Reumatyzm

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Przyczyny, objawy oraz leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o reumatoidalnym zapaleniu stawów. Wiele osób sądzi, że reumatyzm jest chorobą związaną wyłącznie ze starością. Tymczasem reumatoidalne zapalenie stawów nie ma nic wspólnego z takimi schorzeniami jak chociażby osteoporoza, czyli rzeszotowienie kości. Reumatoidalne zapalenie stawów często atakuje nawet dzieci. Najbardziej prawdopodobną jego przyczyną jest zaburzenie funkcjonowania układu odpornościowego. Choroba nie jest zakaźna i nie ma dowodów na jej dziedziczność. Właściwie nie do końca poznaliśmy jej przyczyny. Czym zatem jesta Kto na nią zapadaa Jak się ją leczya Czy dręczące nas dolegliwości minąa