Księga Pamięci. Transporty Polaków z Warszawy do KL Auschwitz 1940-1944

Wydawnictwo: Muzeum i Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem
historia
Nemerle

Księga Pamięci.Transporty Polaków z Warszawy do KL Auschwitz 1940-1944, ukazała się w 2000 r. Zawiera ok. 26 tys. wpisów dotyczących mężczyzn, kobiet i dzieci, mieszkańców Warszawy i Mazowsza, w tym około 13 tys. przywiezionych do obozu z więzienia Pawiak, aresztowanych podczas ulicznych łapanek i akcji przeciw ruchowi oporu, oraz około 13 tys. deportowanych w 1944 r. z obozu przejściowego w Pruszkowie, po upadku powstania warszawskiego.

źródło opisu: http://auschwitz.org

źródło okładki: zdjęcie autorskie