się przy lekturze.

Czy jest to pisarski majstersztyk? Na pewno nie.
Fabule brakuje pościgów i wybuchów, jedyną "niemiłą" postacią w książce jest Elektra, reszta pojawiających się osób zawsze mówi proszę, dziękuję i przepraszam i stosuje się do każdej zasady savoir vivre - może ja od 30 lat żyję w jakiejś patologii, ale moim zdaniem ludzie tacy słodko pierdzący nie są, przez co trochę zajeżdża szmirą. Liczę na to, że każda kolejna część nie będzie zaczynała się stoma stronami związanymi z pogrzebem ojca tylko widziane z perspektywy kolejnej siostry, bo to był naprawdę męczący i nudny początek drugiej części. Intryguje mnie puenta całej sagi, bo cały ten temat związany z Siedmioma Siostrami jest szalenie ciekawy. Jeśli chodzi o samą historię z Siostry Burzy, kilka razy się wzruszyłam, powrót do przeszłości poprzednich pokoleń też bardzo mi się podobał. Historia samej Ally nie była może świetna, ale retrospekcyjne przerywniki trochę mi to wynagrodziły. Na pewno cała historia kolejnych pokoleń dobrze i logicznie się łączy na samym końcu, za co wielki plus.
Czy książka jest majstersztykiem? Zdecydowanie nie. Czy warto ją przeczytać wieczorem pod kocykiem? Zdecydowanie tak. Z chęcią sięgnę po kolejne opowieści o Siedmiu Siostrach i liczę na to, że będzie wystarczająco dobrze jak w dwóch pierwszych częściach.

Czy jest to pisarski majstersztyk? Na pewno nie.

Ta książka była równie cudowna jak część pierwsza i z racji późnej godziny zakończenia czytania i przez ciekawość co będzie z kolejną siostrą z trudem się powstrzymuję aby nie sięgnąć od razu po kolejną część. Początek trochę mnie męczył, bo w dużej mierze ponownie czytałam to samo jak zmarł Pa Salt i co się działo z Ally, gdy przybyła do Atlantis. Jednak ciąg dalszy... Wzruszająca i smutna historia Theo i Ally, a potem nie pozwalająca się oderwać historia biednej Anny zdradzonej przez Jensa, którego tak kochała... Choć i ona miała potem swoje za uszami to jednak było to częściowo usprawiedliwione, że pokochała po tym jak ją zostawił. Szkoda, że Solwejga zmarła... Też kilka teorii mi to podpowiedziało z racji, że miałam nadzieję, że może jednak przeżyła, ale niestety... Jednak mimo wszystko te smutne rozdzierające serce wątki także mają swój urok i nadają charakter książce i jej bohaterom. Jestem zakochana w tej serii ♥️

W porównaniu do poprzedniej książki dramatycznie mnie znudziła.

W porównaniu do poprzedniej książki dramatycznie mnie znudziła.

Nie sposob sie oderwac. Tylko ten Theo caly - irytujace zbyt czesto pojawiajace sie imie. Poza tym cala historia cudo. Bajecznie zabiera nas w kraine magii i rzeczy, o ktorych tak przyjemnie pomarzyc.

Świetna książka myślę że lepsza od pierwszej części, zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego i dlatego ta seria przypadła mi do gustu.