Ojciec Brown. Najgorsza zbrodnia na świecie

Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Cykl: Ojciec Brown (tom -)
Wydawnictwo: Replika
The Father Brown Stories. Volume 2
Marczewek

Nowa porcja kryminalnych opowieści w stylistyce serialu „Ojciec Mateusz”! Rozwiązywanie intrygujących spraw kryminalnych to najbardziej fascynujące zajęcie dla ojca Browna. Ten sympatyczny, inteligentny i skromny ksiądz potrafi wpaść na trop najbardziej wyrafinowanego kryminalisty. Używając wyobraźni i niebywałego sprytu stawia się na miejscu przestępcy i próbuje odgadnąć jego kolejny ruch....

Nowa porcja kryminalnych opowieści w stylistyce serialu „Ojciec Mateusz”!

Rozwiązywanie intrygujących spraw kryminalnych to najbardziej fascynujące zajęcie dla ojca Browna. Ten sympatyczny, inteligentny i skromny ksiądz potrafi wpaść na trop najbardziej wyrafinowanego kryminalisty. Używając wyobraźni i niebywałego sprytu stawia się na miejscu przestępcy i próbuje odgadnąć jego kolejny ruch. Jest zawsze tam, gdzie powinien być najlepszy detektyw, dziwnym trafem często pojawia się na miejscu zbrodni jako pierwszy. I nie wątpi, że zawsze można uzyskać przebaczenie i odkupienie…

Na motywach opowiadań o księdzu Brownie powstał rewelacyjny serial telewizyjny „Ojciec Brown” z Markiem Williamsem w roli tytułowej.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=648

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=648

Czytaczyk | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

„Ojciec Brown. Detektyw w sutannie”, „Ojciec Brown. Najgorsza zbrodnia na świecie” i „Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci”, to zbiory opowiadań dotyczących nietypowego duszpasterza.
Ojciec Brown jest niepozornym i niskim mężczyzną, o życzliwym i skromnym usposobieniu. Jest dobrym i oddanym proboszczem. Jednak jego dociekliwość i spostrzegawczość robią z niego świetnego śledczego, który z zapalczywą wnikliwością oddaje się kolejnym zagadkom. Nawet najbardziej skomplikowane sprawy, które z pozoru wydają się niemożliwe do wyjaśnienia, nie są w stanie umknąć przenikliwości jego umysłu i bystrości oka.

Każda książka jest podzielona na kilkanaście krótkich opowiadań, które w dużej mierze nie są ze sobą ściśle powiązane. Mimo dość małej objętości poszczególnych opowiastek, w rzeczywistości są one treściwe i pełne wciągającej akcji. Lekkim defektem są przedłużające się opisy, które stanowią trochę za długie przerwy w dialogach i tym samym miarkują dynamizm całej akcji. Podobały mi się...

BookParadise | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

Jak już pisałam, nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać. Dostałam jednak powieść podobną do moich ulubionych kryminalnych klasyków, a to stawia "Ojca Browna" wysoko na liście moich ulubionych książek. Dla wielbicieli Christie, Doyle'a czy samego Edgara Alana Poe. To jest coś, obok czego nie można przejść obojętnie, dlatego bardzo się cieszę z tego pięknego, nowego wydania!

wiola | 2018-06-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Metafizyczno-religijne przypowiastki na tle epoki wiktoriańskiej w konwencji kryminału.

Ania | 2017-09-06

Głównym bohaterem książki jest ksiądz - tytułowy Ojciec Brown. Wydawać mogłoby się, że jest to przeciętny człowiek, który postanowił zostać duchownym. Na pierwszy rzut oka jest to niski mężczyzna o spokojnym i życzliwym wyrazie twarzy. Tak naprawdę pod maską skrywa inną osobę. Kiedy wymaga tego sytuacja Ojciec Brown zamienia się w detektywa. Żadna sprawa nie jest dla niego niewykonalna. Dzięki posiadanemu sprytowi potrafi rozwiązać każdą zagadkę.

W książce poznajemy kilka historii związanych z odkrywaniem tajemnicy. Każda z nich na swój sposób jest nietypowa. Ojciec Brown zawsze znajdzie rozwiązanie danej sytuacji i wymyśli sposób, aby przechytrzyć przestępcę.

Niestety ciężko było mi wczuć się w akcję. Nie mogłam odnaleźć się w świecie, który został przedstawiony w powieści. Książkę polecam każdej osobie, która fascynuje się Ojcec Mateuszem. Czytelnik będzie mógł wspólnie z duchownym rozwiązywać zagadki oraz snuć własne domysły odnośnie danego wydarzenia.

ciąg dalszy na:...

Magdalena | 2017-06-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Ojciec Brown. Najgorsza zbrodnia na świecie" to dalsze losy dobrze wielu z Was znanego Ojca Browna autorstwa Gilberta Keitha Chestertona od Wydawnictwo Replika.

Ojciec Brown to świetny detektyw, niczym nasz rodzimy serialowy Ojciec Mateusz. Dlatego też jest bohaterem cieszącego się dużą popularnością serialu o przygodach tego niezwykle dociekliwego duchownego o ponadprzeciętnym zmyśle kryminalnym. "Najgorsza zbrodnia na świecie" to druga z serii książek o nietypowym księdzu, dla którego "diabeł tkwi w szczegółach" i sprawia, że nawet najbardziej skomplikowana sprawa nie ma tajemnic.

Z pewnością to pozycja, która trafi w gust fanów Marka Williamsa i odtwarzanej przez niego roli właśnie Ojca Browna. To bowiem w skromności głównego bohatera tkwi jego siła, a gdy do tego dojdą niebywałe zdolności dedukcji i wyciągania wniosków powstanie duet idealny.

Choć może dla niektórych pozycja nie wyda się porywająca, dla mnie to dobrze napisane perypetie nietypowego duchownego. Za co Polacy...

Silmarien | 2018-11-03
aria | 2018-10-29