Office Samurai: Pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze

Okładka książki Office Samurai: Pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze Andrzej Kinastowski, Michał Wolak
Okładka książki Office Samurai: Pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze
Andrzej KinastowskiMichał Wolak Wydawnictwo: Lean Action biznes, finanse
biznes, finanse
Lean Action
2017-02-23
2017-02-23
lean zarządzanie usprawnianie procesów

Okładka książki Office Samurai: Lean w biurze Andrzej Kinastowski, Michał Wolak
Office Samurai... Andrzej Kinastowski...

"Office Samurai: Pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze" autorstwa Andrzeja Kinastowskiego i Michała Wolaka to inspirująca i praktyczna lektura dla tych, którzy chcą zastosować zasady Lean w środowisku biurowym. Książka ta nie tylko prezentuje teoretyczne podstawy Lean, ale również oferuje konkretny przewodnik krok po kroku, jak wprowadzić te zasady w praktyce.

Autorzy, korzystając z przykładów i case studies, doskonale tłumaczą, jakie korzyści mogą wyniknąć z zastosowania Lean w biurze, zarówno pod względem efektywności, jak i poprawy jakości pracy. Książka skupia się na konkretnych narzędziach i technikach, które można natychmiast wdrożyć, aby zoptymalizować procesy pracy i redukować marnotrawstwo.

Dla mnie osobiście, "Office Samurai" stało się inspiracją do zmiany perspektywy na organizację pracy biurowej. Książka ta nie tylko dostarczyła mi praktycznych narzędzi do poprawy efektywności, ale także zachęciła do refleksji nad dotychczasowymi praktykami. To cenne źródło wiedzy dla wszystkich, którzy pragną bardziej efektywnie zarządzać pracą w biurze i dostosować ją do zasad Lean.

Autorzy,...

Książka łatwa do przeczytania, napisana zrozumiałym językiem. Autorzy tłumaczą stosowane pojęcia lean. Zawiera podstawy i przykład. Proponuję ją na początek jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę w zakresie lean oraz jako wstęp do pozostałem literatury. Dobra i szybka lektura.

Czuć koncepcję lean - jest krótko i treściwie o usprawnianiu procesów w firmie. Konkretna wiedza podana w pigułce, do tego bardzo przystępnie, choć przydałoby się odrobinę więcej przykładów. No i dopieszczona warstwa graficznie umilająca czytanie.

Po tekst o lean sięgnęłam, bo niegdyś po obejrzeniu pewnego filmu zastosowałam jedną z zasad w mojej zmywarce i przyniosło to wymierne czasowe efekty ;)
"Office Samurai" to książka z założenia dla pracowników biurowych, ale pisana w taki sposób, że jako nie-biurowiec odnalazłam się w jej treści.
Przedstawia główne zasady lean oraz sposoby wprowadzenia ich do firm. Głównym celem jest wprowadzanie w nich usprawnień, poprawiających funkcjonowanie oraz oszczędzających czas i koszty. Z mojej perspektywy była to publikacja dotycząca życia. W lean spodobało mi się połączenie prostoty z efektywnością. Proste zasady rodem z Dalekiego Wschodu, których wcielanie upraszcza niepotrzebne błędy.
Na pewno "minusem" jest to, że rzeczy, które niegdyś denerwowały trochę, teraz są bardziej widoczne (kiedy jedną z informacji z książki podpowiedziałam kilka dni temu w księgowości państwowej instytucji, dostałam odpowiedź od razu - że nie można, choć autorzy powołali się na konkretne prawne rozwiązanie).

• Chcę przeczytać #2 - Może przeczytam - Biznesowe i Poradniki

Dodaj cytat z książki Office Samurai: Pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze