Czarna wrona

Cykl: Raven (tom 2) | Seria: Young
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Black Crow, Raven #2
karollllllla

Po śmierci babci Piper odsyła brata z wyspy, aby w ten sposób zapewnić mu bezpieczeństwo. Jednak w jej życiu nieoczekiwanie pojawia się ktoś inny. Ktoś, kogo nie powinno tutaj być. Jak dziewczyna poradzi sobie z nowymi obowiązkami, treningiem i zaaranżowanym małżeństwem, kiedy jej myśli ciągle rwą się do Zane’a? Drugi tom serii fantasy, w której cienie ożywają na twoich oczach! Piper...

Drugi tom serii fantasy, w której cienie ożywają na twoich oczach!

Piper próbuje zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Rose. Jako jej następczyni musi szybko odnaleźć się w nowej roli i rozpocząć szkolenie, które pomoże jej przetrwać. Nie każdy patrzy przychylnie na Białego Kruka, a nad Raven Hollow zawisła groźba wojny.

Dziewczyna decyduje się na odesłanie do domu swojego młodszego brata. Liczy na to, że w ten sposób zagwarantuje mu bezpieczeństwo i będzie mogła w spokoju rozwijać swoją moc. Jednak na wyspie pojawia się ktoś inny, ktoś, kogo nie powinno tutaj być.

Czy Piper uda się stłumić uczucie do Zane’a? Czy zdecyduje się na ślub z jego bratem, aby w ten sposób zagwarantować pokój w ich świecie? Czy ptaki, które krążą nad wyspą, zwiastują niebezpieczeństwo?

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/raven-czarna-wrona/#

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/raven-czarna-wrona/#

strefabrunetki | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

"Biały kruk" w wielu kwestiach przypominał mi książkę "Alicja w krainie zombie". Tam też mamy osieroconą dziewczynę, u której objawiają się niezwykłe moce; mamy groźnego i seksownego badboya, który zawróci w głowie tejże bohaterce, a w tle czyhające potwory, gotowe zaatakować niewinnych ludzi. W "Czarnej wronie" też rzuciło mi się w oczy kilka analogii, jednak były one dużo subtelniejsze, a sama historia obrała całkiem inną ścieżkę. Akcja może i nie powala na kolana, nie ma zaskakujących zwrotów akcji (autorce raz, góra dwa udało się mnie zaskoczyć), ale wydarzenia są dużo ciekawsze i wciągające. Przez fabułę dosłownie się płynie i w sumie to szkoda mi było ją kończyć. Chciałabym otrzymać tę historię w nieco okazalszej i bardziej rozbudowanej formie, aby móc lepiej poznać zarówno cały świat jak i zasady nim rządzące.
Dość często mam tak, że na długo po przeczytaniu danej pozycji, zmieniam trochę zdanie i o niej, i o samych bohaterach. W rzeczy samej, mam tu na myśli Piper. Zaraz po...

readforrhys | 2018-09-10
Na półkach: 2018, Przeczytane

Do pierwszego tomu z serii Raven mam swego rodzaju sentyment, bo... czytałam go w kwietniu, w drodze powrotnej do Polski z wymiany w Niemczech i tak dzięki temu utkwił mi w pamięci. Spodobała mi się ta książka, lubię fantastykę, choć ostatnio zauważyłam, że czytam jej bardzo mało – jakiś zastój z nią związany i zwyczajnie nie ciągnie mnie do niej aż tak mocno, jak w zeszłym roku. Ale ta mnie naprawdę wciągnęła i zaintrygowała, więc byłam bardzo ciekawa kontynuacji.

Przed Piper stoi ciężkie zadanie – jej babka została zamordowana, więc jest ona ostatnią osobą z linii Białego kruka i właśnie nim została. Ale jak ona ma objąć władzę nad żniwiarzami, którzy jej nie akceptują tak, jak powinni, a w dodatku Piper ma ogromne braki w wiedzy na temat tego świata oraz w samych umiejętnościach walki i posługiwania się mocą. Jakby tego było mało, zapewniła bratu bezpieczeństwo, ale na wyspie pojawił się ktoś inny, ktoś, kto nie powinien na niej być... A no i jeszcze kwestia Zane'a. Jedno...

GirlsBooksLovers | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

J.L.Weil - „Czarna Wrona”

Piper nigdy nie myślała, że jej wakacje na wyspie Raven Hollow zmienią jej życie diametralnie, a pobyt znacznie się przedłuży. Być może nigdy już nie wróci do miejsca, w którym się wychowywała. Po śmierci babci dziewczyna dziedziczy nie tylko jej majątek i willę Raven Hallow, ale także moce i tytuł Białego Kruka, a co za tym idzie, staje się zwiastunką śmierci. Na życiu dziewczyny ciąży ogromne niebezpieczeństwo, gdyż jej moce są potężne i niejeden kosiarz śmierci chce ją zabić, aby je zdobyć. W dniu pogrzebu Rose wybuchają zamieszki, a dziewczyna jest coraz bardziej przekonana o tym, że jej brat nie jest bezpieczny na wyspie i musi odesłać go do domu. Niestety w momencie jego drogi powrotnej, promem przypływa niespodziewany gość. Koło się zatacza ponieważ Piper po raz kolejny obawia się o bezpieczeństwo bliskiej osoby i ma co do tego poważne powody.

„Byłam żniwiarzem. Pogodzenie się z tym faktem zajęło mi sporo czasu, ale nawet teraz trudno mi było...

