Saga Winlandzka #1

Tłumaczenie: Radosław Bolałek
Cykl: Saga Winlandzka (tom 1-2)
Wydawnictwo: Hanami
ヴィンランド・サガ (Vinland Saga)
9788365520135
manga
komiksy
Kohana

Normanowie, Danowie, Rusini… obecnie znani jako wikingowie. Niezłomni wojownicy, których bała się cała Europa. Jednym z nich jest Thorfinn, syn Thorsa. Mimo swojego młodego wieku, rzadko kto może z nim się równać w walce. Kim jest ten chłopak, w którego oczach nie ma strachu, ale płonie nienawiść? Czemu zawdzięcza swoje umiejętności? Skąd pochodzi? „Saga Winlandzka” to epopeja, w której nie...

„Saga Winlandzka” to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów – elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!). To też barwne, nierzadko historyczne, postacie – Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif. Zapraszamy na niesamowitą sagę, która zdobyła szereg nagród i jest uznawana za jedną z najlepszych serii o wikingach, jaka kiedykolwiek powstała!

źródło opisu: www.wydawnictwo.hanami.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo.hanami.pl

książek: 2003
jamczyk | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Początek większej opowieści o wojownikach, którzy na swych śmigłych drakkarach łupili średniowieczną Europę i wytyczali nowe morskie drogi, do odległych lądów.
I niech nikogo nie zwiodą azjatyckie rysy twarzy, czy sztuka walki, coś pomiędzy ju-jitsu a aikido, bo rzecz dotyczy wikingów, których przygody, niezłą kreską narysował imć Yukimura. Bardzo dobra manga, tylko czytać, oglądając.

eR_ | 2017-04-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Wikingowie od wieków rozpalają wyobraźnię, nie tylko zwykłych ludzi. Fascynacja tym walecznym ludem, wzięła się być może stąd, że żaden nie doczekał się tylu legend i mitów o swojej działalności co ten. Większość mocno podkolorowana, bowiem, kogo ciekawił by los grupy ludzi mieszkających sobie spokojnie w mroźnej krainie? Oczywiście sławne wyprawy łupieżcze miały miejsce, jednak nie były one aż tak częste, jakby mogło się wydawać. Oczywiście to bogate pole do popisu dla filmowców, który to temat wykorzystują we wszelkiego rodzaju filmach i serialach. Bowiem kto z nas nie słyszał o filmie"Długie łodzie Wikingów", czy najnowszym serialu"Wikingowie"? Książek oczywiście też jest od groma i nie tylko takich, które zajmują się naukowo tym ludem.

Mając więc to na uwadze, postanowiłem sięgnąć po niezwykłą publikację o tych wojownikach. Jest to bowiem manga i jak się dowiedziałem uznawana jest za jedną z najlepszych serii o Wikingach jakie powstały, także nie mogłem się nie...

giera | 2017-03-18

Co byście powiedzieli na japoński komiks, którego akcja rozgrywa się w Europie w XI wieku, a głównymi bohaterami są dzielni Wikingowie z Islandii i Danii, w tym postacie historyczne i dorastający chłopiec, który szuka zemsty na zabójcy swego ojca? Trochę nieprawdopodobne, prawda? A jednak. Pierwszy tom „Sagi Winlandzkiej”, autorstwa Makoto Yukimury, zabiera czytelnika na pokład drakkaru, aby zafundować emocjonującą podróż do przeszłości.

Przygoda rozpoczyna się od krwawego oblężenia grodu Franków położonego gdzieś nad rzeką. Atakującym nie bardzo się wiedzie, grodzisko jest mocno ufortyfikowane, a obrona dobrze zorganizowana. W sukurs agresorom przychodzi niewielki oddział Wikingów, którzy mają zupełnie inny pomysł na pokonanie obrońców. Wojownikom z Północy chodzi przede wszystkim o łupy i niewolników. Drużynie przewodzi przebiegły Askeladd, z którym ma na pieńku wspomniany powyżej Thorfinn. Młodzieniec, mimo że należy do zastępu dzikich Skandynawów, z całego serca nienawidzi...

PolishPopkulturę | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Szybkie czytadło, ale ma spore szanse, żeby z czasem ewoluować w coś naprawdę bardzo, baardzo dobrego. Będę śledzić.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Piotr | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, Japonia
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

wszystko fajnie i poprawnie, ale jakoś mnie nie porwała :(

Piter | 2018-02-28
Przeczytana: 08 marca 2018