Siostra burzy

Okładka książki Siostra burzy Lucinda Riley Patronat LC
Okładka książki Siostra burzy
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Siedem sióstr (tom 2)
The storm sister
Albatros
2017-06-14
2017-06-14
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
literatura irlandzka miłość Norwegia podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica

Okładka książki Laura i Świąteczny Anioł Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 0,0
Laura i Świąte... Jane Ray, Lucinda R...
Okładka książki Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 6,0
Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda R...

„Siostra Burzy” to druga część sago i siedmiu siostrach wywodzących się z różnych zakątkach świata, lecz zaadoptowanych przez bogatego szwajcarskiego biznesmena i wychowujących się w bardzo luksusowych warunkach. Śmierć ich adopcyjnego ojca staje się punktem zwrotnym w życiu dorosłych już kobiet, gdyż każda z nich otrzymuje wskazówki co do miejsca swojego pochodzenia. Druga z sióstr to Ally, zapalona żeglarka i przy okazji utalentowana flecistka, która muzyczną karierę porzuciła na rzecz morskiego żywiołu i niezbyt jest zainteresowana swoimi korzeniami. Kiedy jednak staje w obliczu ogromnego nieszczęścia i wszystkie jej życiowe plany walą się w gruzy, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż w przeszłość. Dzięki niej poznajemy interesujące losy jej praprapabki, która dzięki talentowi oraz samozaparciu i ciężkiej pracy trafiła z pastwiska gdzieś w Norwegii na salony Europy. Odkrywanie przeszłości własnej rodziny i pobyt w Bergen stanowią dla Ally wspaniałą możliwość oderwania się od osobistej tragedii oraz stwarzają okazję do zawarcia nowych przyjaźni, a także znalezienia nowego celu w życiu.
Nie jest to może powieść wybitna, ale na tyle dobrze ją napisano, że czyta się ją szybko i z przyjemnością. Do tego emanuje ciepłem i nadzieją na lepsze jutro. Nawet jeśli wokół nas zapadły właśnie nieprzeniknione ciemności…

Drugi tom serii jest poświęcony Alkione, drugiej z sióstr, która z ojcem dzieliła wspólną pasję- żeglarstwo. Bardzo przeżyła jego śmierć, tym bardziej, że dowiedziała się o niej w wyjątkowych okolicznościach. List, wskazówki, figurka żabki, oraz współrzędne podane przez ojca, doprowadzają ją do Norwegii, gdzie trafia do muzycznego świata jej przodków.

Druga część jest równie intrygująca, co pierwsza. Dużo w niej wioślarstwa i głównie muzyki klasycznej. Po raz kolejny zachwyciła mnie opowieść o przodkach bohaterki i dzieje Anny bardzo mnie pochłonęły, czytałam z zapartym tchem. Jestem zachwycona wątkami historycznymi ukazananymi w tej powieści i tak jak w poprzednim tomie- główna bohaterka zeszła na drugi plan. Jej związek z Theo był szybki i nie związałam się z nimi tak, jak z pierwszą siostrą. Ta część jest bardziej smutna i poruszająca.
Uwielbiam książki, w których rozwiązywane są zagadki rodzinne i ta też skradła moje serce.

Druga część jest...

Podobnie jak w pierwszym tomie książka zaczyna się współcześnie, ale tym razem od kolejnej siostry, tym razem Ali. W pierwszym tomie już czytelnik wie że jest utalentowaną żeglarka i był problem z szybkim kontaktem z nią. Na początku drugiego tomu poznajemy przyczyny. Następnie na skórek pewnych zdarzeń (nie zdradzam, by nie spoilerować) Ali udaje się w podróż i poszukiwanie swoich korzeni. Swoje korzenie poznaje czytając pewną książkę. Czytelnik poznaje tu losy odległych pokoleń. Historia kończy się w pewnym momencie i wracamy do teraźniejszości, która na skutek dalszych poszukiwań bardzo zaskakuje zarówno bohaterkę jak i czytelnika.
Książka na tym samym poziomie co pierwsza, jednak dostaje ode mnie tylko 6 gwiazdek, bo strasznie mnie denerwuje szybkość zakochiwania się bohaterek.

Drugi tom serii. Druga siostra. Charakter taki jak w pierwszej. Historie wydają się oczywiste, ale moja sympatia do nich nie maleje. Bardzo lubię odkrywać przeszłość wchodząc do niej i ciągle nie mogę doczekać się końca. Lubię jak puste życie bohaterek w końcu się układa i to w miejscach gdzie powinny być. Duży plus za fakty historyczne które nadają jej realności. Opisy przyrody i miejsc zabierają mnie ze sobą w podróż, mimo że nadal jestem na kanapie :)

Drugi tom z serii "Siedem sióstr". Zachwyciła mnie historia Anny. Z początku myślałam, że będzie to nużąca historia, ale bardzo dobrze, że się pomyliłam. To cudowna opowieść o potędze charakteru. Natomiast historia Ally dostarczała ciężkich emocji, ale pokazała również, że zawsze jest światełko w tunelu.

