Pan. Mroczna przepowiednia króla elfów

Cykl: Pan (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Madziek

Felicity jest główną i jedyną podejrzaną w sprawie morderstwa strażnika króla Oberona. Tymczasem Lee, który miał oczyścić ją z zarzutu zabójstwa, znika bez śladu. Czy za zniknięciem Lee stoją smoki? Kim naprawdę jest Ciaran, nowy nauczyciel historii w szkole Felicity? Czy uda jej się opanować trudną sztukę podróżowania w czasie i czytania w myślach?

źródło opisu: https://madbooks.pl/pan-mroczna-przepowiednia-krol...(?)

źródło okładki: https://madbooks.pl/pan-mroczna-przepowiednia-krol...»

Carnival | 2018-10-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2018

Typowe, głupawe czytadełko dla młodzieży. Wiele tu bezsensownych sytuacji, miłostek, magii i dziwacznych dialogów. Jednakże najbardziej utkwiło mi w pamięci, że... Bursztynową Komnatę zawdzięczamy - uwaga - Imperium Rosyjskiemu! Że co?!

Fille | 2019-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Druga część historii o Felicity Morgan, która zostaje wplątana w intrygi ze świata elfów. Na plus - fajne połączenie magii i problemów nastolatki. Bohaterka jest przekonująca, a jej sposób myślenia i działania spójny z wiekiem. Książka jest sprawnie napisana, czyta się szybko i gładko.
Minusów jest niestety o wiele więcej. Autorka wplątuje bohaterów w różne kłopoty, z których wyplątują się nad wyraz łatwo. Nagromadzenie trudności w życiu Felicity jest wręcz nieprawdopodobne, nawet biorąc poprawkę na to, że żyje w dwóch, a czasem w trzech światach. Brak refleksji nad wydarzeniami, brak empatii czy też po prostu brak przestrzeni do tego, żeby zatrzymać się nad jej uczuciami jest porażający. Jakby chodziło tylko o zapętlenie akcji, nic więcej. Mnóstwo przeskoków w czasie i przestrzeni, niespójności, które powinny być wyłapane przez porządnego redaktora. Jednym słowem książka na poziomie fanfiction.

Malu | 2018-10-02
Przeczytana: 28 września 2018

Pomimo niewyspania (1 tom skończyłam o 2 w nocy) już od 7 byłam na nogach i zaczęłam czytać kolejny tom. Byłam ciekawa jak potoczą się losy głównej bohaterki po tym jak została oskarżona o zabójstwo.

Felicity w tym tomie rośnie w moich oczach, przestaje być popychadłem i szara myszką. Pokazuje powoli co w środku w niej drzemie. Powoli uczy się panować nad swoim darem, przy okazji delikatnie zamąci w historii.

Jedyny minus tej książki że po przeczytaniu kolejnego tomu dalej nie wiem jak brzmi przepowiednia. Dlaczego to właśnie bratanek króla Elfów ma być związany z Wybranką?

Polecam doczytać tom do końca ...wtedy będzie wielkie: WHAT????
Już nie mogę doczekać się 3 tomu!

xxxjudycia019 | 2018-03-21

Witam!

W końcu nadszedł czas, aby opowiedzieć wam co nie co na temat drugiego tomu PAN, czyli „Pan. Mroczna przepowiednia króla elfów” Sandry Regnier. Długo nie musiałam czekać, aby poznać dalsze losy bohaterów, bo szybko okazało się, że potrzebuje przerwy od cięższych lektur, więc z wielką przyjemnością zabrałam się za tę książkę. Czy ta część była równie ciekawa co poprzednia? Zapraszam na wpis!

Gdy zamordowano strażnika króla Oberona, w królestwie zadrżało. Oczywiście nikt się nie zdziwił, gdy podejrzenia padają na Felicity, ta dziewczyna ma ciągle pod górkę. Lee obiecał, że oczyści ją z zarzutów, lecz nagle znika bez śladu. Jakby tego było do szkoły dziewczyny zostaje przyjęty nowy nauczyciel historii, który na starcie wzbudza podejrzenia, że nie jest tym za kogo się podaje. Czy City jest morderczynią? Gdzie podział się Lee? Kim jest nowy nauczyciel?

Przy tej części już poczułam, że autorka bardziej zaangażowała się w tę historię i pozwoliła popłynąć swojej wyobraźni....

Buba | 2019-03-07
Przeczytana: marzec 2019

Czy elfy są wśród nas?
Tacy wysocy, niezwykle przystojni, wysportowani,
ukrywający swe spiczaste uszy pod blond czupryną?

Jeden z nich - Lee znalazł się w londyńskiej szkole, by pocałunkiem związać ze sobą
18-letnią Felicity - wybrankę, przeznaczoną mu przez Księgę przepowiedni.
Wybranka ma pomóc znaleźć insygnia królewskie Pana - dawnego króla elfów
i ocalić świat elfów. A może świat smoków?

Trylogia "PAN" autorstwa Sandry Regnier miesza współczesność, fantasy i historię.
Przenosi elfy i smoki do naszego świata, ale też pozwala podróżować im w przeszłość.
Jaka w tym wszystkim jest rola współczesnej dziewczyny Felicity?
Oprócz tego, że jest niezbyt urodziwą "wybranką", też umie przenosić się w czasie,
miewa wizje i czasem potrafi czytać w myślach.

Stwierdzamy obie z córką, że te książki napisane są świetnie!
Prosty język, wciągająca akcja.
Czyta się je szybko.
Czyta się łapczywie!
Każdy tom łapie nas za rękę* i bezpardonowo porywa w głąb,
przytrzymuje i nie puszcza aż do...

Karola9099 | 2018-05-04
Przeczytana: 01 maja 2018

Macie coś takiego, że sięgacie po książkę, bo ładna okładka, zaczynacie czytać i ,,budzicie się'' po kilku dobrych minutach? Miałam coś takiego z tą książką jak i z 1 częścią trylogii. Nie wiadomo kiedy wciągnęła mnie jak diabli, nie mogłam się oderwać. Bardzo szybko się ją czyta, prosty język i dynamiczna akcja. Główna bohaterka nie jest ani ciamajdą, ani super-niewiadomo-kim, myśli logicznie. Inne postacie też nie są płaskie. Z całym sercem mogę polecić! :)

Mada_Rita | 2019-02-02
Przeczytana: styczeń 2019

"Pan. Mroczna przepowiednia króla elfów" Sandry Regnier, czyli 2 tom przygód Felicity, w którym bohaterka zostaje oskarżona o morderstwo na strażnikach Oberona. Lee czym prędzej rusza w przeszłość, aby udowodnić jej niewinność. Jednak jego nieobecność się przedłuża. W tym samym czasie Ciaran zatrudnia się w szkole jako nauczyciel historii i pomaga Fay opanować jej umiejętności.

Nie podobała mi się w tym tomie coraz bardziej beznadziejna i nierealna sytuacja rodzinna dziewczyny oraz zbyt duża ilość chłopaków zakochanych w jej nowym, pięknym obliczu - mam dość tych dram. Mimo to, cały pomysł na fabułę jest ciekawy, zwłaszcza intryga elfy-smoki. Zakończenie sprawia, że chcesz od razu sięgnąć po 3 tom (premiera w lutym). Mam nadzieję, że autorka zaskoczy nas rozwiązaniem romantycznego wątku (team Ciaran), a także, że dowiemy się więcej o Szkole w Avalon i jej uczniach oraz o samej Kornwalii.

anta_a | 2018-01-24
Przeczytana: 21 marca 2018