Samotne święta Oskara

Okładka książki Samotne święta Oskara Holly Webb
Okładka książki Samotne święta Oskara
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Zielona Sowa
2015-10-09
2012-10-10
Jacek Drewnowski

Interesująca .Oskar był dalmatyńczykiem. Była trudna do przeczytania ale przeczytałam ją w 3 dni.

Oskar to śliczana mała psinka, ale bardzo wrażliwa. Hania bardzo by chciała spędzać z nim czas, ale nie może, dlatego piesek cierpi... Piękna, wzruszająca historia. 🥰

Bardzo lubimy książki z serii zaopiekuj się mną. W tej części poznajemy słodkie szczenię dalmatyńczyka o imieniu Oskar.

Smutna opowieść o Hani i dalmatyńczyku Oskarze.
Dziewczynka ma młodszego brata, który nie wie jak odpowiednio zajmować się pieskiem. A, że szczeniak ma szaloną naturę lubi piórka oraz szarpanie różnych rzeczy dochodzi do wielu scysji i starć miedzy Hanią a jej rodzicami. Niestety ona jest obarczana winą. Moje dzieci płakały przy tej historii mnie również było niewyraźnie na duszy.

Smutna opowieść o Hani i dalmatyńczyku Oskarze.

Moja córka oceniła ją najniżej z dotychczas przeczytanych. Czyta się przyjemnie. Chyba najmniej emocjonująca część.

Tym razem bez większych dramatów w tle, jak zwykle szybka akcja i dużo zabawy dla miłośników psów. Taka na 2,3 wieczory. Cały czas jestem pod wrażeniem fenomenu pani Holly Webb i jej organizacji pracy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oskarek jest bardzo słodki. Nie podobało mi się, gdy Olek go mocno tulił, mógł się udusić. Hania bardzo się mocno o niego troszczyła. Oskar ciągle się chował pod schody, żeby Olek go nie znalazł. Najbardziej mi się podobało, że mały piesek zaprowadził Hanię z powrotem do domu z lasu.

Hania marzy o psie więc gdy rodzice kupują jej pieska Oskara szaleje z radości ale zbiżają się święta i Hania ma coraz mniej czasu na głaskane i spacery...🐕🌲🎁

Więcej na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Oskar jest wymarzonym pieskiem Hani i to właśnie ją obdarza największym zaufaniem. Kiedy zbliżają się święta, dziewczynka ma coraz mniej czasu dla pupila. Przygotowuje w szkole przedstawienie i szczeniak chwilami naprawdę czuje się odrzucony. W dodatku, młodszy brat Hani, Olek jest dla pieska niezbyt ulubionym kompanem. Mały chłopczyk, wprawdzie z wielką miłością i zaangażowaniem chciałby spędzać czas z pieskiem, ale czasami jego namolne i niezbyt delikatne działanie, sprawia szczeniakowi przykrość, a nawet ból. Rodzice wciąż stają po stronie Olka i Hania, jako starsza siostra nie jest zadowolona z takiej sytuacji. Mama zawsze broni brata, a ten wcale nie jest taki grzeczny.
Jak to jest mieć w domu małego szczeniaka, który wkrótce zmieni się w dużego rozmiarowo psa? Jak ułożyć domowe życie i sprawić, że nowy mieszkaniec będzie czuł się swobodnie, ale i słuchał swoich właścicieli? W jaki sposób pogodzić rodzeństwo, jeśli tylko jedno z nich może być prawdziwym właścicielem pieska? No i oczywiście przyjaźń człowieka z psem. Tutaj Hania może liczyć na swojego Oskara w naprawdę trudnych okolicznościach. Mały piesek okazuje się bohaterem, co sprawia, że nawet nielubiąca zwierząt ciocia, zaczyna patrzeć na niego w zupełnie inny sposób.
Historia, która wzrusza, uczy i przede wszystkim wprowadza w świat psiej wrażliwości. Mamy możliwość spojrzenia na siebie oczami naszych pupili. I może dzięki temu uda nam się coś naprawić, zmienić, a już na pewno zrozumieć...

Więcej na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Fajna i przyjazna książka dla dzieci, jak cała seria. Dobre książki do nauki i ćwiczenia czytania... tylko raczej dla dziewczynek ;)

• Zaopiekuj się mną
  • Holly Webb