Spisek bogatych: osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi

Okładka książki Spisek bogatych: osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi Robert Toru Kiyosaki
Okładka książki Spisek bogatych: osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi
Robert Toru Kiyosaki Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
biznes, finanse
Instytut Praktycznej Edukacji
2010-01-01
2010-01-01
Natalia Pińkowska
finanse biznes gospodarka

📚💰 Spisek bogatych: Osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi 💹🌍

Robert Kiyosaki, wybitny ekonomista, przedstawia swoje spojrzenie na gospodarkę światową i wyjaśnia, dlaczego wielu ludzi zmaga się z problemami w dzisiejszych burzliwych czasach. W swojej książce "Spisek bogatych", nie tylko oferuje on rozwiązania finansowych wyzwań, ale także wyjaśnia, co spowodowało dzisiejszy chaos gospodarczy i jak można go złagodzić.

Osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi, które Kiyosaki przedstawia, uświadamia czytelnikom, że to, co może wydawać się najgorszym kryzysem, tak naprawdę może być nadarzającą się okazją. Książka ukazuje, że w obliczu wyzwań i zmian, można znaleźć szanse i możliwości, jeśli zainwestujemy w naszą edukację finansową.

Dzięki "Spiskowi bogatych", czytelnicy otrzymają cenne wskazówki, jak poprawić swoją sytuację finansową i zrozumieją, jak radzić sobie z niepewnościami gospodarczymi. To nie tylko książka o pieniądzach, to przewodnik do zrozumienia mechanizmów gospodarczych i osiągnięcia finansowej niezależności.

Jeśli chcesz zrozumieć zawiłości gospodarki światowej i poznać kluczowe zasady sukcesu finansowego, "Spisek bogatych" Roberta Kiyosaki jest pozycją, której nie możesz przegapić! 📈💡

#SpisekBogatych #RobertKiyosaki #Finanse #GospodarkaŚwiatowa #ChaosGospodarczy #RozwiązanieProblemów #EdukacjaFinansowa #Inwestycje #Okazje #Zmiany #NiezależnośćFinansowa #PrzewodnikFinansowy #KsiążkaPełnaMądrości #ZrozumienieGospodarki #SukcesFinansowy #CzytamyRazem #InspiracjaFinansowa #RozwijajSię #ZadbajOSwojeFinanse #InwestujWiedzę #ZarządzajSwoimiPieniędzmi

📚💰 Spisek bogatych: Osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi 💹🌍

Pokazuje prawdę o edukacji szkolnej i o tym, ze są na świecie ludzie równi i równiejsi. Pokazuje, jak mało wiemy o finansach. Zachęca do działania, do pozyskiwania wiedzy.

Ja jako inwestor mam bardzo mieszane uczucia do tej książki. Trochę poradnik "dla akwizytorów" i widzę, że Kiyosaki tłucze już wszystko na jedno kopyto. Bardzo upraszczając przekaz całej książki można ująć w kilku zwrotach i hasłach a w przerywniku użyć słowa CASHFLOW, czyli grę którą powinieneś kupić, bo bez niej niczego się nie nauczysz.
Dla kogoś kto nie ma żadnej styczności z biznesem i inwestycjami z prawdziwego zdarzenia wiedza podana tutaj w sposób łatwy lekki i przyjemny jest z pogranicza rzeczywistości i bajki. Ludzie biorą sobie serio do serca wszystkie uwagi, bo Kiyosaki jest mocno przekonujący, choć uważam, że 90% jego książki to podstawy z kategorii :
"Jak chcesz jeździć na rowerze, to musisz go kupić i zacząć jeździć, aż spadniesz 5 raz to się nauczysz jeździć na rowerach" - tylko podane prostym i lekkim językiem dającym czytelnikowi pozory profesjonalizmu.
Polecam, ale przeczytaj to jako bardziej bajkę a nie żaden poradnik. Jeżeli sądzisz że będziesz bogiem inwestycji po jego książkach to raczej będziesz co najwyżej stratny na zakupie gry CASHFLOW + kosztach jego innych książek które są dokładnie o tym samym.

Dla kogoś kto nie ma żadnej...

