Spisek bogatych: osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi

Tłumaczenie: Natalia Pińkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rich Dad". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
978-83-61008-10-1
finanse, biznes, gospodarka
biznes, finanse
wojteo171

Książka Spisek bogatych. Osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi przedstawia pogląd Roberta Kiyosaki na kwestie gospodarki światowej i wyjaśnia, dlaczego ludzie mają kłopoty w dzisiejszych burzliwych czasach. Kiyosaki nie tylko oferuje ludziom rozwiązania ich finansowych problemów, ale też wyjaśnia, co spowodowało dzisiejszy chaos gospodarczy ? i jak można go złagodzić. Spisek bogatych....

Spisek bogatych. Osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi uświadamia również czytelnikom, że to, co wydaje się najgorszym kryzysem, jest tak naprawdę nadarzającą się okazją i daje ludziom możliwość zainwestowania w swoją edukację finansową.

Apikati Orkisz | 2013-06-25

Autor tego tytułu jest znawcą w dziedzinie ekonomii, biznesu, a także przedsiębiorczości. Sam dochodził do zawrotnego majątku(opierającego się na wielu firmach, nieruchomościach, dochodów z tantiem itp) ze sporym długiem. Jego biologiczny ojciec nie był przedsiębiorczym człowiekiem, a jedynie profesorem wiecznie narzekającym na brak pieniędzy i zamartwiającym się o przyszłość swoją i syna(jeśli nie pójdzie na studia a później na etat). Na drogę inną niż praca na etacie, pchnął go ojciec kolegi, tak zaczęła się jego wieloletnia przygoda.
Książka dobra dla wszystkich. Znajdziemy w niej historię pieniądza, sytuacje, które miały miejsce na świecie a które wpłynęły na inflację, porady, jak przygotować się na kryzys, brak emerytur, bądź ich niską stawkę, motywuje do wprowadzenia zmian w swoim życiu, uczy jak tego dokonać i w którym kierunku powinniśmy pójść(dając przy tym drogę wolnego wyboru). Książka jednak przede wszystkim tłumaczy, jak to się dzieje, że biedni stają się jeszcze...

Tomasz | 2016-06-23
Przeczytana: czerwiec 2016

Dobra książka wprowadzająca w świat biznesu, inwestycji i współczesnej ekonomii. Książka pisana przez praktyka biznesu. Zawiera ciekawe spostrzeżenia, które mają za zadanie zmienić nawyki w myśleniu o pieniądzach i bogaceniu się większości osób. Książka pod względem językowym przeciętnie napisana. Porady w niej zawarte mają charakter uniwersalny i ogólny, przez co nadają się na początek drogi. Kto czytał inne książki tego autora będzie zawiedziony - 70% treści to powtórzenia, 20% to reklamy gry Cashflow. Wkurzająca jest ta amerykańska maniera sprzedawania tych samych treści w 10 opakowaniach

ślicznotka | 2016-03-24
Przeczytana: 17 marca 2016

Książkę można podsumować jednym dosadnym zdaniem, które w niej przeczytałam: Jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy na temat pieniędzy to łatwiej ci je zabrać. Zmienia diametralnie podejście do świata pieniędzy. W obecnym świecie warto mieć wszechstronną wiedzę. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, a wiadomo za niewiedzę płaci się i to słono. Bardzo cenię literaturę tego autora. W prosty i bardzo obrazowy sposób tłumaczy czytelnikom zagadnienia związane z biznesem i udowadnia, że wilk nie jest taki straszny jak go malują. Polecam z całego serca.

Aga | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

"Odpowiednia książka, w odpowiednim czasie". Na początku trochę chaotyczna, jednak mimo to uważam ją za dobrą pozycję dla osób,które dopiero zaczynają obcować ze światem finansów. W łatwy do przyjęcia sposób wytłumaczony obecny chaos gospodarczy, to jak można go załagodzić oraz sposoby rozwiązywania ludzkich problemow z pieniędzmi. Z początku z lekkim dystanstem podeszłam do tej lektury, bałam się straconego czasu i przede wszystkim niezrozumienia jednak cieszę się, że poświęciłam swoje wolne chwile na przeczytanie tej książki

F1le | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Ja jako inwestor mam bardzo mieszane uczucia do tej książki. Trochę poradnik "dla akwizytorów" i widzę, że Kiyosaki tłucze już wszystko na jedno kopyto. Bardzo upraszczając przekaz całej książki można ująć w kilku zwrotach i hasłach a w przerywniku użyć słowa CASHFLOW, czyli grę którą powinieneś kupić, bo bez niej niczego się nie nauczysz.
Dla kogoś kto nie ma żadnej styczności z biznesem i inwestycjami z prawdziwego zdarzenia wiedza podana tutaj w sposób łatwy lekki i przyjemny jest z pogranicza rzeczywistości i bajki. Ludzie biorą sobie serio do serca wszystkie uwagi, bo Kiyosaki jest mocno przekonujący, choć uważam, że 90% jego książki to podstawy z kategorii :
"Jak chcesz jeździć na rowerze, to musisz go kupić i zacząć jeździć, aż spadniesz 5 raz to się nauczysz jeździć na rowerach" - tylko podane prostym i lekkim językiem dającym czytelnikowi pozory profesjonalizmu.
Polecam, ale przeczytaj to jako bardziej bajkę a nie żaden poradnik. Jeżeli sądzisz że będziesz bogiem...

Clumsy5 | 2014-09-21
Przeczytana: 21 września 2014

Książkę fajnie sie czyta, ale nie polecam brać jej dosłownie. Autor nie daje szczegółowych wskazówek jak dojść do bogactwa, natomiast podaje przykłady potencjalnych możliwości.
Książka została napisana w 2009 roku i autor w ostatnim rozdziale zawarł swoje przepowiednie co do dalszego przebiegu kryzysu finansowego i jego struktury. Dzisiaj, w roku 2014 okazuje się, że jego przewidywania okazały się błędne. Na przykład, w 2009 przewidywał, że gospodarka ucierpi od wysokiej inflacji i zalecał inwestycje w złoto, którego cena będzie rosła. Dzieje się zupełnie odwrotnie, co podważa autorytet autora i jego doświadczenie, i prowokuje pytanie, czy nie była to nieuczciwa zachęta do podbicia ceny złota, w które inwestuje autor.
Poza tym książka, zawiera lokowanie innych produktów autora (książek, kursów i gier), co jest sprytnym mechanizmem sprzedażowym (nie dość, ze zapłaciłem za książkę, to w pakiecie zapłaciłem autorowi za możliwość reklamowania jego własnych produktów).

Podsumowując -...

Paula | 2011-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Bardzo dobra, wspanial, dokładnie tłumaczy dlaczego dziś wszyscy borykaja sie z kryzsyem a takze uczy jak sie zabezpieczyć

Drwal | 2014-12-22
Na półkach: Pieniądze, Przeczytane

Książka przeczytana, wnioski wyciągnięte. Pytanie brzmi, czy zrobiłeś Czytelniku coś poza odłożeniem książki na półkę? :)

wojteo171 | 2011-05-01
Przeczytana: 01 maja 2011

Trochę rozlazła - cały czas powtarza się praktycznie to samo

Konrad Kowalski | 2016-05-12