Paznokcie. Pielęgnacja i zdobienie

Wydawnictwo: Read Me
zdrowie, medycyna

Książka dla profesjonalnych stylistek paznokci, jak i wszystkich kobiet, które chcą mieć piękne i zadbane dłonie.Bez względu na to, czy wybierasz się na wytworny wieczór, spotkanie z przyjaciółmi czy masz rodzinne przyjęcie, zadbane dłonie i piękne paznokcie zawsze dodadzą Ci kobiecości. Piękne, wypielęgnowane dłonie są ozdobą każdej eleganckiej kobiety. Nasze paznokcie wymagają bardzo dużo uwagi, ponieważ są narażone nie tylko na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, ale również na detergenty.W książce przedstawiono projekty zdobień paznokci autorstwa profesjonalnych stylistek. Cekiny, koronki, cyrkonie, fimo, suszone kwiaty i muszle zatopione w żelu ozdabiają paznokcie, sprawiając, że dodają one dłoniom blasku. Kolorowe zdjęcia i opisy poszczególnych etapów pracy umożliwiają wykonanie nawet najbardziej zaawansowanego projektu.zawarto tu także porady dotyczące pielęgnacji paznokci w domu i salonie kosmetycznym. Opisano budowę i najważniejsze choroby paznokci, a także kolejne kroki wykonania manicure’u, pedicure’u i zabiegu parafinowego. Dowiesz się z niej również, w jaki sposób przedłuża się paznokcie, stosując żel, akryl i fiberglass.

ytuł: temat paznokci zawsze mnie interesował, dlatego zdecydowałam się przeczytać tą książkę.
Autorka: szkoleniowiec firmy X, którą słabo znam, tylko z nazwy, ale ogólnie wiedza w książce jest profesjonalna.
Ilość stron: sporo prezentacji, ale też teorii. Stron razem jest 72.
Spis treści: podzielony na dwie części, na wspomniane prezentacje krok po kroku oraz teorię.
Okładka: bardzo ładna, uwielbiam niebieski kolor i jego różne odcienie.
Cena: adekwatna tylko ze względu na zdjęcia, bo wiadomo, ze zrobienie dobrych fotek kosztuje, inaczej nie zapłaciłabym ok 30 zł za tą książkę.
Treść: tak jak powyżej napisałam o cenie, gdybym sprawdziła mniej więcej spis treści nie kupiłabym jej, chyba że zostałaby wydana wcześniej, jak chodziłam do szkoły. Po szkole wiedzę z tej książki miałam, nawet o stylizacji paznokci, ponieważ od zawsze czytam branżowe gazety z tego zakresu. Jednak jak ktoś nie ma wiedzy profesjonalnej z tych dziedzin to polecam. Dla tych co mają, tylko ze względu na...

bakoma19 | 2016-01-19
Przeczytana: 20 czerwca 2014