Wyciskacz łez, bajka... z pewnością nie sięgnę po kolejne części. Jak takie coś ma na tym portalu ocenę 7,8 to znaczy, że poziom obecnych tu czytelników jest naprawdę przeciętny. 4 gwiazdki jedynie za to, że szybko się czytało i barwny obraz XIX wiecznej Norwegii.

Historia drugiej z sióstr – Ally. Dwie pasje, dwa talenty. Muzyka i żeglarstwo. Opowiadanie zaczyna się od niezmiernie wciągającej historii miłosnej głównej bohaterki. Wspólna pasja między dwojgiem idealnie dobranych ludzi – czytało się z zapartym tchem. Później jak w życiu, jedna, druga tragedia i po sielance zostają tylko wspomnienia i coś jeszcze, w przypadku bohaterki. Książka napisana jest w taki sposób, że pomimo wielkiego smutku jaki przeżywa All, w oddali pojawia się wizja lepszego świata. Jakby to co najgorsze i wszystko co złe już się wydarzyło. Bardzo optymistycznie nastraja ta część (czytam w kolejności tę sagę), do realizacji i niezatracania swoim marzeń. Poszukująca korzeni All dociera do Norwegii gdzie poznaje biologicznych członków swojej rodziny. Polecam. Osobiście nie mogę doczekać się finału kolejnych historii sióstr i rozwinięcia zagadki Pa Salta.

Chociaż to druga cześć serii, z powodzeniem można książkę czytać samodzielnie. Znów na początku dowiadujemy się o śmierci przybranego ojca sześciu adoptowanych córek, który w swoim testamencie pozostawił każdej z nich wskazówki co do ich rodzinnych stron i pochodzenia.
Tym razem żeglarka i flecistka Alcione wybierze się w podróż nad norweskie fiordy, aby szukać informacji o swojej prawdziwej rodzinie.
Chociaż autorka wymyśla historie to kurczowo trzyma się też niektórych faktów, co moim zdaniem BARDZO wpływa na jakość odbioru jej powieści. Po przeczytaniu ( kupionej na wyprzedaży pierwszej części) od razu zakupiłam i pochłonęłam drugą cześć, a obecnie czekam na dostawę reszty książek, zakupionych hurtem. :) Myślę, że pomimo schematyczności lektura mnie nie zawiedzie. Już czekam na historię z innych zakątków świata.

Na półkach: , , , ,

„Siostra Burzy” jest drugą w kolejności częścią serii „Siedem Sióstr”, która opowiada historię drugiej siostry Ally (Alkione) d’Aplièse. Powieść przenosi czytelnika w czasie do przepięknie opisanych ziem norweskich. Przedstawia wiele różnych emocji towarzyszących podczas poszukiwania swoich korzeni. Powieść napisana jest dobrym językiem, dzięki czemu szybko się czyta i nie jest to w mojej ocenie stracony czas. Kolejna „Siostra” nie zawiodła moich oczekiwań. Serdecznie polecam.

”Nagle zobaczyłam, czym naprawdę jest morze: rycząca, niemożliwą do opanowania bestią, której niesamowita siła potrafi zrobić z ludzi bezbronne, unoszone na wodzie łupinki”

„Siostra Burzy” to już trzecia książka, którą przeczytałam od Lucindy Riley. Przypominając sobie o moich poprzednich recenzjach możecie być pewni, że i tym razem usłyszycie same pochlebstwa, a jednak, tym razem mam mieszane uczucia.

Książka zyskała u mnie zaledwie 3 gwiazdki z 5. Mamy tu dwie narratorki, jedna jest z 21 wieku - Ally, a druga z 19 - Anna.
Historia Ally bardzo, ale to bardzo mi się nie podobała. Mam wrażenie, że autorka nie wiedziała o czym pisze, ani jak pisze.
Sam język bardzo nie przypadł mi do gustu.. porównywalnie, książka niczym się nie różniła do tych z wattpada.
Gdy już straciłam jakiekolwiek nadzieję, rozpoczęła się przygoda Anny! Oh jak dobrze, że Ally miałam już w pewnym stopniu za sobą! Była tu odczuwalna różnica w stylu pisania, wręcz nieporównywalna. Widać, że autorce zależało na drugiej narratorce i to tu poświęciła najwięcej czasu, miłości oraz researchu, a sam język był faktycznie na poziomie.

Tak więc - sama siostra burzy (pierwsza narratorka) była tragiczna. Tylko przez jej wątek, ocenie książki się oberwało aż dwoma gwiazdkami.
Co do historii Anny nie mam zastrzeżeń, wszystko zostało napisane tak jak być powinno.