Lotka | 2018-10-08

Recenzja pochodzi z bloga http://whothatgirl.blogspot.com/2018/10/raven-tom-2-czarna-wrona-jl-weil.html

Piper nie ma wyjścia i musi szybko odnaleźć się w nowej sytuacji, gdyż nad Raven Hollow zawisła groźba wojny. Dziewczyna chowa swoją babcię i nawet pogrzeb nie może być spokojny.

Podejmuje też pierwszą ważną decyzję - odsyła swojego brata do domu. Nie chce narażać go na niebezpieczeństwo, a ona sama zabiera się za trening. Musi szybko nauczyć się wszystkiego tego, przed czym próbowała ją chronić matka. Musi szybko nauczyć się bycia Białym Krukiem.

Z początku próbuje to ukryć, ale jak to Piper, nie wszystko idzie jej po myśli. Powoli odkrywa karty swojej mocy i okazuje się, że jest potężniejsza niż ktokolwiek by pomyślał.

Sądzi, że odesłanie brata do domu, zapewni mu nie tylko spokój, ale również pozwoli jej w spokoju trenować. Myli się, i to bardzo, bowiem na wyspie pojawia się ktoś, kto nie powinien tutaj być.

No i jak tutaj mieć głowę na karku, kiedy jeszcze w grę wchodzą...

Zaraa | 2018-09-24
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 22 września 2018

Czuję się delikatnie zawiedziona. Liczyłam, że po 1 tomie który mnie porwał kontynuacja okaże się jeszcze lepsza.. w końcu akcja tak się rozpędziła. Niestety nie porwało mnie tak jak się tego spodziewałam co nie znaczy, że nie była fajna ale zabrakło tego czegoś. Zobaczymy co nam 3 przyniesie.

redgirl_books | 2018-09-05

Piper, kiedy przybyła na wyspę Raven, pragnęła jak najszybciej z niej uciec. Nie sądziła, że kiedy postawi na niej nogę, jej los pozostanie z nią związany. Okazuje się, że dziewczyna jest Żniwiarzem - stoi na samym szczycie hierarchii jako Biały Kruk. Po śmierci jej babci - Rose, oczekiwania wobec nastolatki się zwiększyły. Czy Piper, która tak mało wie o świecie, do którego została wrzucona, poradzi sobie ? Czy opanuje moc, która się w niej tli? Czy poświęci siebie, dla małżeństwa z kimś, kogo nie kocha?

Nie minęło tak wiele czasu odkąd przeczytałam "Białego kruka". Pamiętam, że chociaż książka nie wyróżniała się niczym wyjątkowym, nie porwała mnie, to jednak sprawiła, że miło spędziłam przy niej czas. Czy to samo mogę powiedzieć o jednym z bestsellerów od Wydawnictwa Kobiecego?

Muszę przyznać, że jestem zawiedziona. Miałam nadzieję, że druga część pod względem wydarzeń i akcji okaże się być lepsza. Myślałam, że "Biały kruk" to wprowadzenie do tej trylogii, a...

goodbook_kk | 2018-10-13

Druga część historii podobała mi się minimalnie mniej niż pierwsza. Nie była zła, ale wydaje mi się, że w poprzednim tomie działo się więcej ciekawej akcji. Chociaż muszę przyznać, że zakończenie bardzo mnie zaintrygowało i nie mogę się doczekać 3 części, gdyż przeczuwam świetne i wciskające w fotel zakończenie.

Irytowała mnie Piper i jej zachowanie. Ale biorąc pod uwagę w jakiej była sytuacji chyba każdy zachowywałby się jak ona. Przez całą książkę musiała zmagać się z trudnymi wyborami i bolesnymi doświadczeniami. Za to postać Zane'a to przedstawienie idealnego chłopaka, który nie jest ani trochę idealny. Brakowało mi trochę przypomnienia wydarzeń z pierwszej serii, bo zdążyłam już dużo zapomnieć, ale wiadomo mogłam sięgnąć najpierw po pierwszą część. Mało było również było wątku przyjaźni, czego bardzo mi brakowało. Szkoda również, że nie była trochę bardziej rozwinięta sytuacja matki Zane'a i jego rodzeństwa.

Mimo małych niedociągnięć książkę czytało mi się bardzo...

gulinek | 2018-09-17
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

O ile pierwsza część była zajmująca, o tyle ta książka jest po prostu nudna, infantylna i przesadzona jeśli chodzi o wątek miłosny głównej bohaterki. Bardzo się zawiodłam bo nie byłam w stanie doczytać do końca.

Hon_kara_no_kokoro | 2018-08-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nadszedł czas powrotu na wyspę Raven Hollow. Po przejęciu mocy Rose nowym Białym Krukiem zostaje Piper. Dziewczyna musi stanąć na czele wszystkich żniwiarzy. Jednak jej droga do przejęcia władzy jest wyboista i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Czy Piper połączy się że swoim ukochanym, czy wypełni wolę swojej babci?
Jakie tajemnice kryją się na wyspie Raven Hollow?
Piper dziewczyna, która straciła praktycznie wszystko musi się teraz zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu. Ma zostać nowym Białym Krukiem oraz wyjść za syna Śmierci, ale czy podoła zadaniu.
Kiedy skończyłam czytać tę książkę targały mną różne uczucia. #blackcrow to książka dużo bardziej interesująca niż poprzedniczka. Przeplata się tutaj sporo wątków akcji co czyni tą pozycję, lecz niestety odrobinę mnie irytował sposób w jaki Piper myśli o Zanie (szalona osiemnastka). Książka jest lekturą idealną na ciężkie dni, czyta się ją przyjemnie i szybko. Wprowadzając czytelnika w wspaniały świat życia na krawędzi śmierci...

Magdalena Mostowska | 2018-09-09

Kibicuje głównym postaciom