"Odpowiednia książka, w odpowiednim czasie". Na początku trochę chaotyczna, jednak mimo to uważam ją za dobrą pozycję dla osób,które dopiero zaczynają obcować ze światem finansów. W łatwy do przyjęcia sposób wytłumaczony obecny chaos gospodarczy, to jak można go załagodzić oraz sposoby rozwiązywania ludzkich problemow z pieniędzmi. Z początku z lekkim dystanstem podeszłam do tej lektury, bałam się straconego czasu i przede wszystkim niezrozumienia jednak cieszę się, że poświęciłam swoje wolne chwile na przeczytanie tej książki

Dobra książka wprowadzająca w świat biznesu, inwestycji i współczesnej ekonomii. Książka pisana przez praktyka biznesu. Zawiera ciekawe spostrzeżenia, które mają za zadanie zmienić nawyki w myśleniu o pieniądzach i bogaceniu się większości osób. Książka pod względem językowym przeciętnie napisana. Porady w niej zawarte mają charakter uniwersalny i ogólny, przez co nadają się na początek drogi. Kto czytał inne książki tego autora będzie zawiedziony - 70% treści to powtórzenia, 20% to reklamy gry Cashflow. Wkurzająca jest ta amerykańska maniera sprzedawania tych samych treści w 10 opakowaniach

Książkę można podsumować jednym dosadnym zdaniem, które w niej przeczytałam: Jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy na temat pieniędzy to łatwiej ci je zabrać. Zmienia diametralnie podejście do świata pieniędzy. W obecnym świecie warto mieć wszechstronną wiedzę. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, a wiadomo za niewiedzę płaci się i to słono. Bardzo cenię literaturę tego autora. W prosty i bardzo obrazowy sposób tłumaczy czytelnikom zagadnienia związane z biznesem i udowadnia, że wilk nie jest taki straszny jak go malują. Polecam z całego serca.

Książkę fajnie sie czyta, ale nie polecam brać jej dosłownie. Autor nie daje szczegółowych wskazówek jak dojść do bogactwa, natomiast podaje przykłady potencjalnych możliwości.
Książka została napisana w 2009 roku i autor w ostatnim rozdziale zawarł swoje przepowiednie co do dalszego przebiegu kryzysu finansowego i jego struktury. Dzisiaj, w roku 2014 okazuje się, że jego przewidywania okazały się błędne. Na przykład, w 2009 przewidywał, że gospodarka ucierpi od wysokiej inflacji i zalecał inwestycje w złoto, którego cena będzie rosła. Dzieje się zupełnie odwrotnie, co podważa autorytet autora i jego doświadczenie, i prowokuje pytanie, czy nie była to nieuczciwa zachęta do podbicia ceny złota, w które inwestuje autor.
Poza tym książka, zawiera lokowanie innych produktów autora (książek, kursów i gier),co jest sprytnym mechanizmem sprzedażowym (nie dość, ze zapłaciłem za książkę, to w pakiecie zapłaciłem autorowi za możliwość reklamowania jego własnych produktów).

Podsumowując - kolejna mająca motywować pozycja - miłe spędzenie wolnego czasu, ale nie zalecam czytania książki bez zachowania prawidłowego dystansu do zawartych tam treści.

Autor tego tytułu jest znawcą w dziedzinie ekonomii, biznesu, a także przedsiębiorczości. Sam dochodził do zawrotnego majątku(opierającego się na wielu firmach, nieruchomościach, dochodów z tantiem itp) ze sporym długiem. Jego biologiczny ojciec nie był przedsiębiorczym człowiekiem, a jedynie profesorem wiecznie narzekającym na brak pieniędzy i zamartwiającym się o przyszłość swoją i syna(jeśli nie pójdzie na studia a później na etat). Na drogę inną niż praca na etacie, pchnął go ojciec kolegi, tak zaczęła się jego wieloletnia przygoda.
Książka dobra dla wszystkich. Znajdziemy w niej historię pieniądza, sytuacje, które miały miejsce na świecie a które wpłynęły na inflację, porady, jak przygotować się na kryzys, brak emerytur, bądź ich niską stawkę, motywuje do wprowadzenia zmian w swoim życiu, uczy jak tego dokonać i w którym kierunku powinniśmy pójść(dając przy tym drogę wolnego wyboru). Książka jednak przede wszystkim tłumaczy, jak to się dzieje, że biedni stają się jeszcze biedniejsi, a bogaci jeszcze bogatsi.
Wszystko zależy od nas, w której grupie będziemy...
Trudno jest zmienić siebie i wprowadzić nowe podejście w życie, lecz jest to łatwiejsze niż zmiana systemu politycznego i finansowego.
Książka napisana w sposób przystępny dla zwykłego zjadacza chleba, który nie obraca się w świecie finansów, do tego w sposób interesujący, a wręcz z naleciałością sensacji, dzięki czemu wciąga i otwiera oczy.
"Spisek bogatych" powinien być podstawową lekturą w szkole średniej.

Bardzo dobra, wspanial, dokładnie tłumaczy dlaczego dziś wszyscy borykaja sie z kryzsyem a takze uczy jak sie zabezpieczyć

Książka przeczytana, wnioski wyciągnięte. Pytanie brzmi, czy zrobiłeś Czytelniku coś poza odłożeniem książki na półkę? :)

• Biznes
  • Inwestowanie
  • Ekonomia
  • Ekonomia, psychologia

Dodaj cytat z książki Spisek bogatych: osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi