Wojna o eter. Media elektroniczne od solidarnościowego karnawału do początku rządów solidarnościowych

Seria: Jubileusze
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
literatura faktu
KatOst

Wojna o eter to książka o fascynującym świecie elektronicznych mediów peerelowskich lat osiemdziesiątych XX w. Piszemy w niej o okresie funkcjonowania „Solidarności”, gdy trwała – jak dzisiaj wiemy – skazana z góry na klęskę walka o ich uspołecznienie, o jak największą zmianę, otwarcie na społeczeństwo i jego problemy. W książce zderzamy ze sobą dwa światy: władzy – uparcie i wszystkimi...

– jak dzisiaj wiemy – skazana z góry na klęskę walka o ich uspołecznienie, o jak największą zmianę, otwarcie na społeczeństwo i jego problemy. W książce zderzamy ze sobą dwa światy: władzy – uparcie i wszystkimi sposobami chcącej utrzymać status quo – i związku zawodowego, a właściwie ruchu społecznego, który ewoluował w stronę organizacji politycznej. Nieuchronnie obie strony zmierzały do konfrontacji, do której doszło w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. Opisujemy bezpardonową rozprawę władzy ze zbuntowanym środowiskiem dziennikarskim podczas weryfikacji, rolę komisarzy wojskowych w Komitecie ds. Radia i Telewizji oraz medialne gwiazdy stanu wojennego. Nie uciekamy też od drażliwej zmiany w mediach elektronicznych, jaka dokonała się w roku 1989.

źródło opisu: www.nck.pl

źródło okładki: www.nck.pl